Report zapasov 2.hl Skupiny "B"

HK Brezno - HK Slovan Gelnica 5:6 (0:2,2:1,3:3)
Brezňanom sa nedaria vstupy do zápasov, akoby im chýbalo sústredenie, či sebavedomie. Dlho potom trvá kým sa vrátia do zápasu a stojí to veľa síl a nielen fyzických. Úvodná tretina, Brezno prehrávalo už v 5. minúte 0:2, potom sa dostávali domáci späť do hry, podarilo sa to až v druhej časti, kedy aj so šťastím, ale najmä aktivitou dokázali vyrovnať na 2:2. O tri minúty ale súper opäť viedol po peknej strele do šibenice. Druhú tretinu tak domáci vyhrali, ale stále mali jednogólové manko z prvej tretiny. Snaha o vyrovnanie bola korunovaná už v 2. minúte tretej časti. Potom ale súper najprv v presilovke a neskôr aj v rovnovážnom stave skóroval a opäť viedol o dva góly . Brezňania stále bojovali a snažili sa o kontaktný gól. Ten prišiel presne osem minút pred koncom riadneho hracieho času. V týchto fázach to vyzeralo, že sa podarí domácim vyrovnať a vynútiť si aspoň predĺženie. Z prílišnej snahy však vyplinul faul dve a pol minúty pred koncom, ktorý dokázal súper potrestať gólom. Domáci ešte vyvinuli snahu, ale stačilo to už len na korigovanie na konečných 5:6. Za bojovnosť a snahu by si domáci zaslúžili aspoň bod, za to že využili iba jednu zo šiestich presilových hier a inkasovali až šesť krát asi nie.

HKM Rimavská Sobota-HK 32 Liptovský Mikuláš 6:4 (3:1, 0:2, 3:1).
Góly domácich: Jaroslav Kucej 3, Simon Iványi, Peter Filipiak, Denis Nociar. Od začiatku zápasu sme vedeli, že príde jedno z najlepších mužstiev II. ligy, ktoré disponuje veľmi kvalitným kádrom, čo sa ukazovalo aj na ľade. Prvá tretina sa niesla v réžii našich chlapcov, keď sa nám podarilo streliť tri utešené góly a dostali sme len jeden.
Útoky sa striedali na obidvoch stranách, a tak sa skončila prvá tretina. Druhá tretina nebola z našej strany dobrá, hráči málo korčuľovali, a tak iniciatívu prebrali hostia, čo aj zúročilo dvoma gólmi a hneď bol stav vyrovnaný 3:3. Do konca druhej tretiny sa nám nepodarilo streliť gól, a tak mužstvá odchádzali do šatní. Tretia tretina sa začala z našej strany úplne inak ako druhá, i keď sme inkasovali, mužstvo sa zomklo a ešte strelilo tri góly, i keď ten šiesty do prázdnej brány. Hostia v tom čase odvolali brankára, a tak si myslím, že sme zaslúžene zvíťazili.
Hostia z Liptovského Mikuláša zanechali veľmi dobrý dojem. Vidno, že ovládajú svoje remeslo, čomu sa hovorí hokej. Za bojovný hokej si naši chlapci zaslúžia pochvalu, ale nedá mi nevyzdvihnúť dvoch hráčov z nášho mužstva, a to brankára Radka Juraštíka a útočníka Jarka Kuceja, autora troch gólov.
Rozhodcovia: hlavný- Martin Mihaľov (Michalovce), čiaroví-Vladimír Smerek, Peter Piovar (obaja Košice).
Počet divákov: 353 !!!
Zostava HKM Rimavská Sobota: R. Juraštík (T. Sihelský), M. Slovák, M. Nociar, L. Bačkor, J. Slovák, M. Šagát, J. Škántar, D. Nociar, J. Kucej, P. Filipiak, L. Pinka, A. Georgievský, S. Iványi, D. korvín, J. Báti. Tréner: T. Daniš.
Ostatné výsledky: Dolný Kubín-Sabinov 11.2, Brezno-Gelnica 5:6, Detva-Humenné 1:4.
V sobotu, 16. novembra odohrajú naši chlapci ďalší majstrovský zápas v Gelnici o 17.00 hod.

MHK BLESKY Detva-MHK BEMACO Humenné 1-4 (0:1,0:2,1:1)
V Detve sa predstavilo prvé mužstvo v tabuľke MHK BEMACO Humenné.
Zápas patril kvalitou na popredné v tejto súťaži. Prvá tretina sa začala vyrovnane no boli to hostia ktorý, sa v 18.minúte po kombinačnej akcií tešili s prvého gólu. Náhlik 0:1.
V druhej tretine boli o niečo aktívnejší domáci no gól sa im nepodarilo dať naopak hostia sa presadili dvakrát. Bochňa 0:2, Mihalič 0:3.
V tretej tretine mali domáci väčšiu prevahu ako hostia, hralo sa zväčša na polovici hostí. Ale boli to hostia ktorý aj s prispením šťastia zvýšili gólom Cabana na 0:4. Do konca zápas sa však po veľkom nátlaku podarilo dať gól aj domácim v presilovke o dvoch hráčov sa presadil Lešánek.

G:Lešánek-Náhlik,Bochňa,Mihalič,Caban. D:81
Strely 39:29 (10:10,16:13,13:6)

MšK HVIEZDA D.Kubín - HK Sabinov 11 : 2 / 3:0 , 4:0 , 4:2 /
Pred plným štadiónom, na ktorom bolo viac ako 520 divákov Hviezda dosiahla jednoznačné víťazstvo o ktorom nebolo pochýb od prvých sekúnd stretnutia.Už v 24 sek. Kadlubiak prestrelil hosťujúceho brankára a otvoril gólostroj Hviezdy .V prvej tetine pridali po góle ešte Michalica a Hančiak a bolo 3:0.V druhej časti hry Michalica,Hančiak,Hanušniak pridali po góle a prvý premierový gól v drese HVIEZDY strelil aj F.Bukna a tak po dvoch tretinách svietilo na ukazovateli 7:0.V tretej tretine mala Hviezda drvivú prevahu ,ale góly dávali aj hostia keď po chybách v obrane znížili na 8:2.V tretej tretine sa ešte strelecký presadili Hančiak, Durdiak,Michalica a Furdek čím stanovili výsledok na konečných 11:2. Strelecký sa zaskveli Michalica a Hančiak, keď obaja dosiahli hetrik.
Po skončení zápasu diváci vyprevadili hráčov za predvedený výkon do šatne potleskom.Dnes sa chytil aj fanklub a na tribúnach vládla skvelá atmosféra.Ďakujeme divákom, ďakujeme hráčom Hviezdy.