Report z D.Kubina: Gelnica si odniesla tri body z Oravy

Ešte stále sa formujúci káder Hviezdy nastúpil na druhý zápas 2. hokejovej ligy s väčším počtom hráčov (19 ) i s väčším optimizmom ako predchádzajúci víkend. Úvod zápasu tomu aj nasvedčoval. V prvej tretine bola Hviezda lepším mužstvom, súpera z Gelnice výrazne prestrieľala, ale brankár Novotný bol pozorný. Prekonal ho až v 16. min. Michal Smolka po najkrajšej akcií tejto fázy stretnutia, keď pri presilovke zužitkoval perfektnú prihrávku od Hanušniaka a chladnokrvne skóroval. To však bolo od Hviezdy v prvej tretine všetko a vypomstilo sa jej to. V druhej dvadsaťminútovke Gelničania hru vyrovnali, boli aj strelecky aktívnejší, no opäť viac gólových šanci si vypracovala domáca Hviezda. Nedokázala ich však využiť a trest prišiel 9 sekúnd pred druhou sirénou, keď Fabry vyrovnal na. Hostia sa pochopiteľne dostali do psychickej pohody, naopak úvod záverečnej tretiny zastihol Hviezdu v útlme. Jej hráči kazili prihrávky, ich hra bola rozháraná, čo hokejisti Slovana Gelnica trestali. V 43. min. Peter Gross získal Gelnici vedenie, Hviezda nedokázala reagovať a v 47. min. po góle Tomáša Cvejna prehrávala už 1:3. Domáci sa v záverečných minútach snažili výsledok ešte zvrátiť, ale napriek zvýšenej streleckej aktivite neustále narážali na výborne chytajúceho brankára Novotného. Neujali sa ani vynikajúce gólové šance Nátneho, Michalicu či Záňa. Gól z hokejky Petra Hanušniaka v poslednej minúte zaznamenal už iba kozmetickú úpravu výsledku, no nezabránil prvej prehre Hviezdy Dolný Kubín v 2. hokejovej lige. Celkovo Gelnica pôsobila hokejovejšie, hráči Hviezdy musia popracovať na kondícií a zlepšiť súhru jednotlivých formácií.

Hviezda Dolný Kubín - HK Slovan Gelnica 2:3 (1:0, 0:1, 1:2).

Góly: 16, Smolka, 60. Hanušniak - 40. Fabry, 43. Gross, 47. Cvejn. Vylúčenia 3:6, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, strely na bránku 43:30. Rozhodovali: Gašparík, Farkáš, Holienka, 214 divákov