Report DK - GL

MšK HVIEZDA D.Kubín - HK Slovan Gelnica 6 : 2 /1:2 , 1:0 , 4:0 /

Pred viac ako 200 divákmi sa hral dobrý hokej.Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná.Už v úvode mala Hviezda niekoľko šanci ale neujalo sa ani trestné strieľanie Ľ.Galla.Ten si to však vynahradil v 9.min.keď otvoril skóre na 1:0.O dve minúty hostia vyrovnali golom Cvejna (Petričko Matúš) a 2 min. pred koncom tretiny v presilovke išli do vedenia 1:2 Petrom Grossom (Znak).Tu skončila aj ich aktivita.Od začiatku druhej tretiny Hviezda prevzala iniciatívu ,častejšie strieľala a v 35 min. po krásnej kolmej nahrávke od Budaja išiel J.Michalica sám na brankára a nedal mu žiadnu šancu- 2:2.V tretej tretine Hviezda úplne dominovala o čom svedčí pomer striel 18:6 a bolo len otázkou času ako skončí zápas.V 42 min R.Budaj zvyšoval na 3:2 a keď v 45 min.po prihrávke
M. Hančiaka prestrelil hosťujúceho brankára M.Sluka na 4:2 bolo po zápase.Hostia zdecimovaní aj častým vylučovaním za fauly nekládli vážnejší odpor a tak v 54 min. pridal R.Budaj svoj druhý na 5:2 a následne završil svoj vyborný výkon prihrávkou M.Hančiakovi, ktorý len dorazil do bránky na 6:2. Gelnica v tomto zápase potvrdila svoju húževnatosť a nevypočitateľnosť.Dlho bola vyrovnaným súperom a nebyť zbytočných faulov jej hráčov istotne by Hviezdu viac potrápila.