Rimavskosobotskí hokejisti na domácom ľade pokorili Humenné

4. November 2012

Hokejisti HKM Rimavská Sobota vo včerajšom zápase 9. kola druhej ligy mužov pokorili súpera z Humenného, na domácom ľade vyhrali 7:4. Diváci však boli svedkami napínavého zápasu a vydýchli si až v poslednej tretine, keď domáci potvrdili svoju prevahu. Hetrikom sa blysol Jozef Fabo, dvakrát skóroval Peter Filipiak a po jednom úspešnom zásahu si pripísali Martin Haas a Erik Lvomský.

Úvod zápasu patril jednoznačne domácim hokejistom a brankár Humenčanov mal čo robiť. Z prvého gólu sa Rimavskosoboťania tešili v 11. minúte, keď využili presilovku a Peter Filipiak úspešne zakončil. Na 2:0 vzápätí zvyšoval Martin Haas, o necelé dve minúty však skórovali aj Humenčania, z hokejky Petra Česelku.
V druhej tretine videli diváci len dva góly. V 26. minúte vedenie domácich poistil Jozef Fabo, hostia ale hneď odpovedali strelou Ladislava Sabola a držali Rimavskosoboťanov v strehu. Do šatní sa rozchádzali za stavu 3:2.
Najdramatickejšou bola rozhodne posledná tretina zápasu. Napriek vylúčeniu domáci zabojovali a Peter Filipiak v oslabení zvýšil na 4:2. Nasledovalo ale sólo pre hostí, gólmi Tomáša Leščišina a Tomáša Košča bol jedenásť minút pred koncom zápasu stav vyrovnaný. Nie však na dlho, výborný výkon podal na ľade Jozef Fabo, ktorý brankára prekonal hneď dvakrát po sebe a poslal domácich do vedenia. Kvality Rimavskosoboťanov potvrdil ešte v 58. minúte Erik Lvomský a MHK Humenné vyprevadili výsledkom 7:4.

HKM Rimavská Sobota – MHK Humenné 7:4 (2:1, 1:1, 4:2)
Góly: 11. Filipiak, 12. Haas, 26., 50. a 52. Fabo, 43. Filipiak, 58. Lvomský – 14. Česelka, 29. Sabol, 45. Leščišin, 50. Košč
Strely – 39 : 31. Zásahy – 27 : 32 . Vylúčenia – 7 : 5. Trestné minúty – 14 : 10. Presilovky – 1 : 2. Oslabenia – 1:1. Rozhodovali: Gajan, Fabiny, Kurilovský. Divákov 285

HKM R. Sobota: Čajkovský (Sihelský) – M. Slovák, Gallo, Fabo, J. Slovák, Šagát, Goláň, Maček, Pinka, Filipak, Lvomský, Ševčík, Kučera, Iványi, Šlamiar, Haas.

Rimavskosobotskí hokejisti pustili s Bleskami Detva perie

Druholigoví hokejisti HKM Rimavská Sobota pustili vo včerajšom zápase s Bleskami Detva perie, prehrali 6:2. Z pohľadu hostí HKM Rimavská Sobota bola najhoršia prvá tretina, ktorú v Detve prehrali 4:1. Za HKM v 8. kole mužov skupiny “B” skóroval iba Peter Maček a Jozef Fabo.

Podľa manažéra HKM Rimavská Sobota Jozefa Oštroma podali hokejisti v prvej tretine katastrofálny výkon a zaslúžene prehrali. Do vedenia sa prví dostali domáci hokejsti a to už v 13. sekunde. Ako Oštrom poznamenal, rimavskosobotskí hokejisti nevyužili dve šance na otočenie skóre a navyše dostali tri lacné góly. “Nepodržal nás brankár ani päťka hráčov, ktorá bola na ľade v poslednej minúte, kedy sme inkasovali dva góly,” konštatoval Oštrom k prvej tretine, ktorá skončila 4:1 v neprospech HKM Rimavská Sobota.
Druhá tretina bola na góly najchudobnejšia, inkasovali v nej iba domáci, druhým gólom Mittera. “Slabo sme hrali aj druhú tretinu. Mali sme šance, kľúčoví hráči nás nepodržali. Detvanci hrali zanietene,” podotkol Oštrom.
Posledná tretina bola vyrovnaná, na obidvoch stranách padlo po jednom góle. “Záverečná tretina bola oveľa lepšia, mali sme šesť vyložených šancí, ktoré však hokejisti nepremenili,” konštatoval Oštrom, podľa ktorého trafili tyčku, neskôr brankár puk vyberal z čiary.

V Detve sa do brány nepostavil Juraštík, ktorý je podľa Oštroma chorý. V posledných kolách však na ľad nenastúpil Rusič ani Petričko, ktorý je v Rusku pracovne. Podľa Oštroma v klube nevedia, či hokejisti budú ešte hrať. “Tri týždne neboli na tréningu a nemali v sebe ani toľko, že by sa ozvali,” podotkol Oštrom, podľa ktorého sa hokej bez tréningu hrať nedá. “Čo sa ukázalo aj vo včerajšom zápase,” uzavrel Oštrom.

Najbližší domáci zápas odohrajú hokejisti HKM už v sobotu, 3. novembra, o 17.00 hod. proti MHK Humenné.

MHK BLESKY Detva – HKM Rimavská Sobota 6:2 (4:1, 1:0, 1:1)

Góly: 1. Vilhan, 13. a 26. Mitter, 20. Belušiak a Kubica, 45. Paška – 10. Maček, 47. Fabo
Strely – 32 : 38. Zásahy – 36 : 26 . Vylúčenia – 7 : 4. Trestné minúty – 14 : 8. Presilovky – 0 : 0. Oslabenia – 0:0. Rozhodovali: Babeliak, Hatala, Rojík. Divákov 240
HKM R. Sobota: Lipnický (Sihelský) – M. Slovák, Gallo, Mikluš, J. Slovák, Šagát, Maček, Ševčík, Pinka, Filipak, Lvomský, Goláň, Kučera, Fabo, Šlamiar, Haas.