Smutná domáca premiéra

GELNICA - Prevádzka na Zimnom štadióne P. Bindasa v Gelnici  sa začala oneskorene - až prvý novembrový týždeň a viac než smutne. Na večernom tréningu „áčka" nechýbala ani potenciálna posila gelnického Slovana - bývalý juniorský extraligista Miňo Topoli z Levoče. Absolvoval tréning v absolútnej pohode. Pri ceste domov autom sa však začal sťažovať na bolesti na hrudníku, ktoré sa zintenzívnili v Domaňovciach. Odtiaľ ho previezla na vyšetrenie záchranka. Žiaľ, úsilie lekárov o záchranu jeho života bolo márne a Miňo v noci podľahol srdcovému zlyhaniu.

Bol to veľký šok najmä jeho kamarátov - spoluhráčov - zo Spišskej Novej Vsi, ktorí teraz tvoria základ gelnického A - tímu v 2. hokejovej lige. Pred sobotňajšou domácou druholigovou premiérou sezóny na gelnickom ZŠ si aktéri a všetci prítomní na štadióne (takmer 400 divákov) uctili minútou ticha pamiatku hokejistu, kamaráta a dobrého mladého človeka, ktorého zradilo srdiečko Česť Tvojej pamiatke Miňo!

V tejto smutnej a ťaživej atmosfére sa hrali Gelničania otvárací domáci zápas proti tímu Wariors Bardejov, ktorý tvoria hráči z Bardejova, Humenného a Michaloviec pod taktovkou hokejového harcovníka Mariána Schwarzbachera. Ten pripravil svojich zverencov na stretnutie výborne a preto mali hostia jeho vývoj od prvej minúty v rukách. Po dvojgólovom brejku z prvej tretiny sa domáci pokúsili o zvrat, keď v druhej dvadsaťminútovke dotiahl idvojgólové manko. V tretej tretine však už jednoznačne kraľovali hostia a tak konečný výsledok bol pre domácich až príliš krutý. Po záverečnom hvizde extraligového hlavného rozhodcu P. Grečka zavládlo na štadióne nie jedno - ale niekoľkominútové ticho.

Diváci by však nemali zatratiť „Strompfovu družinu"! Veď jeho zverenci majú za sebou len jediný tréning na domácej ploche a určite neprestali chcieť hrať dobrý hokej! O tom budú chcieť presvedčiť svojich priaznivcov už najbližšiu sobotu (12. novembra o 17.30), keď privítajú na Bindasovom štadióne rivala z Horehronia - hokejistov MHK Brezno.

HK Slovan Gelnica - HK Wariors Bardejov 2:8 (0:2, 2:0, 0:4)

Góly: Cvejn, Laškody, resp. Lúč 2, Štakláč, Forgáč, Košč, Zgibor, Štefan, Leščišin. Presilovky 0:2, oslabenia 0:0. Rozhodovali:P.Grečko - Wolf, Fabini, 387 divákov