Výsledky 15. kola 2. Hokejovej ligy - skupina VÝCHOD:

Trebišovčania zvládli súboj s treťou Rimavskou Sobotou, Gelnica predviedla veľký obrat proti Martinu
Jakub Šoth | 16.12.2017 22:38:02

Pätnáste kolo 2. Hokejovej ligy skupiny Východ prinieslo zopár prekvapení. To prvé na úkor druhého Martina, ten v tretej tretine stratil vedenie 4:1 a Gelničania zápas otočili do víťazného konca. Tretej Rimavskej Sobote sa vôbec nedarilo na Zemplíne, Trebišovčania rozhodli vyrovnaný súboj v druhej tretine. Po prvom góle v bráne Bardejova zahádzali diváci ľadovú plochu plyšákmi, Humenčania v zápase pridali ďalších osem gólov. Na zápas v Sanoku sa prišlo pozrieť skvelých tisícosemsto divákov, tí videli skvelý hokej, no so smutným koncom pre ich tím. Na Liptove v divokom stretnutí zvíťazilo domáce béčko až po predĺžení.

MHK Humenné - HK Bardejov 9:4 (4:1, 2:0, 3:3)

Góly: 2. Fedorko (Klouda, Maury), 6. Čopak (Maury, Ficko), 13. Bartoš, 18. Markuš (Renčok), 27. Fedorko (Bartoš, Klouda), 39. Bartoš (Renčok, Šechný), 47. Bartoš (Klouda, Fedorko), 48. Renčok, 53. Dzoba (Markuš, Mach) - 7. Polaček (Priganc, Kukľa), 42. Lúč (Karablev, Polaček), 48. Kukľa (Česelka, Priganc), 49. Česelka (Prokopčak, Tipul). Strely: 41:35. Vylúčenia: 3:4. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smerek - Tomáš, Šimaľ. Diváci: 985.

Humenné: Petro (od 40. Ščambora) - Ficko, Tartaľ, Ondrej, Maury, Dzoba, Suvák - Vaško, Šechný, Dancsák - Fedorko, Klouda, Bartoš - Čopák, Markuš, Mach - Renčok.

Bardejov: Krochta - Všetečka, Juročko, Polaček, Šiba, Demjanovič, Duhan - Česelka, Kukľa, Priganc - Kafeev, Lúč, Karablev - Prokopčák, Pribula, Tipul.

HK 2016 Trebišov - HKM Rimavská Sobota 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 6. Stríž (Schnelly, Pástor), 23. Miľovčík (Stríž, Antal), 36. Schnelly (Stríž, Pisio), 54. Stríž (Miľovčík, Schnelly) - 17. Zorvan (Fekiač, Buda), 49. Zorvan (Fekiač, Buda). Strely: 37:23. Vylúčenia: 5:8. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Korba - Piovar, Pavlotty. Diváci: 343.

Trebišov: Pisio - Kobeľa, Antal, Weiss, Pačuta, Pástor, Gavura, J. Poľacký, D. Poľacký - Stríž, Miľovčík, Schnelly - F. Bojkun, Marcinko, Grega - Gola, Vereš, Kočiš - Czuľba, J. Bojkun, Hanes.

Liptovský Mikuláš B: Križan - Slovák, Kulišek, Matúška, Škantár - Fekiač, Buda, Zorvan - Dmitriev, Filipiak, Domaev - Nociar, Heckl, Fiľo.

Dopisovateľ: Vladimír Telepovský, HK 2016 Trebišov
V ďalšom šesťbodovom stretnutí chceli domáci potvrdiť stúpajúcu formu. Hostia takisto pricestovali s úmyslom neodchádzať domov naprázdno. V 6.minúte v oslabení Stríž po prihrávke Schnellyho otvoril skóre.Hostia vyrovnali zásluhou Zorvana v 17.minúte.V 2.tretine si domáci vytvorili rozhodujúci dvojgólový náskok, keď boli strelecky úspešní Miľovčík a Schnelly.V 3.tretine hostia pridali, vytvorili si niekoľko nebezpečných možností a Zorvan svojím druhým gólom v zápase znížil na rozdiel len jedného gólu. Potrebný pokoj na hokejky domácich priniesol Stríž v  54.minúte,keď využil presilovku. Hostia sa v závere už nedostali do tlaku a domáci získali ďalšie dôležité body.

Najlepší hráči: Tomáš Stríž / Karol Križan

HC Rebellion Gelnica - MHK Martin 6:5sn (1:2, 0:2, 4:1, 0:0)

Góly: 4. Hadbavný (Kostyšák, D. Laškody), 48. Leskovjanský (Grendel), 53. B. Šterbák (Grega, Huszárik), 54. D. Šterbák (L. Laškody, Loja), 59. Leskovjanský (Huszárik, Cvejn), rozh. nájazd Leskovjanský - 2. Škumát (Rechtorík, Hanes), 17. Ferleťák (Lauko), 28. Jurášek (Říha, Mendel), 34. Solar (Jurášek, Škumát), 58. Ferleťák (Říha, Solar). Strely: 41:53. Vylúčenia: 12:6. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Vido - Martínek, Ordzovenský. Diváci: .

Gelnica: Lukáč - Findura, D. Šterbák, Kostyšák, Grega, Baksay, Cvejn, Harendarčík - Leskovjanský, Loja, L. Laškody - Lapšanský, D. Laškody, Hadbavný - Huszárik, Gross, B. Šterbák - Grendel, Skalický.

Martin: Bernát - Hriňa, Mendel, Fillo, Lednický, Škumát, Solar - Říha, Jurášek, Nauš - Lauko, Rudzan, Ferleťák - Brveník, Rechtorík, Hanes.

HK 58 Sanok - HK Sabinov 2:3pp (1:0, 1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 20. Bielec (Kuryla, Cwikla), 27. Mermer - 33. Váhovský (Pavlovský, Segľa), 36. Bortňák (Rusnák, Hrušovský), 65. Rusnák (Goffa, Pavlovský). Strely: 54:39. Vylúčenia: 6:8, navyše Sabol 10 min. OT za nešportové správanie sa. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mihaľov - Witek, Darosz. Diváci: 1800.

Sanok: Skrabalak (Hucko) - Olearczyk, Filipau, Demkowicz, Kuryla, Mazur, Gulbinowicz - Bialy, Wilusz, Witan - Bielec, Mermer, Cwikla - Dobrzyňski, Chmura, Maciejko.

Sabinov: Fekete (Hyben) - Hrušovský, Medvec, Sabol, Guntáš, Triščík, Pribula - Bortňák, Pavlovský, Goffa - Segľa, Rusnák, Váhovský.

MHK 32 Liptovský Mikuláš B - HK Brezno 6:5pp (3:0, 0:4, 2:1, 1:0)

Góly: 16. Fiala (Legerský), 17. Matejka (Kubáň), 18. Koniar (Mravec, S. Danko), 54. Mravec (S. Danko), 55. Koniar (Pavlovič, Oravec), 61. Koniar (Pavlovič) - 28. Pinka (Bauer), 29. Gašpar (Šmálik), 33. Koštial (Gašpar), 34. Znak (Pinka), 44. Koštial (Guttmann, Vojtas). Strely: 37:37. Vylúčenia: 6:9, navyše Znak 10 min. OT za napádanie rozhodcov. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Pavlotty, Vall. Diváci: 40.

Liptovský Mikuláš: Melna - Fiala, S. Danko, Holega, Rec, Gregor, Oško - Kubáň, Gažo, Matejka - Koniar, Mravec, Pavlovič - Legerský, Bacúr, Kalousek - Oravec, Kasanický, Janček.

Brezno: Dobiš - Guttmann, Vojtas, Vais, Turňa - Pinka, Bauer, Znak - Koštial, Šmálik, Gašpar - Laubert, Srnka, Magura.