Report HK Slovan Gelnica - Lm "B"

GELNICA - V ďalšom druholigovom kole v skupine „B" narazili zhodou okolností na seba tri stredoslovenské mužstvá proti trom východoslovenským. Tento mikrosúboj o body sa skončil trojnásobným úspechom Východniarov, keď Bardejovcania prekvapujúco vyhrali v D. Kubíne 4:1 a rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas Sabinova s Breznom. Tretie víťazstvo pečatili doma Gelničania po výsledku 8:6 nad rezervou L. Mikuláša.
Zápas v Gelnici sa začal už skoro „tradične" - prvá minúta 0:1 pre hostí, keď hosťujúci Koniar využil nepozornosť gelnických obrancov a efektným švihom spomedzi kruhov zavesil za chrbát bezmocného Novotného. Gelničania začali v akomsi útlme, napriek upozorneniu trénera pred zápasom, že hostia sú „starí lišiaci" najmä v obrannej hre a vedia hrať perfektne presilovky. Chlapci z Gelnice nechali trénerove slová v šatni a v prvých ôsmich minútach hrali päťkrát v oslabení. Hostia to využili na strelenie druhého gólu. Ešteže v tomto zápase strelecky disponovaný Janko Šiška v poslednej minúte vyrovnal. Druhú tretinu už odštartovali domáci podstatne zodpovednejšie a svoju snahu korunovali štyrmi gólmi za sebou.

Tréner hostí si vyžiadal oddychový čas. Gelničania opäť dvakrát zbytočne faulovali a Miroslav Droppa trestal v presilovke 5:3 opäť v poslednej minúte. V polovici tretej tretiny mladík Janke dôsledne sledoval v útočnej tretine puk a chybe brankára hostí gólom do prázdnej brány zvýšil na 7:3. „Všetko je jasné" hodnotilo opäť 500 spokojných divákov. Žiaľ, to isté si mysleli aj hráči Gelnice. Zabudli však na starých liptovských „lišiakov", ktorí sa v závere stretnutia postarali na gelnickom ľade opäť drámu. Oško - v tomto zápase už tretíkrát v poslednej minúte tretiny -  znížil na rozdiel gólu. Hostia vyhrali buly a odvolali brankára. Situáciu však 5 sekúnd pred koncom vyriešil mladý obranca Petrík, ktorý nastúpil po zlomenine členka len v treťom stretnutí sezóny a strelou cez celé klzisko do opustenej mikulášskej brány zabezpečil domácim vydredné, ale zaslúžené tri body.

Gelnica - Liptovský Mikuláš „B" 8:6 (2:2, 4:1, 2:3). Góly: Šiška 3, Ščurko, J. Palko, Laškody, Janke, Petrík, - Koniar 3, M. Droppa, Škácha, Oško.

Dopisovateľ: M. Znak