Reporty zapasov 2.hl Skupiny "B"

HK BREZNO - MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN 2:7 (0:1, 2:1, 0:5)
Góly BR: 19 TURŇA Tomáš (21 ŠTUBŇA Tomáš), 47 PAUČO Jakub (19 TURŇA Tomáš, 14 BROZMAN Michal)

Horehronci posilnení sebavedomím po dvoch výhrach na ihriskách súperov z minulého víkendu, nastupovali proti favoritovi tohoto zápasu odhodlane. Dobre sa pohybovali, formácie lepšie komunikovali a bolo vidieť zjednodušený herný prejav. Napriek tomu sa disponovaný súper dokázal dostať do šancí. Z nich využil iba jednu najmä vďaka výborne pripravenému brankárovi Laštiakovi v bráne Brezna. Rýchly, kombinačný hokej v druhej tretine priniesol domácim dva krát vyrovnanie a tak po druhej tretine hostia neveriaci krútili hlavou. Snaha Brezna bola neoblomná do 46. minúty, kedy po malej nepozornosti na buly domáci inkasovali. Sled následných troch gólov v nasledujúcich troch minútach nedokázal zastaviť ani oddychový čas. Emócie v týchto chvíľach neuniesol kapitán domácich Turňa, ktorý uzavrel hattrick Gordieho Howeho, keď sa po nešetrnom zákroku súpera pustil do bitky, ktorá bola spestrením pre diváka v už rozhodnutom závere zápasu. Najbližšie dve soboty sa Horehronci predstavia na ľadoch Mikuláša a Detvy, najbližšie domáce stretnutie bude 4.1.2014 proti legionárom Humenného, ktorí predvádzajú hokej inej kvalitatívnej úrovne, tento zápas odporúčame vidieť všetkým fandom dobrého hokeja

HK BREZNO - MšK HVIEZDA D.KUBÍN 2 : 7 /0:1 , 2:1 , 0:5 /

Mužstvo Hviezdy vycestovalo do Brezna oslabené o 4 hráčov základnej zostavy, ale od prvej minúty pritlačili na domácich a ukazovali,že prišli s cieľom odviesť si z Brezna 3 body.V prvej tretine z množstva šanci a streleckých pokusov vyťažili však iba jeden gól a to v 8 min. keď domáceho brankára prestrelil Gallo. V prvej tretine už viac gólov nepadlo a tak sa čakalo že HVIEZDA pridá ďalšie góly v 2 tretine.Domáci sa však zmobilizovali a v 23 min vyrovnali na 1:1.To ich povzbudilo a celú druhú tretinu boli vyrovnaným súperom hráčom HVIEZDY. V 28 min. posunul M.Jonák HVIEZDU do vedenia 2:1 , ale o 1,30 min bolo opäť vyrovnané 2:2. A tak v tretej tretine sa začínalo odznova.Hviezda získavala jasnú prevahu a od 45 minúty v priebehu 6 min. strelili 5 gólov a zápas dotiahli do jednoznačného konca.Góly dávali Hančiak , Budaj , Durdiak , Gallo , Horňák. Záver tretiny ešte spestril pästný súboj Kadlubiaka s domácim obrancom .Hráči HVIEZDY odchádzali tak z ihriska za potlesku skupinky svojích fanúšikov .

Strely: 29:56 ,Vylúčenia 11:9 , presilovky 0:0 , oslabovky 0:0
Produktivita:Gallo 2G , Jonák 1G+2A , Hančiak 1G+1A ,
Budaj 1G+2A , Durdiak 1G+3A , Horňák 1G , Furdek 0+ 1A ,
Okoličáni 0+2A , Lupták 0+2A

HKM Rimavská Sobota-HK Blesky Detva 3:3 pp. 3:4 (0:2, 2:0, 1:2, pp. 0:1).
Góly: Peter Šlamiar, Ján Slovák, Simon Iványi.

V ďalšom majstrovskom zápase II. ligy privítali naši muži hokejistov z Detvy. Potvrdilo sa to, čo sme tušili, že stretnutie bude veľmi náročné. Veď už v prvej tretine sa hostia v 30. sekunde ujali vedenia.
Naši chlapci mali šance, ale nepodarilo sa nám skórovať a dve minúty pred koncom prvej tretiny sme zase inkasovali a do šatní sme odchádzali za stavu 0:2.
Do druhej tretiny naši vstúpili dobre,m keď sa nám podarilo znížiť stav na 1:2 a asi po dvoch minútach sme vyrovnali. V druhej tretine sme na bránu hostí vystrelili 22 krát a hostia na našu len dva krát. Mali sme obrovskú prevahu, ale gól sme dať nevedeli, mali sme veľké množstvo šancí. Hosťom veľmi dobre zachytal brankár, ktorý bol najlepším hráčom na ľade.
Do tretej tretiny mužstvo nastupovalo s tým, aby sme strelili nejaký gól a víťazstvo sme obrátili na našu stranu. Opak bol pravdou, dostali sme my a museli sme doťahovať, ale to sa nám podarilo. Takže, stretnutie sa skončilo remízou. V tomto stretnutí naši chlapci vystrelili na bránu hostí až 60 krát a hostia len 25 krát, ale aj tak sme nevyhrali.
Počet divákov: 273
Rozhodcovia: hlavný Matej Lajčiak, čiaroví Karol Vallo, Martin Číž.
Zostava HKM Rim. Sobota: R. Juraštík (T. Sihelský), M.Šagát, J. Slovák, S. Iványi, J.Škántar, A. Georgievský, P. Filipiak, P. Šlamiar, D. Korvín, V. Ružinský, D. Nociar, L. Pinka. Tréner: T. Daniš, vedúci mužstva: Ing. Ján Slovák, manažér: Jozef Oštrom, športový riaditeľ: Miroslav Iványi.
Musím poďakovať chlapcom za snahu a výkon, že za nepriaznivého stavu nezložili zbrane, keď v našom mužstve šarapatili aj choroby. Pre tieto detaily včera nehrali Ľubo Bačkor, Ján Báti, Jaro Kucej a Mišo Nociar. Na záver sa chcem poďakovať primátorovi mesta Jozefovi Šimkovi, riaditeľovi TSM Tiborovi Bartovi a jeho zamestnancom, všetkým našim sponzorom, ktorí nám v tejto ťažkej dobe pomáhajú. Poďakovanie patrí aj našim fanúšikom, ktorí sú našim šiestym hráčom. Toto stretnutie bolo v tomto roku na našom zimnom štadióne posledné, už sa stretneme len 4. januára s Gelnicou.

HK Slovan Gelnica - MHK Bemaco Humenné 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Góly: 2x Erik Bochňa, Vladimír Mojdis, Ján Skokan, Jakub Mihalič, Martin Hopkovič
Rozhodcovia: Martin Mihaľov, Peter Piovar, Michal Vall

Po tom čo si hráči Humenné poradili s hráčmi Slovanu Gelnice v domácom prostredí vysoko 11:1, sa dalo očakávať víťazstvo aj na ich ľade. Trojbodové predpoklady začali napĺňať dvoma zlepenými gólmi hneď v prvej tretine. Najprv sa po spolupráci prvého útoku v 6. minúte presadil Vladimír Mojdis, ktorému na gól asistoval Jakub Mihalič i Ľubomír Baránok. O 48 sekúnd neskôr ich gólom napodobnil Ján Skokan, ktorému asistoval ďalší odchovanec humenského hokeja Richard Ficko.Druhá tretina sa niesla v nervóznom duchu a rozhodcovia mali čo robiť. Celkovo rozdali až 31 trestných minút. Humenskí hokejisti ju zvládli lepšie a podobne ako úvodné dejstvo ju vyhrali 2:0. V 30. minúte sa do listiny strelcov zapísal Jakub Mihalič, pre ktorého to už bol siedmy gól a dvadsiatydruhý bod v sezóne. Právom mu patrí druhé delené miesto v tabuľke produktivity celej súťaže. O päť minút neskôr zvýšil na 0:4 Martin Hopkovič.

V záverečnej tretine sa ešte dvoma gólmi presadil Erik Bochňa. V 48. minúte upravil na 0:5 a 84 sekúnd pred záverečnou sirénou uzatvoril v oslabení na 0:6. Hráči MHK Humenné si tak pohodlne vybojovali ďalšie tri body do svojej tabuľky.

Humenský víťazný dvojzápas vonku na nulu Favorit naplnil papierové prognózy v Sabinove i Gelnici bez inkasovaného gólu.
Pre MHK Bemaco Humenné bol uplynulý týždeň zápasovo pestrejší. Dohrávané stretnutie v Sabinove bolo na programe v stredu, následná sobota nasmerovala humenských „levov“ do Gelnice. Mužstvá z dolnej časti II. hokejovej ligy (skupina Východ) nemali byť pre humenského lídra prekážkou. Neboli, oba zápasy Humenčania vyhrali, ba dokonca s čistým kontom, no boli to odlišné diania na ľadovej ploche.

Sabinov – MHK Bemaco Humenné 0:4 (0:0,0:3,0:1).
„Výsledok nezodpovedá priebehu hry. Mali sme výraznú prevahu, ale gólovo sme sa presadili až v druhej tretine. Okrem štyroch presných zásahov bol ešte jeden, ktorý nám rozhodca neuznal, taktiež sme zazvonili pukom päťkrát o žŕdku a spálili štyri nájazdy. Dôležité pre nás bolo, že zápas sme odohrali bez zranení,“ zhodnotil prvý duel z dvojzápasu na ľade súpera Jozef Kardoheli.

Gelnica – MHK Bemaco Humenné 0:6 (0:2,0:2,0:2).
„Tento zápas bol už o inom. Mám na mysli domácich, ktorí sa chceli vytiahnuť a tomu podriadili aj hernú taktiku. My sme hrali svoje, mali puk pod kontrolou, no časté nedovolené zákroky súpera zápas ovplyvňovali. Odniesli si to Mihalič 'koňarom' a Baranok vykĺbeným ramenom. Viem pochopiť, že súperi sa na svojom ľade chcú na nás vytiahnuť, mali by však používať najmä povolené hokejové zbrane. Podrobnejšie sa k tomu vyjadrovať nechcem,“ mienil tréner MHK Bemaco Humenné.

Po domácom víťazstve 10:0 (Brezno) dosiahli humenskí „levi“ druhé aj hneď tretie víťazstvo s čistým kontom. Leví podiel na výsledkoch má samozrejme brankár. „Petrík je naša opora, o tom niet pochýb. I keď až tak veľa práce nemal, tak Sabinov, ako aj Gelnica mali niekoľko šancí, mohli skórovať. Aj pre brankára, ktorý má v zápase menej práce, je to náročné,“ poznamenal Jozef Kardoheli. Štatisticky na adresu humenského gólmana Petríka ešte uvedieme, že jeho doterajšia úspešnosť zákrokov je 97,03 percenta, čo je skvelý ukazovateľ.
V sobotu (o 17.30 hod.) ho preverí na humenskom ľade Rimavská Sobota.

Predohravka 13.kola
HK SLOVAN GELNICA - HK BREZNO 5:6 (1:2, 3:3, 1:1)

Stretnutie v Gelnici bolo predhrávkou z 28.12. kedy by chceli hráči čas venovať viac rodinám ako hokeju. Do súpera sa Brezňania pustili s chuťou, viedli 0:2, domáci dokázali do sirény znížiť. Potom sa naši chlapci ďalej zahryzli do domácich a v polovici stretnutia viedli už 2:5, potom ale akoby neuniesli rolu lídra stretnutia, začali byť trochu nervózni a súper to vycítil, do prestávky dvomi gólmi znížil na 4:5. Výborný úvod tretej časti Brezna, únik dvojice Šturmankin, Kubala, keď druhý menovaný zakončil pohotovo strelou po ľade bol odrazom k dokonalej odvete za domácu prehru 5:6. Súper už nič nedokázal zmeniť ani napriek gólu v 56. minúte. Brezňania tak uzavreli trip na východe s plným bodov&yacu te;m ziskom