Video+Foto: Slovenská hokejová reprezentácia, s Pavlom Skalickým v zostave, vybojovala bronzové medaily na MS do 20 rokov v Kanade

Slovensko práve získalo bronzové medaily!

Slovenská dvadsiatka s historickým úspechom na majstrovstvách sveta, druhýkrát v našej histórii získavame bronzovú medailu! A zásluhu na tom mal aj odchovanec HK Slovan Gelnica Pavol Skalický. Gratulujeme!

MS hráčov do 20 rokov – o bronz:
Švédsko – Slovensko 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
Góly: 11. Nylander (Holmström, Aho), 17. Lööke (Ehn) – 3. Šoltés (Lantoši), 4. Rosandič (Réway, Skalický), 43. Skalický (Réway, Černák), 60. Koyš (Réway). Rozhodovali: Gofman, Olenin (obaja Rus.) – Mills (Kan.), Ritter (USA), vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Bergman 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 28:28, 13.625 divákov.

iihf.com: "V rozprávkovom príbehu ako Popoluška zdolalo Slovensko v zápase o bronz Švédsko 4:2. Pavol Skalický zaznamenal víťazný gól počas päťminútovej presilovky v tretej tretine."

Pavol Skalický

Určite najlepší hráč z projektu. Ak fanúšikovia Ӧrebra sledovali zápas o bronz, mohli byť spokojní aspoň s jeho výkonom. Skalický má veľa prvkov moderného hokejistu. Silu, postavu, dôraz, obstojné ruky i pohyb, dá sa ním kombinovať, použiteľný na oslabenie i presilovku. Aj Vladimír Vůjtek musí o ňom rozmýšľať. Jednu vec mu však vytkneme. Nájazd s Kanadou v prvej tretine za stavu 0:1 mohol premeniť.