Report MHK Martin - HC Rebellion Gelnica 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

MHK Martin - HC Rebellion Gelnica 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

Góly: 26. Škumát (Hriňa), 35. Škumát (Hriňa, Hanes), 37. Pokrivčák (Brcko), 44. Solar (Jurášek, Pokrivčák), 56. Brveník - 9. Grendel (Lapšanský, Kostyšák), 19. Huszárik (Grendel).

Strely: 36:30. Vylúčenia: 4:8 na 2 min, navyše Findura 10+20 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Marek Žák - Ďurina, Hus. Diváci: 950.

Gelnica: Palko - Baksay, Cvejn, Gross, Kostyšák, Findura, Harendarčík - L. Laškody, Grendel, Huszárik - Lapšanský, D. Laškody, Šterbák - Leskovjanský, Dravecký, Skalický - Hadbavný, Loja.

Martin bol v stretnutí favoritom, Gelnica ho ale dokázali v úvodnej tretine zaskočiť. Po troch vyložených a nepremenených príležitostiach totiž zákonite prišiel trest v podobe gólu Grendela. V závere prvej časti skóroval aj Huszárik počas presilovej hry a zdalo sa, že v Martine budeme svedkami prvej prehry na domácom ľade. V 26. minúte ale domáci zdvihli hlavy. Hriňova tvrdá strela sa zásluhou Škumáta dostala do bránky a o desať minút už bolo vyrovnané, takisto po tejto spolupráci, tentoraz počas presilovej hry. V prostrednej časti Martin ešte dokonal obrat. Pokrivčák potešil domáce tribúny, ktoré od tejto chvíle neprestali veriť vo víťazstvo. To, ešte v úvode tretej tretiny prikrášlil Solar aby v jej závere dokonalú akciu spojenú s prienikom cez útočné pásmo dokončil Brveník. Martin tak zvíťazil nad Gelnicou 5:2 vďaka čomu nestratil kontakt s ďalšou dvojicou tímov.

Pavol Findura (tréner HC Rebellion Gelnica): „Na domáci ľad sme sa dostali až uplynulý piatok keďže sme sa dovtedy delili o plochu v Spišskej Novej Vsi s dievčatami. Súper s extraligovými skúsenosťami má určite hráčov, ktorí ukázali, že to ešte vedia. Naši hráči však bojovali, dokázali sa dostať do vedenia. Po dvoch vylúčeniach na našej strane už ale bolo všetko inak. Domáci hráči sa dostali do stretnutia, ktoré dokázali otočiť. V tomto momente už na našej strane chýbali fyzické i psychické sily a nebolo možné zvrátiť výsledok. Určite treba pochváliť brankárov na oboch stranách za ich výkon. Či už domáceho Dzubinu alebo nášho Palka, ktorý podáva výborné výkony v tejto sezóne. Priznám sa, že tu v Martine po úvodnej tretine bolo veľké ticho. Našimi vylúčeniami sme ale dostali súpera na koňa. Upozorňoval som hráčov, aby si dávali pozor na každý dotyk hokejkou o nohy súpera. To sa nám vypomstilo. Nechceme sa určite na nič vyhovárať, fauly to boli. Hráčov však musím pochváliť za bojovnosť, za predvedený výkon, za potrápenie favorita. Už niekoľko rokov začíname sezónu na domácom ľade v polovici novembra. Doma sme veľmi efektívni, z týchto stretnutí sme prehrali tri. V Gelnici je úplne iná atmosféra, fanúšikovia nás veľmi podporujú. Určite aj z prvých stretnutí, ktoré sme odohrali na klziskách súperov sme si niečo odniesli, čo môžeme doma zužitkovať.“

Ladislav Spišiak (tréner MHK Martin): „S chlapcami sme sa stretli pred zápasom keďže celý týždeň bol z pohľadu tréningov veľmi slabý. Bolo to vidieť na úvodnej tretine. Na jej začiatku sme mali niekoľko vyložených príležitostí, ktoré sme nepremenili a zákonite na to prišiel trest. Po vedení súpera to však nebola otázka hry, bola to otázka motivácie. Hráčov bolo treba povzbudiť, zdvihnúť hlavy a náladu, dostať ich do hry. Ako tréneri sme v druhej tretine pomenili formácie, v prestávke sme hráčom zdôraznili, čo od nich chceme. Upozorňovali sme na dodržiavanie systému hry. Vedeli sme, že ak tieto pokyny dodržíme, nemali by sme byť súperovi rovnocenným partnerom, mali by sme zápas vyhrať. Mali sme v nasledujúcich minútach hry aj šťastie, dali sme vďaka tomu dva góly. Stalo sa tak ale vždy po tvrdom vystrelení puku od modrej v podaní obrancov. Hra sa zlepšila, bola taká, akú od hráčov budeme požadovať celú sezónu. Od tohto momentu sme boli lepším tímom a zaslúžene sme zvíťazili. Celý týždeň sme si zároveň hovorili, že príde Gelnica, ktorá je v tabuľke na konci a nebudeme potrebovať ani Poliačeka, ani Rusinu. Nikto si nepripúšťal, že súper príde v plnej sile s viacerými zvučnými menami. Toto je ale práve o pozícii favorita. Každý sa chce na nás vytiahnuť, ukázať sa. Takéto ťažké zápasy budeme mať preto stále. V súťaži ale neexistuje slabší súper. Nemôžeme hovoriť o Martine ako o tíme, ktorý tu bol. Dnes tu hrajú hráči, ktorí počas týždňa chodia do práce. Počas týždňa sme radi, ak niekto príde a trénuje spolu s Juniormi. Niektorí prídu na zápas v sobotu. Nemôžeme im ale nič vytýkať, nie sme profesionálny klub, po problémoch v minulosti ani na to nemôžeme myslieť. Vieme ale, že musíme postúpiť. Vedia to aj hráči, jednoducho to musíme zvládnuť.“

Slavomír Hriňa (obranca MHK Martin): „Do stretnutia sme nevstúpili ideálne. Možno sme čakali, že sa Gelnica porazí sama, možno to bolo v hlavách hráčov, že sme sa nedokázali presadiť z vyložených šancí. Vstúpili sme si ale do svedomia, pochopili sme, čo musíme hrať a napokon sa nám to podarilo. Sme tu také mužstvo, aké sme. Neupozorňujeme preto na chyby druhého, snažíme sa vzájomne povzbudzovať. Vieme, prečo tu hráme, i to, čo chceme dosiahnuť. Martin je v tejto súťaži pojem, každý zo súperov sa chce na nás vytiahnuť. Je to akoby hral v Extralige Slovan, situácia by bola rovnaká. Mňa viac ako body tešia víťazstvá. Som v rokoch, kedy je pre mňa dôležitejšia hra a postup v tabuľke. Osobné ciele sú podriadené kolektívnemu záujmu. Je zároveň radosť hrať pre divákov, ktorí sa chodia skutočne pozerať na hokej. Verím, že prídu aj o týždeň, rád im sľúbim víťazstvo.“

Autor : Daniel Modrovský
Foto : Domi Haršáni