Rožňavskí juniori na gelnickom ľade neuspeli

Juniori na gelnickom ľade neuspeli

Juniori HKM vstúpili do novej sezóny zápasom na gelnickom ľade. V premiérovom stretnutí si domáci body udržali.

Rožňavskí juniori naskočili do novej druholigovej sezóny zápasom šiesteho kola. Podobne ako v predošlých sezónach úvodné kolá sa budú dohrávať neskôr, keďže štart sezóny je už tradične skôr, ako účastníci majú svoj ľad. Okolo štartu Sabinova sa vedú dohady, ale jasné je, že Sabinovčania sa doposiaľ do súťaže nezapojili, i keď riadiaci zväz tvrdí opak. Budú tak v minisúťaži bojovať opäť iba tri mužstvá. Úvod i záver patrili hosťom V prvom vystúpení sa hokejisti HKM viac–menej zohrávali, ale v stretnutí bolo i zopár svetlých momentov a pekných akcií. „V prvej tretine sme si vytvorili vedenie, ale neskôr chlapci spálili čisté šance a tesný náskok tak nedokázali poistiť. Gelničania zvýšili obrátky vyrovnali a v závere tretiny otočili skóre vo svoj prospech. V druhej časti sme mali viac vylúčení, čo nás oslabilo a dokázali sme na domáce góly odpovedať iba čiastočným korigovaním. Do záverečnej tretiny sme nastupovali s trojgólovým mankom. Hra i tlak síce boli na našich hokejkách, ale strelili sme iba gól, čo bolo príliš málo,“ komentoval vedúci mužstva HKM 98 mládeže Rožňava Rastislav Griger.
O týždeň cestujú juniori HKM za súperom do Sp. Novej Vsi, kde zohrajú zápas s Kežmarkom.

Fakty Gelnica - Rožňava 5:3 (2:1, 3:1, 0:1) góly za Rožňavu Gazdík 2, Šoltés. Rožňava: Horváth - Gazdík, Griger, Földeš, Vanyo, Révay, Lukáč, Luca, Šoltész, Murza, J. Benedik.

Tabuľka
1. Kežmarok    2    2    0    0    17:7      4
2. Gelnica        3    1    0    2    12:20    2
3. Rožňava       1    0    0    1    3:5       0

Doterajšie výsledky
2. kolo: Gelnica - Kežmarok 5:10 (0:2, 3:4, 2:4)
5. kolo: Kežmarok - Gelnica 7:2.

Prvý zápas juniorov v tejto sezóne: Rožňavskí hokejisti so súperom nedokázali udržať tempo

„V Gelnici sme odohrali prvý zápas v tejto sezóne. Išli sme si len vyskúšať čo v nás ostalo z minulej sezóny. Na zápas sme prišli v dobrej nálade čo sa ukázalo aj v zápase. V prvej tretine sme viedli 1:0 keď po krásnej akcii z voleja strieľal Gazdík. Súper po par minútach odpovedal gólom a tretina skončila nerozhodne 1:1. V druhej tretine sme spravili pár chýb aj keď náš brankár Horváth chytal perfektne nestačili sme udržiavať tempo s hráčmi Gelnice. Gelničania perfektne využili naše chyby a dostali zápas pod kontrolu za stavu 4:1. Do tretej tretiny sme šli s cieľom nedostať viac gólov. No po faule Murzu sme v oslabení inkasovali gól. Súper sa uspokojil s výsledkom no po strele Vanya dorážal Gazdík a znižoval na 5:2. Začali nám dochádzať sily a nevládali sme vyvinúť nátlak na súperovu bránu. Ostávalo nám len čakať na chyby súpera a pokúsiť sa streliť gól. Výsledok sme len esteticky upravili na 5:3 po dorážke Soltesza“, zhodnotil zápas hráč Rožňavy Laco Griger.

HK Slovan Gelnica – HKM-98 Rožňava 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Góly: Gazdík 2 , Šoltesz