Soboťania proti Sabinovčanom ukázali jednoznačnú prevahu

Rimavskosobotskí hokejisti v sobotňajšom zápase ukázali, kto je na domácom ľade pánom. V 18. kole druhej ligy mužov zvíťazili nad HK Sabinov výsledkom 6:1, pričom súper skóroval až v poslednej tretine. Za streleckú hviezdu zápasu by mohol byť vyhlásený Peter Šlamiar, ktorý sa postaral o štyri góly, sabinovského brankára prekonal aj Filipiak a Šagát.

Prvý gól zápasu padol až v druhej polovici úvodnej tretiny z hokejky Petra Šlamiara a bol napokon jediným gólom prvého dejstva. Po návrate domácich hokejistov zo šatní už ale bolo jasné, kto má na ľade prevahu, keď aj v oslabení Rimavskosoboťania dokázali preniknúť pred súperovu bránu a vsietiť gól. Pre Sabinovčanov sa tiež črtalo niekoľko šancí no nedarilo sa im úspešne zakončiť. V druhej tretine tak inkasovali tri kusy. Poslednú časť zápasu otvárali opäť Rimavskosoboťania gólom Michala Šagáta, vzápätí trestnou strelou na bránu zvyšoval Šlamiar na 6:0. Sabinovčania domácim ušli v 54. minúte, keď Pavol Zavacký zachraňoval česť svojho tímu. Rimavská Sobota je po sobotňajšom zápase na druhom mieste v tabuľke, najbližší zápas odohrá HKM s lídrom tabuľky, pocestuje do Liptovského Mikuláša.

Podľa manažéra HKM Rimavská Sobota Jozefa Oštroma sú s výkonom mužstva, ako aj priebehom zápasu spokojní. “Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas,” povedal Oštrom, podľa ktorého tohtoročná druhá liga je oveľa náročnejšia a kvalitnejšia a ani aktuálne umiestnenie súpera v tabuľke nemusí odzkradľovať jeho kvalitu. “Víťazstvo je však zaslúžené,” uviedol Oštrom.

HKM Rimavská Sobota – HK Sabinov 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly: Peter Šlamiar, Peter Filipiak, Peter Šlamiar, Michal Šagát, Peter Šlamiar,Pavol Zavacký

Rozhodcovia: Ľuboš Husár, René Šoltés, Rastislav Kurilovský

Zostava HKM: Viktor Čajkovský, Tomáš Sihelský, Michal Danko, Jakub Škantár, Erik Lvomský, Peter Filipiak, Peter Šlamiar, Peter Maček, Martin Goláň, Simon Iványi, Ľubomír Čtvrtníček, Igor Majeský, Peter Gallo, Michal Slovák, Michal Šagát, Ján Slovák, Silvester Ševčík, Lukáš Pinka