Reporty zo zápasov 2.hl

Leščišin utíšil detvianske blesky

Bol autorom prvých štyroch gólov, piaty humenský padol kuriózne sediac na zadku do prázdnej brány.

HUMENNÉ. Počas dvoch víkendových dní mali hokejisti MHK Humenné stopercentnú záťaž. Odohrali totiž hneď dve stretnutia. V sobotu prehrali v Rimavskej Sobote (3:7), v nedeľu sa svojom ľade porazili Blesky Detva (5:3).

Tentokrát bola humenská hráčska lavica zaplnená riedko. Ak okrem brankára môže zasiahnuť do hry rovný tucet hokejistov, inak sa to povedať ani nedá.

Ba dokonca došlo v humenských radoch aj k unikátnej situácii, pretože jedným z obrancov bol aj Lukáš Tomaščík, ktorý doteraz v sezóne hájil humenské farby stále iba ako brankár. Ale zrazu sa nútene stal obrancom.

Leščišin mal deň

Humenskí „levi" si pripísali v sezóne desiate víťazstvo, no priam leví podiel na ňom má stredný útočník Tomáš Leščišin.

V 11. minúte sa dostal do brejku pri humenskom oslabení a zasunul puk medzi nohy brankára, o tri minúty bol na konci rýchlej kombinácie s gólom do prázdnej brány, len 16 sekúnd po začiatku druhej tretiny si zapísal hetrik a v 28. minúte skóroval v presilovke. Najproduktívnejší humenský hokejista 35 bodov (24 gólov + 11 asistencií) mal svoj deň.

Zápas však napokon dospel k dráme, hostia z Podpoľania stavili od 58:43 na riziko power-play. Aj mali blízko k vyrovnaniu, no napokon všetko rozhodol Lúč.

Humenský útočník vyvážal puk z obranného pásma, tiesnený protihráčom na stredovej červenej čiare spadol, no ešte sediac na ľade vystrelil a puk doputoval do opustenej detvianskej brány.

Štatistika

Humenné - Detva 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)

Góly: 11. Leščišin, 14. Leščišin (Forgáč, Mojdis), 21. Leščišin (Luč), 28. Leščišin (Forgáč, Mojdis), 60. Luč - 25. Pavlenda, 32. Šťastný, 44. Pohorelec; strely: 30:25. Vylúčení: 4:5 na 2 min., Čajkovský (Detva) na 10 min., pres.: 1:1, osl: 1:0. D: 180. R: Korba. MHK Bemaco: Hudák - Tomaščík, Mojdis, M. Ficko, R. Ficko, Turcovský, Kačur - Česelka, Fedič, Závacký, Leščišin, Luč, Forgáč. Tréner: J. Kardohely.

mšk

utorok 12. 2. 2013 | Marián Škuba

© 2013 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.Tomáš Leščišin. Štyri z piatich humenských gólov mali jeho koncovku.Tomáš Leščišin. Štyri z piatich humenských gólov mali jeho koncovku.Foto: mirano

Hokej: Soboťania vyhrali nad Humenným

HKM Rimavská Sobota-HKM Humenné 7:3 (2:0) (2:1) (3:2). Góly domácich: Michal Šagát 2, Peter Šlamiar 2, Peter Gallo, Ľubo Čtvrtníček, Igor Majeský. Zápas sa začal vo vlažnejšom tempe, ale po pár minútach naši chlapci zvyšovali tempo. V 16. minúte sa nám podarilo streliť prvý gól, ktorý naštartoval celé mužstvo.

V 19. minúte rozhodca nariadil trestné strieľanie v prospech nás za faul a čo aj faulový hráč Miško Šagát bezpečne premenil. Nedá mi nepovedať, že toho času hrá Miško Šagát vo fantastickej forme. A takto sa skončila prvá tretina.

Do druhej tretiny nastúpili naši chlapci zodpovedne, i keď sa hosťom podarilo znížiť stav, ale behom minúty sa stav zmenil a zase sme viedli o dva góly. Ešte do konca druhej tretiny sa nám podarilo dať ešte jeden gól a mužstvo odchádzalo do kabín pri stave 4:1. Naši mali

aj ďalšie šance, ktoré im zneškodnil dobre chytajúci brankár z Bardejova.

Tretia tretina sa niesla v našej réžii, i keď sme dostali pri presilovke gól, naše chlapci pridali ďalšie tri utešené góly a o výsledku bolo rozhodnuté. Musím spomenúť a zároveň pochváliť celé mužstvo za predvedený výkon

a z celého mužstva vyzdvihnúť dvojicu hráčov Miško Šagát +Janko Slovák ml. ktorý toho času tvrdia mužstvu a sú lídrami celého mužstva. V mužstve vládne pohoda a veľmi dobrý vzťah hráčov + tréner a realizačný team,tréner
 nášho mužstva je veľká osobnosť v kabíne a takisto aj mimo ľadu, čo v minulosti nebolo. Po zápase
mužstvo naši fanúšikovia odmenili veľkým potleskom, za čo im ďakujeme. V tomto zápase sme hostí prestrieľali v pomere 46:29 striel.

Vylúčenia: dvojminútové- 11:7, desaťminútové 1x Rim. Sobota Igor Majeský, 1 x Humenné- Peter Česelka
Počet divákov: 512 !!! (krása)
Rozhodcovia: hlavný Ján Majling, čiaroví Martin Číž, Ľubo Zelený

(všetci Banská Bystrica)
Ostatné výsledky: D. Kubín-voľno, Sabinov-Detva 4:0, Lipt. Mikuláš-Gelnica 4:5.
Zostava HKM Rimavská Sobota: Igor Cibuľa (Tomáš Sihelský), P. Gallo-M. Slovák, L. Pinka-J. Slovák ml.-M. Šagát, J. Škántar-M. Danko, E. Lvomský-p.Šlamiar-P. Filipiak ml., P. Maček-M. Nociar, I. Majeský-Ľ. Čtvrtníček-S. Iványi, M. Goláň, tréner: Tibor Daniš.

Aj nedeľňajší zápas dopadol k spokojnosti domácich. „Gelnica je nevyspytateľné mužstvo, čo sa ukázalo hneď v prvom dejstve, ktoré sme prehrali 1:2. Po prestávke a „umývaní hláv" však domáci nastúpili na ľad s razantnejšou hrou a dve ďalšie tretiny vyhrali 4:0," priblížil manažér HKM, podľa ktorého boli góly aj výsledkom viacerých individuálnych akcií. „Je vidieť, že v mužstve vládne pohoda, hráči HKM aj v nedeľu odchádzali do kabín spokojní," zhodnotil Oštrom.

Víťazstvo VYHRABANÉ ZO SNEHU: HK Sabinov - Mšk HVIEZDA 1 : 5 /1:2,0:2,0:1/

12.2.2013

V sobotu 9.2.2013 vycestovali hráči MšK HVIEZDA na ďalší zápas za súperom zo Sabinova.Aj keď vedeli ,že ich čaká otvorený štadión ani netušili za akých podmienok sa bude hrať.Celý zápas husto snežilo,rolba ľad ani neupravovala ,ale len zbierala sneh a tak sa hralo za podmienok hraničiacich s regulárnosťou.Niekedy hrači kvôli snehu ani nevedeli kde je puk a prihrávky po ľade  sa nedali realizovať.Najlepšie bolo puk doslova tlačiť pred sebou a tak sa ujal pokrik TLAČ.

Mužstvo HVIEZDY malo celý zápas jednoznačne vo svojích rukách ale do vedenia išli aj tak domáci hráči v 7 min . po góle M.Hopkoviča. Odpoveď nenechala na seba dlho čakať a po závare pred domácou bránkou všetkych prestrelil po prihrávke M.Hančiaka M.Smolka -1:1.V prvej tretine sa ešte pekne trafil R.Budaj po prihrávke M.Hančiaka - 1:2.Takto skončila aj 1 tretina.

V druhej tretine mala HVIEZDA ešte výraznejšiu prevahu , ale kedže normálna kombinácia kvôli snehu nebola možná ,aj góly prichádzali pomalšie.V 30 min. počas presilovej hry po prihrávke M.Horńáka prestrelil domáceho golmana M.Nátny a zvýšil na 1:3.V závere tretiny sa predviedlo trio Durdiak,Hančiak ,Budaj keď posledné menovaný po kombinácií zvyšoval na 1:4.

Tretia tretina sa len dohrávala.Nikto sa nechcel zraniť na zlom ľade ani domáci hráči sa už o nič nepokúšali a tak ešte v 48 min. H.Hančiak po prihrávke M.Durdiaka upravil na konešných 1:5.