Report HE-GL , RS-DK

Na zápas s Dolným Kubínom v 20. kole II. ligy seniorov-skupina Východ-muži a tiež na baráž sa domáci chlapci pripravovali celý týždeň veľmi zodpovedne. Jedinou chybou bolo, že mužstvu chýbali až piati hráči základnej zostavy, a to sa jedná o kľúčových hráčov, akými sú Ján Slovák ml., Erik Lvomský, Pavel Ďubek, David Kučera a Jožko Fabo.

Títo hráči chýbali pre zranenia, choroby a pracovné povinnosti. Aj napriek tomu sa naši chlapci pustili do silného súpera s veľkou vervou a zaslúžene zvíťazili. Hostia sa pred zápasom netajili, že prišli vyhrať, ale domáci nenechali nič na náhodu a zaslúžene zvíťazili, čo uznali aj hosťujúci funkcionári a tréneri.

Prvá tretina sa niesla v takom oťukávaní, hosťom sa podarilo dať vedúci gól pri našom oslabení. Naši chlapci zapli na vyššie obrátky a po krásnej akcii sa Miškovi Šagátovi podarilo vyrovnať. Pred koncom prvej tretiny hrali naši chlapci zase v oslabení, ale Peter

Filipiak ml. prekrásnym gólom zvýšil náš náskok na 2:1. Ubehlo len pár sekúnd a hosťom sa po našej chybe podarilo vyrovnať, a tak za stavu 2:2 sa odchádzalo do šatní.

Druhá tretina bola z našej strany najlepšia a podarilo sa nám streliť dva pekné góly, ale aj hostia mali šance a v bráne stál Igor cibuľa, ktorý naše mužstvo podržal a odčinili slabší deň z Liptovského Mikuláša.

Tretia tretina sa zase niesla vo vysokom tempe, útoky sa striedali na obidvoch stranách. V 50. minúte tretej tretiny sa rimavskosobotským hokejistom podaril streliť prekrásny piaty gól po súhre celého útoku. Jeho autorom bol Igor Majeský. Tento gól bol „klincom do rakvy“ pre mužstvo z dolného Kubína. Pár sekúnd pred koncom sa hosťom podarilo kozmeticky upraviť výsledok na 5.3, a tak sa stretnutie

skončilo za obrovského jasotu našich fantastických divákov. Do celého diania zápasu zapadli aj kvalitní rozhodcovia, ktorí pískali dobre.

Za predvedenú hru si mužstvo zaslúži pochvalu, i keď nám chýbala jedna celá päťka, chlapci zabojovali aj za nich, po zápase zavládla v kabíne domácich obrovská radosť

Góly domácich: Michal Šagát 2, Ľubo Čtvrtníček, Peter Filipiak ml., Igor Majeský
Strely na bránu: 33:43
Rozhodcovia: Peter Sýkora-hlavný, čiaroví-Ondrej Kalina, Andrej Bogdan (všetci Košice)
Vylúčenia: 8:6 (dvojminútové), 2×10 min. (Čtvrtníček, Maček-RS)
Diváci: 495!!!
Zostava HKM Rimavská Sobota: Cibuľa (Sihelský), P. Gallo-M. Slovák, I. Majeský-L.Čtvrtníček, M. Danko-J, Škántar, P. Šlamiar-P.Filipiak ml.-J. Báti, P. Maček-M. Goláň, L. Pinka-S. Ševčík, tréner: Tibor Daniš, vedúci mužstva: Ing. Ján Slovák, športový riaditeľ: Miroslav Iványi, manažér mužstva: Jozef Oštrom.

V sobotu, 26. januára cestujú naši chlapci na ďalší majstrovský zápas do Gelnice, začiatok zápasu je o 17,30 hod.

Úlohu favorita nepotvrdili, vyhrali iba na strely a počet trestných minút. Ľadový hokejista „žil“ iba večer. HUMENNÉ. Uplynulú sobotu bolo na humenskom štadióne od rána rušno. Po žiackom dvojzápase bolo zlatým klincom vyrezávanie ľadovej sochy hokejistu a vyvrcholením mal byť zápas Humenné - Gelnica. Mal, ale nestalo sa tomu tak a diváci odchádzali rozladení. Z doterajších dvoch vzájomných stretnutí to bola vždy humenská kanonáda. Najskôr doma 10:2, v odvete 9:5. Z tohto aspektu i tabuľkového poňatia (Humenné 28, Gelnica 10) diváci očakávali podobný výsledok. Márne. Humenskí hokejisti vyhrali iba na strely 34:28 a trestné minúty 48:12. Súper bol v koncovke efektívnejší, z ponúknutých početných výhod využil tri, tak sa mohol tešiť z víťazstva. Vrece s vylúčeniami (najmä na humenskej strane) sa roztrhlo v prostrednej hernej pasáži. Postupne sa trestná lavica domáceho tímu zaplnila až do maxima štyrmi hráčmi, pričom trio inkasovalo „desiatky“. V 32. minúte Lúč, v 37. minúte Forgáč a pár sekúnd pred sirénou došiel aj Česelka. Keďže mal k osobnému trestu pribalený aj dvojminútový navyše, ten si musel odsedieť niekto iný a v úvode tretej tretiny sa na humenskej lavici hanby nedalo hnúť. Socha rána „nedožila“ Predzápasovou kultúrnou lahôdkou bolo pred zimným štadiónom vystúpenie skupiny IMT Smile, ohňová šou a vyrezávanie ľadovej sochy hokejistu (v životnej veľkosti) motorovou pílou. Záujem o podujatie aj propagáciu hokeja bol zo strany verejnosti značný, ľadová socha však dlhú životnosť nemala. Už ráno v nedeľu ju nahradila iba kopa ľadu, o čo sa niekto musel postarať.

Fakty Humenné - Gelnica 3:6 Tretiny: 1:1, 1:2,1:3.
Góly: 4. Bochňa, 39. Leščišin, 43. Mihalič - 53. a 56. Gross, 18. Cvejn, 32. Janečko, 38. Šiška, 60. Laškody. R: Korba. D: 450.

MHK Bemaco: Tomaščík - M. Ficko, R. Ficko, Kačur, Fedorjak - Česelka, Štefan, Mihalič, Bochňa, Sabol, Košč, Fedič, Leščišin, Lúč, Forgáč. Tréner: J. Kardoheli.