Report 2.HL po 2.kole

HKM Rim.Sobota - MšK HVIEZDA 5 : 4 / 0:0 , 2:2 , 2:2 ,1:0 /po predĺženíV sobotu zvíťazil šťastnejší: V sobotu sme priviezli z Rimavskej Soboty 1 bod za prehru v nadstavenom čase a stratili 2 body a 2 hráčov.Do stretnutia nastúpili hráči MšK HVIEZDA bez zraneného Jonáka ,ktorý utrpel zranenie v zápase s Gelnicou , ale už aj s novým obrancom Kadlubiakom. Prvá tretina stretnutia sa niesla v jasnej prevahe hráčov HVIEZDY , no tí však z množstva vyložených šanci nedokázali streliť gól a brankár Rim. Soboty bol hrdinom prvej tretiny. V druhej časti zápasu sa hra vyrovnala ,ale do vedenia išla HVIEZDA keď v 26 min.M. Hančiak po úniku nekompromisne skóroval - 0:1.Radosť trvala presne 2 minúty a bolo vyrovnané.V 37 min.po šťastnom teči pred bránkou išla Rim.Sobota do vedenia 2:1. Zdalo sa ,že takto skončí aj druhá tretina, ale po vyhratom buly z prvej presne do vinkľa zavesil opäť M.Hančiak a vyrovnal na 2:2 v poslednej sekunde. 2.tretiny. Začiatkom tretej tretiny doplatila HVIEZDA na taktickú nedisciplinovanosť,keď išla zbytočne do oslabenia po odchode hráča s trestnej lavice .Rim.Sobota využila presilovú hru a zvýšila na 3:2.V 43 min. M. Hančiak nachytal z uhla brankára domácich \\\"na hruškách\\\" a dal svoj tretí gól v zápase a vyrovnal na 3:3.Keď v 49 min P. Hanušniak zvýšil na 4:3 pre HVIEZDU zdalo sa že šťastie sa nakloní predsa na stranu hostí,no nebolo tak.V 51 min po chybnej rozohrávke v obrannom pásme domáci vyrovnali a muselo sa predlžovať.V nadstavenom čase mali domáci viac šťastia a gólom Kuceja strhli víťazstvo na svoju stranu.Mužstvo HVIEZDY podalo veľmi dobrý výkon.Škoda však nepremenených šanci v prvej tretine. Nakoniec tak HVIEZDA prišla nielen o dva body ,ale aj o dvoch hráčov.Pre zranenie kolena nedohral M.Smolka a F. Brveník po narazení na mantinel utrpel zlomeninu ruky a určite si pár týždňov nezahrá.

HK BREZNO - HK SABINOV 9:1 (3:1, 4:0, 2:0)
Domácim vyšiel výborne vstup do stretnutia vďaka Lunterovi, ktorý v 24. sekunde otvoril skóre. V krátkom čase medzi 13. a 14. minútou využili Brezňania Kováčikom a Krupčíkom, najskôr presilovku o dvoch a hneď aj jedného hráča a dostali sa do pohody. Po pol minúte súper korigoval na 3:1. Ako sa neskôr ukázalo, bol to jeho jediný gólový úspech a tak sa už len hralo o to na akom čísle sa zastaví tabuľa na strane domácich. Zápas mal aj pästnú vsúvku, keď sa v jeho polovici pochytil brankár domácich Laštiak s Goffom a obaja skončili pod studenou sprchou. Brezňania v zápase predviedli niekoľko pekných akcií, z ktorých ešte mnohé ostali nevyužité. Celkovo súpera prevýšili, ale treba poznamenať, že Sabinovčania na odkrytom štadióne neajú ľad a tak momentálne trénujú v komplikovaných podmienkach. Budúcu sobotu sa naši chlapci predstavia v Dolnom Kubíne, ktorý lepšie preverí výkon Horehroncov.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - MHK Bemaco Humenné 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Góly: Zavacký 2x, Segľa 2x, Baránok.
Celý zápas sa niesol v nervóznom duchu, o čom svedčí 17 rozdaných trestov. Rozhodcovia celkovo udelili až 61 trestných minút. Humenskí hokejisti boli disciplinovanejší a inkasovali iba šesť dvojminutových trestov. Paradoxom je, že sa im v nich podarili dvakrát skórovať.

Skóre otvoril svojím druhým gólom v sezóne Pavol Závacký a podčiarkol tak výborný výkon humenských hokejistov v prvej tretine, keď svojho súpera celkovo prestrieľali 13:9. Ich dominancia pokračovala aj v druhej tretine, ktorú na streli vyhrali 20:7 a skóre 2:1. Najprv zvýšil v oslabení na 2:0 Ľubomír Baránok a v 31. minúte upravoval na 3:1 opäť Pavol Závacký.

V úvode tretej tretiny pochoval nádeje hráčov Liptovského Mikuláša na zvrat Radko Škácha, ktorý bol vylúčený na 5 minút + dokonca zápasu. Gólovo sa ešte presadil Pavol Segľa. V 50. minúte zúžitkoval nahrávku výborne hrajúceho Závackého a o dve minúty neskôr pri vylúčení svojho spoluhráča streli svoj druhý gól. Do konca zápasu humenskí hokejisti už kontrolovali svoje vedenie a súpera k ničomu vážnejšiemu nepustili.