Reporty zo zápasov 2.hl

HK Blesky Detva-HKM Rimavská Sobota 4:8 (1:3) (0:1) (3:4). Góly hostí: Michal Šagát 2, Igor Majeský, Lukáš Pinka, Ľubo Čtvrtníček, Michal Danko, Peter Gallo, Erik Lvomský. Na susedské derby sa mužstvo celý týždeň pripravovalo veľmi zodpovedne a bolo to vidieť aj na západe. Hneď od začiatku zápasu hostia nenechali nikoho na pochybách, kto je pánom na ľade.

Domáci sa prejavili ako ambiciózny kolektív, ale napriek tomu nemali

na našich chlapcov. Domáci hrali veľmi nečisto a drzo, čo nemá nič spoločné s hokejov a v tomto vynikali ich traja hráči, a to číslo 18, 88, 24. Veľmi slabým článkom tohto zápasu bol hlavný rozhodca, ktorý pískal hore-dole s obrovskými chybami. Podľa nášho názoru, čo sme sa zhodli po zápase aj s domácimi, môže pískať tak pre žiakov a nie pre mužov
 a hlavne derby zápasy. Pýtam sa, či SZĽH nemá lepších a hlavne kvalitnejších rozhodcov.

Prvá tretina sa niesla vo veľmi dobrom tempe, kde sa našim podarilo dať úvodný gól, ale potom pri presilovke domácich sa im podarilo vyrovnať, a tak sa pokračovalo ďalej. Po dvoch ďalších góloch sme odchádzali do šatní s dvojgólovým náskokom.

V druhej tretine sa hra rozkúskovala, na čom mal veľký podiel hlavný rozhodca, ktorý len debatoval a nevedel, čo píska a bolo množstvo vylúčených. V tejto tretine sme strelili jeden gól.

Do záverečnej tretiny sme nastúpili koncentrovane a strelili sme ďalšie štyri góly, vyhrávali sme už 7:1. Tu v 52. Minúte zápasu nastúpil do našej bránky iba 17-ročný odchovanec Rimavskej Soboty a ten dostal tri góly a jeden sme dali, bol stanovený výsledok stretnutia

8:4.

Po skončení zápasu zavládla obrovská radosť medzi hráčmi a našimi fantastickými divákmi, ktorí po svojej linke pricestovali na zápas do Detvy. V mene kapitána mužstva Petra Šlamiara svojho, realizačného tímu a mužstva HKM Rimavská Sobota sa chcem všetkým poďakovať za fantastickú atmosféru, ktorú nám spravili na ľade súpera. Cestu do Detvy meralo približne 150 nadšencov tohto krásneho športu. Manažér

mužstva dostal od primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka blahoprajnú sms-ku, že robíme dobré meno Rimavskej Sobote.Ďakujeme.

Počet striel: 30:51
Počet divákov: 202
Vylúčenia: 14:14 (dvojminútové), 10-minútové 2×2
Rozhodcovia: hlavný Peter Hanko (Martin)-veľmi slabý,čiaroví Ľuboš Vido (Bánovce nad Bebravou), Jozef Greguš (Žiar nad Hronom)
Zostava HKM Rim. Sobota: Cibuľa (od 52 min. Sihelský), P. Gallo-M. Slovák, J. Báti-J. Slovák-M.Šagát, M. Danko-J. Škántar, P. Šlamiar-P.Filipiak-E. Lvomský, M. Goláň-S. Ševčík, Igor Majeský-Ľ. Čtvrtníček-S. Iványi, L. Pinka. Chýbali: Pavel Ďubek, David Kučera-pre zranenia, Peter Maček-pracovné povinnosti.
Realizačný team HKM RS: tréner Tibor Daniš, ved. mužstva Ing. Ján Slovák, športový riaditeľ Miroslav Iványi, manažér Jozef Oštrom, tech. poradca František Zadvobilek.
Ostatné výsledky 22. kola: Humenné-voľno, Gelnica-Sabinov 8:4, Dolný Kubín-Lipt. Mikuláš 3:2.

Hosťujúci hráči si zaslúžia sa svoj výkon

absolutórium a pokračuje sa vo víťaznom ťažení, v hre sa už jednoznačne preukazuje tvrdá práca trénera Tibora Daniša. Po zápase bol vyhodnotený najlepším hráčom od súpera Michal Danko. Túto cenu
 by si určite zaslúžil aj Miško Šagát, ktorý dal dva góly a mal dve asistencie. Hlavne to trestné strieľanie, ktoré predviedol „ala FOSBERG" donieslo ľudí do úžasu.

V sobotu, 9.2. o 17.00 hod. privítajú hokejisti HKM Rimavská Sobota na zimnom štadiónehokejistov HK Humenné. V nedeľu, 10.2. o 17.00 hod. privítajú naši hokejisti hokejistov HK Slovan Gelnica. Na tieto oba domáce zápasy pozývame širokú športovú verejnosť. „HKM do toho!"

Spracoval: Jozef Oštrom st.

V sobotu sa na kubínskom ľade stretli mužstva z vedúcich miest tabuľky a veru bolo to vidieť aj na ľade aj v hĺadisku kde bolo 350 divákov.Hral sa kvalitný ale aj damatický hokej.Mužstva sa nehrnuli do útokov,ale hralo sa zo zabezpečenou obranou,lebo išlo o veľa.V prípade prehry by HVIEZDA stratila aj teoretické šance na víťazstvo v B skupine 2.hokej.ligy .

Hneď v úvode 1 tretiny mali hráči dve šance na otvorenie skóre ,ale nedali a tak v 8 min po nevýraznej akcií ,ale presnej strele švihom prekonal Pastoreka v kubínskej bránke Knapčík-0:1.Našťastie takéto skóre netrvalo dlho a najlepší kubínský strelec M.Hančiak v 10 min. skvele tečoval strelu M.Sluku a bolo vyrovnané 1:1. Kubínčania začali mať miernú prevahu a tu korunovali v 15 min. keď M.Durdiak pred vlastnou bránkou zobral puk a po nádhernom sóle cez celé klzisko  oklamal obrancov L.Mikuláša aj brankára a blafákom zvýšil na 2:1 pre HVIEZDU.Bol to najkrajší moment celého stretnutia .Prišli aj ďalšie šance ,ale brankár Mikuláša už nič v prvej tretine nepustil za svoj chrbát.Záver stretnutia pokazil nechutný zákrok mikulášského obráncu Siváka na hráča HVIEZDY M.Smolku za čo bol vylúčený aj do konca stretnutia.

V druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej ,miernú streleckú prevahu mal L.Mikuláš ,ale M.Pastorek bol spoľahlivý.Kubínčania mali aj smolu  keď im v 2 min rozhodca neuznal gól. A tak po dvoch tretinách bolo stále 2:1.

Tretia tretina bola opäť v rukách hráčov HVIEZDY,tlačili sa pred bránku súpera a v 47 min pri presilovej hre zvyšoval na 3:1 M.Hančiak po prihrávke od M.Smolku.Bol to jeho 2 gól v zápase a 12 v drese HVIEZDY.Po góle Hviezda začala hrať trochu opatrnejšie,mikulašťania vycítili šancu a začali hrýzť a v 53 min. pohrýzli keď M. Pastorek vyrazil strelu od modrej a dorážke M.Knapčíka už nedokázal nik zabrániť3:2. Záver bol dramatický. HVIEZDA nesmela inkasovať tak zodpovedne bránila. 20 sek pred koncom sa hostia odhodlali k power play a skoro ju využili. 10 sek pred koncom strelu mikulášského obrancu pred bránkou tečoval útočník ,ale M. Pastorek vytiahol čarovný zákrok a puk zázračne priľahol na brankovej čiare a tak zachránil zápas a šance HVIEZDY  do ďalších bojov v 2.lige.

Záver stretnutia nezvládli niektorí hráči Mikuláša a hlavne P.Antoška,ktorý nadávajúc , gestikulujúc a provokujúc odišiel z ľadu a vrátil sa až na naliehanie spoluhráčov.Rozhodcovia tiež nepredviedli výkon hodný zápasu o čelo tabuľky a pričinili sa o nervózny koniec stretnutia.