Vysledky 1.kola 1. hokejovej ligy

1.kolo 1. hokejovej ligy:

Úvodným kolom sa dnes začala druhá najvyššia slovenská hokejová súťaž, 1.hokejová liga. Celú súťaž odštartovala včerajšia prehra Púchova s reprezentačnou "dvadsiatkou" (1:5) v jej prvoligovej premiére:

HK Trebišov – HC Prešov 07 1:4
(1:1, 0:2, 0:1)
HK Trebišov: Smik - Danko, Kobeľa, Veľk, Tomaščík, Valko, Ivančo, Pačuta - Findura, Gašpar, Pisio, Sax, Sax, Mach, Ficko, Cútt, Schnelly, Marcinko
HC Prešov 07: Zima - Koma, Pulščák, Špila, Molota, Hopkovič, Penxa - Haas, Caban, Cmorej, Štefanech, Hurtaj, Raček, Segľa, Kubus, Hajnik, Dírer, Chovan
Góly a asistencie: 1:0 Findura (Gašpar), 1:1 Raček, 1:2 Kubus (Segľa, Chovan), 1:3 Segľa (Hopkovič, Chovan), 1:4 Segľa (Kubus)

(1:0, 0:2, 0:1)
HK 95: Mišovec - Zlocha, Ftorek, Hošták, Beňa, Sekáč, Cigánik, Ďuriš - Fujerík, Koleda, Lipták, Valach, Stráňovský, Bujdák, Teska, Bačík, Slávik, Boško, Koložváry
HK 46: Marton - Takáč, Pichnarčík, Polaček, Gajdoš, Mojdis, Slimák, Šimo, Knap - Gmitter, Sabol, Baláž, Molnár, Dancsák, Stríž, Petruška, Piatak, Schneider, Mihalič, Belušár, Náhlik
Góly a asistencie: 1:0 Boško  pres/1, 1:1 Molnár (Gajdoš) pres/2, 1:2 Baláž (Takáč) oslab/1, 1:3 Takáč (Sabol, Baláž)
Rozhodcovia: Gašparík - Holienka, Valach
Vylúčení: 6/5 (Bačík 5+DKZ)
Využitie: 0:0
Oslabenia: 0/1
Divákov:

Andrej Gmitter, BEMACO HC 46 Bardejov: Bol to zápas priemernej úrovne ako na začiatok sezóny a myslím, že sme vyhrali zaslúžene. V prvej tretine veľmi dobre zachytal domáci brankár Mišovec, my sme raz inkasovali a tým pádom skončila prvá tretina 0:1. V druhej tretine sme využili brejky a v tretej tretine sme náš výkon potvrdili.
Veľmi dobre nám zachytal brankár Marton, hrali sme disciplinovane. Boli sme síce trochu vylučovaní,  ale oslabenia sme odohrali veľmi dobre. jedno sme dokonca využili aj na strelenie druhého gólu. Baláž dostal krásnu prihrávku medzi dvoch obrancov a rovnako krásne zavesil. Sme veľmi radi, pretože aj Považská Bystrica hrala veľmi dobre, majú veľmi kvalitného brankára, takže so ziskom troch bodov je na našej strane veľká spokojnosť.

HK Dukla Michalovce – ŠHK 37 Piešťany 4:2
(1:1, 1:0, 2:1)
HK Dukla: Kotvan - Žemba, Valentín, Hančák, Kadlubiak, Boržik, Mucha, Šeliga - Minčák, Šechný, Bednár, Segľa, Palovčík, Mach, Králik, Kovaľ, Pavličko, Dunaj, Halás, Fajčák
ŠHK 37:, Fumač - Trokan, Kolník, Bokroš, Hruška, Bučka, Grman, Poláček, Vrána - Haring, Peško, Románek, Pupák, Baran, Vyletelka, Chylo, Mišura, Mihálik, Rybárik, Učeň, Klčo
Góly a asistencie: 1:0 Bednár (Šechný, Valentín), 1:1 Haring (Kolník, Trokan), 2:1 Minčák (Šechný, Žemba) pres/1, 3:1 Halás (Palovčík, Hančák) pres/1, 4:1 Valentín (Šechný, Minčák) pres/1, 4:2 Pupák (Baran)
Rozhodcovia: Jura - Korba, Smere
Vylúčení: 10/8 (3echný 2+10)
Využitie: 3/0
Divákov: 1760

Peter Mihaľo, HK Dukla Michalovce: Na začiatok súťaže to bol zápas skutočne veľmi dobrej úrovne,. Piešťany hrali v prvej tretine desať minút presilové hry, my sme ale výsledok udržali. V tomto zápase rozhodlo srdce a až na tú prvú tretinu skvelá disciplína. Rozhodca Jura mal prísny meter, ale všetky oslabenia sme prežili bez úhony. Naopak, mali sme skvelú efektivitu využívania našich presilových hier, z ktorých sme dali tri góly. Výborne zachytal aj brankár Kotvan. Dali sme viac gólov ako súper a toto všetko rozhodlo o našom víťazstve. Hrali sme pred veľmi peknou návštevou a sme veľmi radi, že sme pred takouto kulisou mali taký úspešný vstup do súťaže.

Milan Hovorka, ŠHK 37 Piešťany: Bolo vidieť, že to bolo prvé stretnutie. Mali sme zlý  úvod, hneď z prvého útoku sme inkasovali gól a to poznačilo celý priebeh stretnutia. Doplatili sme na úvod a na vylúčenia, z ktorých sme inkasovali tri ďalšie góly. Myslím si, že sme boli súperovi rovnocenným súperom, že sme mali toľko z hry ako domáci, ktorých povzbudzovalo,  dá sa povedať, zaplnené hľadisko.  Len sme na rozdiel od michalovských hokejistov nepremieňali šance a oni, čo mali, tak to premenili.

HC Dukla Senica – HC 07 Detva 2:1
(0:0, 2:0, 0:1)
HC Dukla: Kristín - Škápik, Kocian, Zahumenský, Baron, Ondrovič, Vrbovský, Král - Vaškovič, Šimek, Mikušovič, Hanták, Lezo, Cibulka, Štetina, Šúrek, Penák, Kajba, Herda, Šebesta
HC 07: Kurali - Dvořák, Neumann, Kozelnický, Hataš, Repa, Zošiak, Nemček, Škvarka - Zuzin, Mahdalík, Paciga, Čanky, Kóňa, Kubenko, Rehuš, Piperek, Indrych, Zorvan, Michálik, Koval
Góly a asistencie: 1:0 Mikušovič (Kocian, Škápik), 2:0 Mikušovič (Kocian), 2:1 Kubenko (Neumann, Mahdalík) pres/1
Rozhodcovia: Valachovič - Výleta, Otrubčák
Vylúčení: 8/7 (Penák 5+DKZ)
Využitie: 0/1
Divákov: 870

Pavol Klečko, HC Dukla Senica: Do zápasu sme nevstúpili veľmi dobre, Prvých päť minút sme sa nedostali do tempa. Potom sme sa dostali v presilovke viac do hry, hráči so začali veriť, nemali už tak zviazané ruky. Myslím,  že sme od 5. minúty boli lepším tímom. Na margo Detvy môžem povedať, že je to kvalitný tím, silný na puku, s osobnosťami v tíme a predviedli tu slušnú hru. Čo sa týka nášho výkonu, od stavu 2:0 sme mali zápas pod kontrolou, len v závere sme v presilovke Detvy inkasovali gól. Čo sa týka zápasu, rád by som poďakoval hráčom za bojovnosť  a za pozitívny prístup k zápasu. Hrábli si až na dno síl, hrali srdcom. Chcel by som poďakovať i divákom, ktorí nás prišli podporiť. Toto víťazstvo by som rád venoval môjmu synovi, ktorý má dnes 16 rokov. Osobné poďakovanie i vyjadrenie veľkej spokojnosti patrí nášmu kapitánovi Markovi Mikušovičovi, ktorý dal dva góly a ako správny kapitán pozdvihol zástavu a pomohol nám k víťazstvu. Nesmierne si toho vážim.

Milan Čanky, HC 07 Detva: Myslím, že sa v tejto súťaži bude bojovať o každý bod, nakoľko do 2. decembra sa musí rozhodnúť, kto pôjde hore a kto dole. Tak tomu nasvedčoval aj dnešný zápas. Bol to boj o každý kúsok ľadu. My sme si prehrali zápas v druhej tretine, v ktorej sme dostali dva góly, naopak my sme nepremenili množstvo šancí, ktoré sme si vypracovali. Ak by  sme boli premenili tri–štyri, mohli sme ísť do vedenia, ale taký je hokej, bohužiaľ, nedáš – dostaneš. Ku koncu sme boli v tlaku, ale vyťažili sme len jeden gól  a ten na výhru nestačil. Domáci podriadili všetko tomu, aby vyhrali. Vyhral šťastnejší mančaft, určite nie lepší. Body ostali doma a my sa musíme pripraviť na ďalšie dva zápasy v nedeľu a utorok.
Budeme sa snažiť v obidvoch zápasoch bodovať, aby sme vyrovnali stratu, ku ktorej dnes v našom prípade došlo. Veľmi ma mrzí zákrok na nášho hráča Jarka Kóňu, ktorý išiel striedať, senický hráč ho veľmi nešportovo krosčekoval  do hlavy, Jarko má rozbitú bradu, hlavu na temene, bol to unfér zákrok, ktorý by som ja osobne riešil s hráčom, nielen ako tréner, ale aj ako manažér. Takéto niečo sa nerobí, hráči si musia vážiť zdravie aj protihráčov.

HC Topoľčany – HK Trnava 5:2
(1:0, 2:0, 2:1)
HC Topoľčany: Hippík - Árvay, Kabát, Drahovský, Malinka, Múčka, Joanidis, Tartaľ, Oravec - Uhrík, Mihalik, Košecký, Káčer, Mihálik, Havlíček, Goga, Lauko, Tvrdík, Uhnák, Štefanka, Klačanský
HK Trnava: Stacho - Grill, Schneider, Šoltys, Haršáni, Šimka, Krajčík, Reho, Duran - Horský, Čunderlík, Hančiak, Hlavna, Grman, Jančovič, Schmidt, Čavrk, Dudáš, Ďuriš, Krajčovič, Barčák
Góly a asistencie: 1:0 Mihálik (Havlíček, Drahovský), 1:1 Grman (Haršáni, Hlavna) pres/1, 2:1 21 Klačanský  tres.str., 3:1 Lauko (Tvrdík, Goga), 3:2 Hlavna (Dudáš) pres/2, 4:2 Mihálik (Múčka) pres/2, 5:2 Káčer (Múčka, Mihálik)
Rozhodcovia: D.KOnc - Moravec, Sčensný
Vylúčení: 6/4
Využitie: 1/2
Divákov: 630

HK Púchov – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:4
(0:2, 1:1, 0:1)
HK Púchov: Zubo - Hulák, Celar, Tichý, Richter, Vereš, Kováčik - Vraník, Ludvig, Bajtala, Bednárik, Linet, Čopák, Kubiš, Varga, Juríček, Kudlej, Zemko, Prna
MHk 32: Palko - Lištiak, Klepáč, Kledrowetz, Nitriansky, Devečka, Klepáč, Kokavec, Hyben - Ďurný, Mravec, Kadura, Valášek, Paukovček, Kuric, Pajong, Pleva, Bartík, Uram, Piatka, Staroň
Góly a asistencie: 0:1 Piatka (Staroň) pres/1, 0:2 Uram (Piatka) oslab/1, 1:2 Zemko (Prna), 1:3 Uram (Mravec, Lištiak), 1:4 Pleva (Bartík)
Rozhodcovia: Jung - Šťastný, Tvrdoň