Výsledky 18. kola 2. Hokejovej ligy - skupina VÝCHOD

Veľký boj o 3. miesto na Východe vyhrali o chlp Liptáci pred Rimavskou Sobotou
Redakcia | 27.01.2018 22:18:26

Zamotaný boj na Východe 2. hokejovej ligy o tretie miesto vyhral nakoniec Liptovský Mikuláš, keď v dramatickej gólovej prestrelke zdolal Trebišov. Hrdinol sa stal strelec z predposlednej minúty Kubáň. Vysoké víťazstvo si pripísal víťaz základnej časti z Humenného v Gelnici a taktiež druhý Martin na pôde posledného tímu postupujúceho do play-off - Bardejova. Ruskí legionári sa postarali o víťazstvo Rimavskej Soboty proti Sanoku, avšak tretie miesto im napriek tomu ušlo o bod.

Výsledky 18. kola 2. Hokejovej ligy - skupina VÝCHOD

HC Rebellion Gelnica – MHK Humenné 0:8 (0:3, 0:1, 0:4)

Góly: 1. Fedorko (Vaško, Dancsák), 1. Fedorko (Dancsák, Vaško), 7. Mach (Markuš, Čopák), 40. Tomas (Klouda), 49. Fedorko (Dancsák, Šechný), 52. Mach (Vaško, Dzoba), 58. Čopák (Vaško, Šechný), 59. Bartoš (Tomas). Strely: 39:46. Vylúčenia: 3:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Vyoral – Ordzovenský, Gavalier. Diváci: 168.

Gelnica: Hudáček – Baksay, Gross, Findura, Harendarčík – Leskovjanský, Dravecký, L. Laškody – Huszárik, D. Laškody, Lapšanský – Šterbák, Loja

Humenné: Petro – Ficko, Šechný, Ondrej, Kubát, Maury, Suvák – Fedorko, Dancsák, Vaško – Tomas, Klouda, Bartoš – Mach, Markuš, Čopák – Dzoba, Kmiť.

HK 2016 Trebišov – MHK 32 Liptovský Mikuláš B 6:7 (1:1, 3:3, 2:3)

Góly: 8. Kobeľa (Stríž, Schnelly), 21. Stríž (Milovčík, Schnelly), 33. Stríž (Milovčík, Kobeľa), 40. Miľovčík (Schnelly, Kobeľa), 51. Petričko (Kobeľa, Pástor), 53. Grega (Kobeľa, Pástor) – 1. Matejka (Gažo, Fiala), 29. Fiala (Pavlovič, Koniar), 34. Koniar (Pavlovič), 38. Pavlovič (Koniar, Oško), 44. Matejka (Gažo, Fiala), 54. Danko, 59. Kubáň (Koniar). Strely: 34:29. Vylúčenia: 5:7. Presilovky: 3:3. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Smrek – Janiga, Pribula. Diváci: 530.

Trebišov: Fedor – Antal, Kobeľa, Pačuta, Gola, Pástor, Bidovský – Stríž, Miľovčík, Schnelly – Kočiš, Marcinko, Grega – Bojkun, Petričko, Hanes – Poľacký.

Liptovský Mikuláš: Melna – Fiala, Oško, Danko, Martínek – Matejka, Gažo, Kubáň – Koniar, Pavlovič, Oravec – Halaj, Bacúr, Cibuľa.

Dopisovateľ: Vladimír Telepovský, HK 2016 Trebišov
V šesťbodovom zápase sa hral už zápas s atmosférou a emóciami ako v play-off.Hostia sa expresne ujali vedenia v 15.sekunde.V 8. minúte delovkou od modrej čiary Kobeľa vyrovnal.

V 2.časti sa roztrhlo vrece s gólmi.Do vedenia sa dostávali striedavo oba tímy až sa skóre zastavilo na konci tretiny na stave 4:4. Do 3.tretiny vymenili domáci brankára s cieľom získať tri body.

V 44.minúte Matejka strhol vedenie na stranu Liptákov. Domáci v dvoch využitých presilovkách otočili stav, keď sa v prvom svojom zápase v sezóne trafil Petričko a Grega upravil na 6:5. Hosťom sa však rýchlo podarilo vyrovnať. Potom nastali kľúčové okamihy stretnutia.Trebišovčanom sa nepodarilo využiť dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, čím urazili hokejovú šťastenu.V 57. minúte bol dodatočne na štyri minúty vylúčený domáci Pástor a hostia šancu na víťazstvo využili a  strelili rozhodujúci gól 37 sekúnd pred koncom. Dom áci odvolali brankára, mali aj výhodu presilovky, ale už nevyrovnali. Bodku za zápasom dala pasovačka domáceho Kobeľu  a hosťujúceho  Bacúra po záverečnej siréne.

HKM Rimavská Sobota – HK 58 Sanok 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 11. Skvortsov (Domaev, Dmitriev), 19. Skvortsov (Dmitriev, Škantár), 29. Skvortsov (Zorvan, Dmitriev), 38. Skvortsov (Domaev, Škantár), 42. Zorvan (Fekiač, Nociar) – 30. Dobrzyňski (Mermer, Mazur). Strely: 42:26. Vylúčenia: 3:8. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Vido – Staššák, Kurčík. Diváci: 293.

Rimavská Sobota: Križan – M. Slovák, Nociar, Škantár, Kulišek, Matúška, Hecl – Filipiak, J. Slovák, Šagát – Skvortsov, Dmitriev, Domaev -  Zorvan, Fekiač, Buda – Fiľov, Juraštík.

Sanok: Skrabalak – Olerczyk, Filipau, Demkovicz, Kuryla, Mazur, Gulbinowicz – Witan, Wilusz, Bialy – Bielec, Mermer, Cwikla – Maciejko, Chmura, Dobrzyňski.

Dopisovateľ: Marek Hanzel, HKM Rimavská Sobota
Zápas sa začal vo vysokom tempe, ktoré pokračovalo po celý čas. Hral sa kvalitný a napínavý hokej s množstvom šancí. Na štadióne panovala perfektná atmosféra, ktorú dopĺňal výborný výkon oboch mužstiev. Skóre otvorili domáci hokejisti v polovici prvej tretiny po góle Skvortsova. Pred koncom prvej tretiny bola Soboťanom ponúknutá presilovka o dvoch hráčov, ktorú dokázali využiť. Do streleckej listiny sa opäť zapísal Skvortsov, keď prihrávku Dmitrieva trafil z prvej a vymietol pavučinu v ľahom rohu brány.

V polovici druhej tretiny domáci zužitkovali ďalšiu presilovku a Skvortsov už zaznamenal hetrik. Sám s pukom prešiel zo stredného pásma cez dvoch hráčov a prekonal brankára hostí. O minútu sa podarilo hosťom z Poľska skorigovať stav na 3:1, keď Dobrzyňski trafil odkrytú časť Križanovej brány. Dve minúty pred koncom druhej tretiny získal puk v obrannom pásme Domaev, ktorý sa následne rútil spolu so Skovrtsovom na bránu a druhý menovaný následne zaznamenal už štvrtý gól zápasu. V úvode tretej tretiny Zorvan stanovil konečné skóre zápasu na 5:1, keď dotlačil puk do brány.

HK Bardejov – MHK Martin 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)

Góly: 1. Ferleťák (Jurášek), 10. Poliaček (Huňady, Srnka), 17. Bednarčík (Dvořák, Brveník), 26. Huňady (Vilchinskiy, Škumát), 26. Huňady (Vilchinskiy, Škumát), 52. Hanes (Dvořák, Pokrivčák), 58. Pokrivčák (Rechtorík, Čipkala). Strely: 28:46. Vylúčenia: 5:5, navyše Lauko DKZ. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1 Rozhodovali: Mihaľov – Vall, Pavlotty. Diváci: 210.

Bardejov: Dzúr – Polaček, Všetečka, Juročko, Evdokimov, Mojdis, Mihňák – Česelka, Leščišin, Baranok – Forgáč, Priganc, Shabanov – Demjanovič, Duhan, Tipul.

Martin: Gavalier – Hriňa, Pokrivčák, Dvořák, Škumát, Fillo, Haršáni – Huňady, Srnka, Poliaček – Vilchinskiy, Jurášek, Ferleťák – Čipkala, Bednarčík, Brveník – Lauko, Rechtorík, Hanes.