V poslednom majstrovskom zápase 26. kola druhej ligy mužov medzi HKM Rimavská Sobota a Liptovským Mikulášom sa po remíze 2:2 rozhodovalo až v predĺžení. V tretej minúte ho vyhrali domáci hokejisti a na konto si pripísali dva body. Celkovo so 47 bodmi HKM obsadili tretie miesto za Dolným Kubínom a Liptovským Mikulášom.

Hokejisti z Liptova prišli v silnej zostave s tromi prvoligovými hráčmi. „Roky, čo s nimi hráme, nikdy neprišli v tak silnej zostave z 18-timi hráčmi. Keby Dolný Kubín náhodou prehral, sú víťazi oni. Robili preto všetko," uviedol manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom. Prvá tretina patrila brankárom, ktorí sa vyznamenali a za svoj chrbát nepustili ani jeden puk. V druhej tretine strelil úvodný gól Ján Báti a domáci hokejisti HKM išli do vedenia. Súper však odpovedal rýchlo, vyrovnávajúci gól dal Knapčik. O pár minút, po chybe domácich, išli do vedenia hostia gólom Poliačeka 1:2. Ako Oštrom poznamenal, rozhodca robil trochu zmätky, no našťastie tri minúty pred koncom vyrovnali gólom Petra Mačeka. „Tretiu tretinu sme hrali na jednu bránu, bili sme ich, nevedeli sme dať gól," povedal Oštrom a zároveň ocenil kvality súperovho brankára, ktorý už do konca zápasu nepustil ani jeden gól. Rozhodovalo sa tak v predĺžení, kde hokejisti HKM rozhodli gólom v tretej minúte. „Dotlačili sme ho do brány," konštatoval Oštrom, podľa ktorého hokejisti odčinili prehru zo Sabinova. „Chlapci bojovali, nechali tam srdiečko. Odchádzalo sa nám na ples fantasticky, s dobrou náladou," podotkol.

Rimavskosoboťanov po poslednom zápase čakajú od najbližšieho víkendu dva prípravné zápasy s Breznom a dva s maďarským Újpest Budapest, ktorý hrá prvú najvyššiu MOL ligu v Maďarsku. V sobotu, 9. marca, hokejisti HKM cestujú do Brezna, o týždeň súpera privítajú na domácom ľade. Termín zápasu s maďarským Újpest Budapest podľa Oštroma ešte potvrdený nie je.

HKM Rimavská Sobota-MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:2 (0:0) (1:2) (1:0) p.p. 3:2.
Góly HKM: Báti, Maček, Danko - Knapčik, Poliaček. Strely na bránu: 38:27, zásahy, 25:35, vylúčenia 5:6, trestné minúty 7:20, presilovky 0:0, oslabenia 1:0. Pred takmer 300 divákmi rozhodoval Norbert Druga, Slavomír Sčensný, Karol Valko.

Zostava HKM: Igor Cibuľa, Michal Danko, Jakub Škantár, Peter Šlamiar, Peter Filipiak, Lukáš Pinka, Dávid Kučera, Ján Báti, Michal Šagát, Ján Slovák, Ján Báti, Peter Maček, Martin Goláň, Simon Iványi, Ľubomír Čtvrtníček, Igor Majeský

V sobotu 2.3.2013 sa hralo posledné kola základnej časti 2.hokejovej ligy.Hráči HVIEZDY cestovali do Humenného a víťazstvo v skupine nemali ešte isté.Ich najväčší súper Lipt.Mikuláš hral v Rim.Sobote a kedže hrali už o 15 hod a L.Mikuláš prehral , HVIEZDA bola už pred stretnutím s Humenným istým víťazom skupiny B. To poznačilo aj úvod stretnutia a hral sa taký nezaživný hokej a vlažný hokej. HVIEZDA mala prevahu , ale všetko bolo bez dôrazu a tak góly neprichádzali a domáci hráči takúto ľahkovážnosť trestali.V 31 min. už vyhrávali 4:1 keď na góly domácich odpovedal iba M. Hančiak v 8. min vyrovnával na 1:1.To však bola na dlho všetko.Našťastie v 32 min. R.Budaj po dvojnásobnej dorážke znížil na 4:2 a HVIEZDA  sa pomaly prebúdzala.V tretej tretine už bola prevaha HVIEZDY úplne zreteľná a prišli aj góly.Úplne gólové tornádo prešlo v čase od 49,11 do 50,37 kedy v priebehu 1 min a 26 sek strelila HVIEZDA 4 góly a domáci sa v tom čase dostali k puku,len keď ho vyberali z bránky .M.Hančiak strelil ešte dva a dosiahol hetrik a po jednom pridali M.Bonda a M.Horňák.Stretnutie sa zrazu úplne otočilo . HVIEZDA sa uspokojila a už v pohode dohrala sttretnutie do víťazného konca.V posledných dvoch minútach ešte humenčania trochu hrozili,ale Bachan predviedol 2-3 parádne zákroky a bolo po zápase a na rad prišlo otváranie šampanského.

Teraz hráčov HVIEZDY čakajú boje o víťaza 2.hokejovej proti HK Dynamax Nitra.Zápasy sa uskutočnia 9.3 , 13.3., v prípade potreby tretí rozhodujúci 16.3.2013 na neutrálnej pôde.Kto bude mať ako prvý výhodu domáceho ľadu sa dozvieme na losovaní 5.3.2013 v Hronseku pri Banskej Bystrici , kde prebehne aj vyhodnotenie 2.hokejovej ligy.

Tešme sa na finálové boje!!!

Humenskí hokejisti presne za taký čas v tretej tretine štyrikrát inkasovali.

HUMENNÉ. V poslednom stretnutí sezóny privítali humenskí hokejisti na svojom ľade Dolný Kubín. Aktuálny líder skupiny B potreboval pod Vihorlatom vyhrať, aby sa nemusel na diaľku obzerať, ako si počína rezerva Liptovského Mikuláša, ktorá Oravčanom dýchala v tabuľke na chrbát.

V humenskej bráne dostal tentokrát dôveru Lukáš Tomaščík, a mladý, ešte iba dvadsaťročný gólman, si počínal naozaj dobre. Ba súpera, ktorý mal viac šancí, privádzal do 50. minúty až do rozpakov.

V celom stretnutí predviedol 37 úspešných zákrokov, ak by sme ich časť rozmenili na drobné, boli to štyri nájazdy a pri dorážke do odkrytej časti brány roznožka a bravúrny zákrok betónom.

V športe, samozrejme ani v hokeji, slovíčko „keby" neplatí. Humenčania viedli v polovici stretnutia 4:1, dvoma gólmi sa o to pričinil Bochňa, súper ešte pred odchodom do šatne korigoval a poslednú tretinu s dvojgólovým mankom začal enormným náporom. V 48. minúte mal humenský Erik Bochňa blízko k hetriku, radosť mu prekazila žŕdka. Keby...

O zápase napokon rozhodlo 86 sekúnd. V čase 49:11 hostia využili presilovku, v čase 49:34 vyrovnali, rovnaká formácia súpera ostala na ľade a v čase 50:12 došlo k obratu skóre, ktoré  navýšil v 50:37 min. dolnokubínsky šiesty gól.

Humenský tajm gólovú smršť súpera zastavil, ale výsledok už ostal nezmenený.

Štatistika

Humenné - D. Kubín 4:6

Tretiny: 2:1,2:1,0:4. Góly: 5. Belušár (Bochňa), 20. Bochňa (Zavacký), 22. Bochňa (Belušár, Mojdis), 31. Česelka (Leščišin) - 8. Durdiak, 32. Budaj, 50. Horňak, 50. a 51. Hančiak, 51. Bonda. Strely: 29:43. Vylúčení: 4:5 na 2 min., pres.: 0:1, osl.: 0:0. R: Mihaľov. D: 240. MHK Bemaco: Tomaščík - Mojdis, M. Ficko, R. Ficko, Turcovský, Česelka, Bochňa, Kačur, Fedič, Zavacký, Leščišin, Luč, Belušár. Tréner: J. Kardoheli.