Pripravne zapasy: MSHK Prievidza - HK Levice 6:4 (2:1,3:1,1:2)

MšHK Prievidza 6:4 HK Levice (2:1; 3:1; 1:2)

Góly LV: 4. Filip (Kasana, Uhrin), 36. Ostertág (Gálik, Matejov), 45. Horváth (Gálik, Ostertág), 54. Gálik (Šebo)

Zostava LV: Búry, Burda - Horváth, Šebo, Matejov, Gálik, Ostertág - Kasana, Drgoň, Kmeť L., Filip, Uhrin - Ivan, Pitlanič, Vaško, Kmeť M., Mäsiar

Vylúčenia: 5:8

Prvý prípravný zápas na ľade súpera Levičania nezačali dobre. Ich hra bola rozháraná, chýbalo im potrebné nasadenie a zápal. Domáci si vďaka tomu dokázali vypracovať niekoľko sľubných šancí, ktoré im však zmaril pozorný Búry v bránke. V 4.minúte dostali príležitosť prvej presilovej hry, ktorú hneď dokázali využiť čo ich do ďalšieho priebehu tretiny nabudilo a postupne sa domácim hráčom herne vyrovnali. V 14.minúte však po individuálnych chybách nasledovali za sebou 2 lacné góly domácich do ich siete, vďaka čomu sa im prvú tretinu podarilo vyhrať v pomere 2:1. Druhá tretina bola pre hostí fyzicky veľmi náročná, keďže jej polovicu odohrali v hre v oslabení. Prievidžania si vytvárali tlak už od začiatku aj vďaka presilovej hre o dvoch hráčov, ktorú dokázali zúžitkovať. Hostia sa kvôli veľkému počtu vylúčení dokázali dostať do hry až po polovici druhej tretiny, no už po pár minútach dokázal prvý útok zamotať domácim hlavy a nádhernou akciou skóre znížiť na rozdiel jediného gólu. V 38.minúte však prišla rana v podobe uznaného gólu, pri ktorom rozhodcovia nemali možnosť vidieť puk za bránkovou čiarou. Znechutení hostia už pri snahe dohrať napriek spornému momentu tretinu sa však ešte pár sekúnd pred koncom dopustili ďalšej chyby v obrannej tretine a tak po dvoch tretinách svietil na časomiere výsledok 5:2. Cez druhú prestávku sa však chalani v šatni pozbierali a tretiu tretinu začali ako lepšie mužstvo. Odmenou im bolo viac vynikajúcich šancí z ktorých však len jednu dokázali v 45.minúte premeniť na gól. Napriek tomu, že Levičania ešte bojovali o zvrátenie výsledku opäť sa im vypomstila neskúsenosť mladého kádru a po ďalšej chybe sa domáci opäť vyšvihli na trojgólový rozdiel. Hosťom sa ešte podarilo skorigovať výsledok gólom v 54.minúte no viac už v ich silách po vyčerpávajúcom priebehu zápasu nebolo. Konečný výsledok stretnutia teda ostal 6:4 v prospech domácich. Najbližší prípravný zápas odohrajú Levičania už 06.09.2011 na ľade Nových Zámkov.