Rimavska vyhrala v Sabinove.D.Kubin porazil Detvu

Po prehratom zápase v Dolnom Kubíne sa rimavskosobotským hokejistom zadarilo v Sabinove, kde v 11. kole druhej ligy mužov zvíťazili 7:3. Autormi gólov bol Filipiak, Ďubek, Báti i nováčik v klube HKM Jakub Škantár. Hetrikom sa blysol Pinka.

Podľa manažéra HKM Rimavská Sobota Jozefa Oštroma, brankára Čajkovského, ktorý chytal v Dolnom Kubíne nahradil v Sabinove Igor Cibuľa, brankárska dvojka zo Zvolena. “Pochytal čo sa dalo,” povedal Oštrom a dodal, že osobitne ich teší, že v sobotňajšom zápase sa presadila aj tretia päťka. “Zo sedem gólov dali štyri,” priblížil Oštrom a dodal, že Lukáš Pinka dal tri góly, strelecky sa presadil už aj Ján Báti. Do streleckej listiny sa zapísal aj nový obranca Jakub Škantár, rodák z Lučenca. “Dal krásny gól, hral dobre,” podotkol Oštrom. Ako poznamenal, v kádri kvôli chorobám či zanepráznenosti niektorých hráčov začali raziť inú cestu, medzi viacerými mladšími hráčmi však ostávajú traja kozáci Goláň, Šlamiar a Galo, ktorí naďalej tvrdia muziku.

Podľa Oštroma ich najbližšie v sobotu, 24. novembra o 17.00 hod., čaká ťažký zápas. “Musíme Liptovský Mikuláš zastaviť, chceme jednoznačne vyhrať,” zdôraznil.

HK Sabinov – HKM Rimavská Sobota – MHK Humenné 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)
Góly: 13. Goffa, 40. a 42. Krajňák – 4. Filipiak, 16. Ďubek, 18., 51. a 27. Pinka, 39. Báti, 55. Škantár
Strely – 28 : 40. Zásahy – 33 : 25 . Vylúčenia – 3 : 4. Trestné minúty – 14 : 8. Presilovky – 0 : 1. Oslabenia – 0:0. Rozhodovali: Sýkora, Janiga, Novotný. Divákov 152

Zostava HKM: Cibuľa (Sihelský), Gallo, M. Slovák, Fabo, J. Slovák, Šagát – Ševčík, Škantár, Šlamiar, Filipiak, Ďubek – Goláň, Báti, Pinka, Kučera

MšK HVIEZDA - MHK Blesky Detva 6 : 3 / 1:2 , 3:1 , 2.0 /

Aj keď úvod stretnutia sa niezol vo výraznej prevahe hráčov MšK HVIEZDA ,tí však nedokázali dať góly ani z vyložených šanci,zákonite prišiel trest a prvú tretinu vyhráli hráči Detvy.Od druhej bola prevaha ešte výraznejšia a zákonite sa muselo šťastie usmiať aj na hráčov Hviezdy.Tí nakoniec po góloch Durdiaka-2 . J.Laštíka, P.Hanušniaka a R.Budaja zaslúžene zvíťazili a upevnili si prvé miesta v tabuľke 2.hokej.ligy skupina "B".