Report k zápasom 8.kola 2-ligy seniorov Skupina B

HK Slovan Gelnica - MHK BLESKY Detva 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Mšk HVIEZDA Dolný Kubín - HC Lučenec 22:0 (2:0, 9:0, 11:0)

Hra mačky s myšou.
Tak vyzeralo celé dnešné stretnutie.Od prvej minúty úvodnej tretiny až do záverečného klaksónu Hviezda D.Kubín jednoznačne dominovala na ihrisku a výsledok zápasu bol len otázkou skóre.V prvej tretine sa hráči HVIEZDY iba zastreľovali ,ale gólmi Jonáka v 8.minúte a Budaja v 13.minúte viedli po 20 minútach 2:0.V druhej a tretej tretine pôsobili hráči Lučenca bezradne a hráči Hviezdy sa pretekali v strieľaní gólov ,ale aj v zahadzovaní šancí.Skóre rýchlo narastalo a aj keď súper menil brankárov,nedokázali zabrániť gólostroju HVIEZDY,ktorý sa zastavil na radosť viac ako 350 divákov na skóre 22:0.
Produktivita:Jonák 5+3, Hančiak 3+6, Gallo 2+6, Divok 1+6, Budaj 2+2, Šinál 2+2, Michalica 3+0, Kubáň 2+3, Filka 1+1, Sluka 1+0, Okoličány 0+1, Danko S. 0+4, Danko F. 0+1, Brveník 0+3,Zámečník 0+2
Strely na bránu:64:19

HK Sabinov - MHK Ružomberok 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Nový štadión pokrstili Sabinovčania víťazstvom
Sabinov má úspešne za sebou oficiálne otvorenie nového zimného štadióna. Súčasťou víkendového programu bol aj súboj hokejistov proti Ružomberku.

SABINOV. Sobotňajší zápas 8. kola 2. ligy Východ sa od začiatku vyvíjal v prospech domácich. Tí napokon svojho súpera zo stredného Slovenska zdolali presvedčivo 6:0.

„Na to, že šlo o prvý domáci zápas v tejto sezóne, to bol z našej strany celkom dobrý výkon. Môžeme s ním byť vcelku spokojní. Začiatok bol bojovný z oboch strán. Veľmi nám pomohol prvý gól,“ zneli úvodné hodnotiace slová domáceho trénera Daniela Bortňáka.

Kľúčový moment stretnutia videl v dvoch úspešných presilovkách v krátkom slede v závere prostrednej časti hry.

Domáci v závere ďalšími dvoma gólmi ešte prikrášlili konečné skóre. „Priznám sa, že som očakával ťažší a vyrovnanejší priebeh. Hráči však vložili do zápasu kus srdca, takže pozápasové pocity sú super,“ tešil sa kormidelník zo zisku prvých troch bodov v aktuálnej sezóne.

Séria domácich zápasov
Keďže Sabinov načal domácu časť sezóny až v novembri, úvodných päť súbojov odohral na klziskách súperov.

V sobotu sa jeho hráči predstavia v Lučenci a po tomto súboji príde na rad séria siedmich domácich stretnutí za sebou. Začnú ju už v pondelok o 17.00 hod. proti lídrovi z Humenného.

Súboj s Liptákmi bol pre sabinovský hokej zároveň historickým míľnikom. Prvýkrát v dejinách sa v meste hral hokej na zastrešenom zimáku.

„Nebolo treba nikoho motivovať, každý sa chcel predviesť v čo najlepšom svetle. Tých nových vecí bolo viacero, okrem prvého zápasu na novom štadióne sme hrali aj v nových dresoch. Určite to pre nás bol špecifický duel,“ absolútne súhlasil D. Bortňák.

Jediným rušivým momentom, ktorý sa pri premiére vyskytol, bol silný opar. S klesajúcou vonkajšou teplotou by mal aj tento problém pominúť.

Sabinov – Ružomberok 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Góly: 39., 54. a 56. Skokan, 15. Mat. Váhovský, 16. Konečný, 38. Ondričko. Vylúčenia: 6:6 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, strely: 46:19, brankári: Ferjo – Lizák, rozhodovali: Mihaľov – Piovar, Vall, 101 divákov.

HK Brezno - MHK Humenné 0:7 (0:5, 0:1, 0:1)

Góly:  Caban 2x, Hopkovič 2x, Segľa, Mihalič, Danko
Rozhodovali: Vyoral, Pastorek, Otto
Hostia rozhodli o jasnom triumfe už v úvodnej desaťminútovke, počas ktorej prekonali brankára Brezna až 5-krát. Skóre otvoril v 63. sekunde tretím gólom v sezóne Ľubomír Caban. O 57 sekúnd vypracovali bratia Machovci peknú akciu pre Hopkoviča a ten zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Nepoučení domáci hokejisti pristupovali k hráčom súpera aj naďalej laxne, a tak prišli ďalšie tresty v podobe gólov Segľu a MihaličaNepriaznivý stav 0:4 domáci hokejisti nezvládli čoho výsledkom bola pästná výmena medzi domácim Láničkom a Hopkovičom. Obaja hráči putovali na trestnú lavicu a v hre sa pokračovalo v štyroch hráčoch na oboch stranách. Situáciu využili Humenčania, ktorí zásluhou Danka upravili na 0:5. Za daného stavu bolo všetkým jasné, že je rozhodnuté, a tak sa pokračovalo v zmiernenom tempe. Hostia do konca stretnutia pridali ešte dva góly. V 28. minúte sa presadil Hopkovič a na konečných 0:7 uzatvoril Caban.