Report MšK HVIEZDA - HK Slovan Gelnica

MšK HVIEZDA - HK Slovan Gelnica 5 : 3 /1:0 , 1:3 , 3:0 /

Dráma so šťastným koncom.
Súper s Gelnice nemal podľa papierových predpokladov klásť nejaký výrazný odpor, ale opak bol pravdou.HVIEZDA išla do vedenia v 14 min.gólom Jonáka ,ktorý tečoval Kadlubiakovú strelu a keď v 22 min.Budaj zvyšoval na 2:0 vyzeralo to na bezproblémový zápas.Prišlo však poľavenie v 26 až 30 minúte a Gelnica troma zlepenými gólmi otočila skóre na 2  a dráma bola na svete. V tretej tretine však HVIEZDA hrala už len na 2 útoky ,zavrela Gelnicu do obrany a hralo sa praktický len na gelnickú bránu.Góly však nie a nie prísť až v 53 min.odčaroval gelnickú bránku prudkou strelou po zemi Hančiak a vyrovnal na 3:3.Tlak HVIEZDY sa stupňoval a po góloch Budaja v 58 a 59 min. HVIEZDA nakoniec otočila zápas vo svoj prospech 5:3.Pomer striel v 3 tretine bol 25 : 5 pre Hviezdu. R.Budaj sa zaskvel hetrikom.