V Humennom sa Soboťanom nedarilo, prehrali 5:2

V 16. kole druhej ligy mužov hokejisti HKM Rimavská Sobota cestovali na východ Slovenska, želané body si však nepriniesli. S mužstvom MHK Humenné prehrali 5:2, spomedzi rimavskosobotských hráčov sa strelecky presadil len Igor Majeský a Lukáš Pinka.

Zápas začal náporom domácich, no po úvodných minútach mali šancu aj hráči HKM R. Sobota, ostala však nepremenená. V desiatej minúte skóroval Belušár a domáci sa dostali do vedenia. Potvrdili ho gólom Leščišina v druhom dejstve, Rimavskosoboťania však odpovedali zásahom Igora Majeského v 33. minúte. Pred odchodom do šatní dôvod na radosť nemali, v 39. minúte ešte rimavskosobotského brankára prekonal Mihalič. Do poslednej tretiny hráči HKM nastupovali s cieľom zvrátiť výsledok, ich zámer však prekazil Česelka. Rimavskosoboťania síce ešte skórovali z hokejky Lukáša Pinku, no Humenčania im neostali nič dlžní, tešili sa z posledného gólu a hráčov HKM vyprevadili domov s výsledkom 5:2.

Podľa manažéra HKM Rimavská Sobota Jozefa Oštroma bola výhra Humenčanov zaslúžená. „Športovo priznávam, že Humenné bolo lepšie,“ povedal pre Rimava.sk Oštrom a dodal, že Rimavskosoboťania nepremenili niekoľko šancí a hlavne prvý útok (Fabo, J. Slovák, Šagát), nebol v porovnaní so svojím štandardným výkonom v optimálnej forme. Ako manažér HKM spomenul, viazol prechod z obrany do útoku a tlak, ktorí hráči vytvorili, bol neefektívny. Brankár však podľa jeho slov mužstvo podržal. „Aj podľa vyjadrenia hlavného rozhodcu to bol veľmi dobrý zápas, chlapci sa musia poučiť z prehry a pracovať na sebe. Zbrane rozhodne neskladáme,“ povedal Oštrom, podľa ktorého sa sezóna 2012/2013 nedá s vlaňajšou porovnať. „Všetky mužstvá posilnili, súťaž je oveľa kvalitnejšia a vyrovnanejšia, bude to ešte zaujímavé,“ konštatoval manažér HKM. Ako pripomenul, najbližší zápas odohrajú Rimavskosoboťania na domácom ľade už v novom roku, 5. januára, proti HK Sabinov. „Aj touto cestou sa chcem preto poďakovať primátorovi, vedeniu mesta, sponzorom za finančnú podporu, a tiež všetkým divákom a priaznivcom hokeja, ktorí nám chodia fandiť, chcem im v mene klubu zaželať krásne sviatky a všetko dobré v novom roku,“ povedal Oštrom.

MHK Humenné – HKM Rimavská Sobota 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: 10. Erik Belušár, 28. Tomáš Leščišin, 33. Igor Majeský, 39. Jakub Mihalič, 44. Peter Česelka, 46. Lukáš Pinka, 57. Peter Česelka

Strely 25:21, Zásahy 19:20, Vylúčenia 5:6, Trestné minúty 18:20, Presilovky 1:1, Oslabenia 0:0
Rozhodcovia: Peter Sýkora, Jaroslav Riš, Peter Hricko

Zostava: Matej Lipnický, Peter Maček, Peter Gallo, Peter Filipiak, Michal Slovák, Igor Majeský, Michal Danko, Martin Goláň, Peter Šlamiar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Ján Slovák, Simon Iványi, Jozef Fabo, Erik Lvomský, Lukáš Pinka