Prešov v poslednej príprave víťazne s Nowym Targom

Posledné prípravné stretnutie pred novou sezónou vyšlo na domácom ľade žlto-modrým na výbornú.

HC 07 Prešov - MMKS Podhale Nowy Targ 7:0
(1:0, 2:0, 4:0)
Góly: Caban 2, Špila 2, Kubus, Penxa, Hájnik.

V domácom drese sa predstavili dvaja noví hráči, obranca Popela a útočník Hájnik. Práve druhý menovaný uzatváral skóre zápasu. Hostia hneď v úvodnej minúte pohrozili strelou, konkrétne Kapica, ale to bolo všetko zo strany hostí. Zápas jednoznačne ovládli Šarišania a Nowy Targ prevýšili vo všetkých činnostiach. Gólový učet otvoril Kubus po peknej akcii M.Segľu a Hájnika. V druhej tretine zblízka zvyšoval Caban a o pár minút pridával tretí gól. S pribúdajúcimi minútami stúpala aj agresivita a diváci videli zopár šarvátok. Prvá sa začala medzi Špilom a Kosom, v druhej sa ocitol Kubus so Sulkom. Posledná časť bola jasne v rukách Prešovčanov. Na 4:0 zvyšoval po samostatnej akcii Špila, následne po tvrdej strele v presilovke pridal piaty gól. Šiesty klinec do poľskej rakvy zasadil Penxa, ktorý tiež sa trafil v presilovke a na 7:0 upravovala nová posila Hájnik. Program prípravných zápasov HC 07 sa naplnil a presne o týždeň už odštartuje nový ročník 1.hokejovej ligy. Prešov na úvod cestuje do Trebišova.

Deň pred posledným prípravným zápasom pricestoval do Prešova na skúšku 23-ročný odchovanec českého Třebíča, Lukáš Popela. Pokiaľ sa bude hodiť do koncepcie tímu, mohol by posilniť Prešovčanov tesne pred začiatkom súťaže. V minulosti hrával Popela za Břeclav, Třebíč a Hradec Králové.
Útočník Martin Hájnik, ktorý sa v prvom svojom predstavení na prešovskom ľade zapísal aj úvodným gólom proti Nowemu Targu, sa stal ďalšou posilou prešovských farieb. 25-ročný útočník s klubom podpísal ročnú zmluvu. Pre Martina nie je Prešov žiadnou neznámou. Na Šariši už pôsobil v sezóne 2006/07. Od roku 2007 hrával doma v Žiline s výnimkou sezóny 2009/10, ktorú strávil počas play-off v Trebišove. ,,Podpísal som ročný kontrakt. V Žiline by som hrával len v štvrtej formácii a to som nechcel. Rok pobudnem v Prešove, potom sa pokúsim o návrat do Žiliny," uviedol na margo svojho príchodu M. Hájnik.

Zdroj: webhokej24.sk