HK Brezno – HC Rebellion Gelnica 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly: 25. Laubert (Srnka, Koštial), 41. Koštial (Pinka, Štubňa), 53. Guttmann (Koštial, Srnka), 60. Vais (Šmálik) - 12. Lapšanský (Hadbavný, Laškody), 24. Huszárik (Findura, Laškody). Strely: 42:28. Vylúčenia: 8:11 na 2 min. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Vido - Staššák, Paulík. Diváci: 216.

Brezno: Cpin - Guttmann, Betka, Turňa, Vais, Kobela, Lupták - Štubňa, Koštial, Pinka - Longauer, Šmálik, Michalek - Znak, Srnka S., Laubert - Magura, Bauer

Gelnica: Palko - Cvejn, Grega, Findura P., Gross - Laškody, Grendel, Huszárik - Hadbavný, Laškody, Lapšanský - Leskovjanský, Dravecký, Skalický A.

Po dlhej letnej pauze naskočili Rytieri do kolotoča majstrovských zápolení v 2. lige. Na domácej pôde v prvom kole privítali gelnických "Rebellov". Úvodná tretina bola v podaní domácich veľmi ľahkovážna. Mať v prvých dvanástich minútach piatich vylúčených je na mužstvo, ktoré pomýšľa o trojbodovom zisku, veľmi nezodpovedné. Toto disciplinárne hazardovanie sa mu aj vypomstilo. Po akcii Laškody - Habdavný - Lapšanský strelil posledný menovaný prvý gól stretnutia.

Po tvrdých slovách trénera v šatni Brezna, sa v ďalšej fáze stretnutia obraz hry rapídne zmenil. Aj keď sa Huszárikovi podarilo prekonať Cpina druhykrát, na tento gól dokázali hráči Brena veľmi rýchlo odpovedať. Po akcii Koštiaľ - Srnka - Laubert odchádzali domáci do tretej tretiny iba s jednogólovým mankom.

Tretie dejstvo bolo v počte vylúčených čistou kópiou tej prvej, akurát na strane hostí. Po góloch Koštiaľa a Gutmana sa dostalo Brezno do vedenia. Keď sa v 59. minúte po faule vydal na trestnú lavicu domáci Znak, Gelničania si zobrali time-out, po ktorom už nastúpili do hry bez brankára. Táto snaha o vyrovnanie však netrvala dlho, pretože hneď po vhodenom buly v obrannom pásme Brezna vsietil do prázdnej bránky štvrtý gól Vais.