Rimavskosoboťania mali smolu na hokejkách, s Detvou prehrali 0:2

Rimavskosobotským hokejistom sa v sobotu na domácom ľade nedarilo, ich šance ostali nepremenené, s mužstvom MHK Blesky Detva napokon prehrali 0:2. Po uplynulom 15. kole druhej ligy mužov tak skĺzli na tretie miesto v tabuľke.
V prvej ani v druhej tretine zápasu diváci gól nevideli. O dramatické momenty síce nebola núdza, domáci však mali na svojich hokejkách smolu a niekoľko šancí ostalo nepremenených. Gól nepadol ani zo samostatného nájazdu Erika Lvomského a aj opakované pokusy jeho spoluhráčov ostali bez želaného výsledku. Rimavskosoboťania držali brankára hostí neustále v strehu no podľa známeho pravidla “nedáš – dostaneš” sa z prvého gólu napokon tešili Detvania. V 56. minúte skóroval Martin Belušiak. V závere zápasu domáci stiahli brankára a skúsili pritlačiť, ani to im však nevyšlo a súper do prázdnej brány vsietil druhý gól. “Mali sme smolu, ako sa hovorí, úplne nás vychytal brankár hostí, ktorý pôsobil aj v Rimavskej Sobote. No aj takýto býva hokej,” zhodnotil manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom a dodal, že Rimavskosoboťania majú pred sebou ťažký zápas na východe Slovenska, z ktorého chcú doniesť stratené body.

HKM Rimavská Sobota – MHK BLESKY Detva 0:2 (0:0, 0:0. 0:2)
Góly: Martin Belušiak, Tomáš Chlebničan, strely: 41 : 25
Rozhodcovia: Slavomír Švajka, Juraj Tornay, Róbert Gavalier, divákov: 235
Zostava HKM: Igor Cibuľa, Tomáš Sihelský, Peter Gallo, Michal Slovák, Erik Lvomský, Ján Slovák, Jozef Fabo, Silvester Ševčík, Jakub Škantár, Peter Šlamiar, Peter Filipiak, Simon Iványi, Martin Goláň, Peter Maček, Ján Báti, Lukáš Pinka