Report z Brezna

Po prvom zápase sezóny ktorý sme prehrali a ešte na domácej pôde je ťažko niečo hodnotiť. I keď som si nechal po zápase dáku hodinku na odvetranie hlavy, stále mám dojem že to nebolo všetko s kostolným poriadkom. Ale poďme pekne poporiadku. Prvá tretina bola hokejová. Hralo sa na obe bránky i keď trošku na náhodu. Ale niet sa čo čudovať s nižšou súťažou klesla ak kvalita. Skóre otvorili domáci z hokejky Riša Ivanom ktorý na Brezno nezanevrel hneď v prvej minúte. Hostia vyrovnali v polovici prvej časti hry v presilovej hre. Druhý z hráčov bývalého A-mužstava Janko Čerňan posunul Horehroncov znovu do vedenia v 12.minúte a odchovanec Breznianskeho hokeja Martin Bauer zariadil odskok o dva góly. V závere prišlo viacero vylúčení na domácej strane, ktorým nikto nerozumel asi len hlavný rozhodca Bodák a tak Gelnica v Presilovke 5 na 3 znížila na rozdiel jedného gólu.
Je zaujímavé že tieto vylúčenia prišli v čase keď domáci vytvárali súvislí tlak na bránku hostí. Ale čo už a tak sa šlo do kabín za stavu 3:2. V úvode druhej časti hry domáci dokázali taktiež využiť jednu z mála presiloviek a znovu odskočili na rozdiel dvoch gólov 4:2. To už ale pevne zobral zápas do svojich rúk hlavný arbiter a riešil zápas ako sa na druhú ligu patrí. Hostia znížili v ďalšej početnej výhode na rozdiel jedného gólu no a zdecimovaný tím Brezna sa v 30.minúte úplne položil dvoma gólmi v priebehu 24 sekúnd inkasoval ďalšie dva kúsky a hostia razom vyhrávali 4:5. V poslednej časti sa Horehronci snažili čo so s výsledkom urobiť, ale už to nešlo. Brezno svojho súpera síce prestrieľalo na i niekoľko tyčiek v zápase na bránke Novotného z Gelnice bolo proti dnešnému zisku bodov pre Horehroncov. Nedá mi však neohliadnuť sa za výkonom hladného rozhodcu, ktorý vedel ako tento zápas držať v rukách o čom svedčí aj niekoľko zranení na strane Brezna ako zlámaný nos Luntera či vykĺbené rameno Potkányho, ktorého musela sanitka odviesť priamo z ľadu do nemocnice. Ale všetko bolo podľa p.Bodáka v poriadku a doslova likvidačný faul posúdil ako čistý zákrok. Ale bohužiaľ s nižšou súťažou prišla nižšia kvalita aj na postoch rozhodcov a ťažko je chcieť objektívny výkon hlavného rozhodcu, keď sa privezie na autobuse zo súperom. Veď predsa chce ísť aj domov a tak sa niet čo čudovať. Všetko sa však odohráva na ľade a tam sme dnes neuspeli. Horehroncom tak neostáva nič iné len sa s tohto otriasť, zdvihnúť hlavu a pokúsiť sa dáky bod priviesť budúcu sobotu z Humenného. Možno sa čudujete prečo práve z Humenného, keď hráme s Bardejovom. HK Warriors Bardejov však svoje stretnutia hrá práve v Humennom. Je to tým zložený s hráčov Bardejova, Humenného a Michaloviec. V tomto kole Bardejov prehral na domácej pôde so Sabinovom 5:6 po samostatných nájazdoch. A tak držme našim chlapcom palce nech sa im podarí to čo Sabinovčanom a pripíšu si prvé body do tabuľky 2.ligy.