Po 12. kole II. hokejovej ligy mužov

HKM Rimavska Sobota - MHk 32 L. Mikuláš "B" 7:1 (2:0,4:1,1:0)

Od úvodných sekúnd stretnutia mali Soboťania pod kontrolou každý centimeter štvorcový ľadu. Pred prvou prestávkou zaznamenali dva presné zásahy do súperovej brány, keď sa v 12. min. strelecky presadil Báti, po asistencii dua Lvomský – Maček. V 20. min zvýšil Šagát – 2:0.

Domáci nepoľavili ani v druhej tretine, v ktorej roztočili gólový kolotoč. Až štyrikrát sa postarali o zmenu skóre vďaka Šagátovi (asistoval Fabo), Filipiakovi (asistoval Ďubek), M. Slovákovi (asistovali J. Slovák, Šagát) a Pinkovi (asistoval Lvomský). Liptáci odpovedali len raz, keď v 27. min znížil Škácha, ktorému sekundovali Koniar a Fiala.

V záverečnom dejstve Soboťania svoju jednoznačnú prevahu korunovali siedmym gólom, ktorý zariadil J. Slovák (asistovali Fabo a Šagát) – 7:1.

Jozef Oštrom, manažér HKM Rimavská Sobota: „Narazili sme na zdatného súpera, ktorý sa pred zápasom nechal počuť, že na Gemer prišiel zvíťaziť. Svoju bojovnosť preukázal najmä v prvej tretine, keď si vypracoval 2 – 3 gólové šance, no gól nevyťažil, keďže v našej bráne zasahoval náš nový, vynikajúco chytajúci gólman Cibuľa. Ten sa po prvýkrát predstavil domácemu publiku, ktoré jeho brilantné zákroky ocenilo potleskom. Je to mladý, perspektívny brankár, ktorý svoje kvality potvrdil aj v predošlom dueli, ktorý sme odohrali v Sabinove. Verím, že aj naši hráči sa z jeho príchodu tešia, keďže cítia kvalitnú oporu v bráne. Druhú tretinu sme odohrali v nastúpenom trende a spustili doslova gólostroj. Vsietili sme štyri góly a ďalšie sľubné akcie zmaril hosťujúci brankár Kasanický. V záverečnom dejstve boli šance na obidvoch stranách. Nám sa podarilo výsledok ešte prikrášliť jedným gólom. Dosiahli sme zaslúžené víťazstvo 7:1, čo diváci odmenili potleskom. Vidieť, že v našej kabíne zavládla veľmi dobrá atmosféra, ku ktorej výrazne prispeli aj nedávne zmeny, ktoré sa v nej udiali. Mužstvo je súdržné a bojuje ako jednoliaty celok. Musím tiež podotknúť, že v tretej tretine už hrali hostia nečisto, priam drzo, čo nezostalo bez povšimnutia hlavného arbitra. Po zápase sa vedenie hosťujúceho celku vyjadrilo, že sme boli jednoznačne lepší. Teší ma, že na náš štadión prichádza čoraz viac fanúšikov aj zo susedného Novohradu. Verím, že ich rady sa rozrastú. Sú u nás vítaní.

Výsledkový servis

HKM Rim. Sobota – MHk 32 L. Mikuláš B 7:1 (2:0, 4:1, 1:0)

Góly: 12. Báti, 20. a 32. Šagát, 32. Filipiak, 35. M. Slovák, 39. Pinka, 48. J. Slovák – 27. Škácha. Strely – 43:32. Zásahy – 31:36. Vylúčenia – 6:9. Trestné minúty – 12:18. Presilovky – 5:0. Oslabenia – 0:0. Rozhodovali: Snášel, Paulíny, Pleva. Divákov: 354.

HKM R. Sobota: Cibuľa (48. Sihelský) – M. Slovák, Gallo, Fabo, J. Slovák, Šagát – Ševčík, Škantár, Šlamiar, Filipak, Ďubek – Maček, Kučera, Báti, Pinka, Lvomský. Tréneri: T. Daniš, M. Patkoš.

MHk 32 L. Mikuláš B: Kasanický – Maslík, Antoška, Škácha, Durnota, Sivák – Droppa, Kasanický, Pavlovič, Matejka, Oško – Koniar, Fiala, Poruben.

MHK Humenne - MŠK Hviezda D. Kubín 4:3pp (2:0,1:2,0:1,1:0)

Report DK:
V sobotu 24.11.2012 o 17,30hod odohrali hráči MšK Hviezda ďalšie druholigové stretnutie ,teraz proti súperovi v Humennom.Cestovali s cieľom vrátiť humenčanom prehru na trestné strieľania v Dolnom Kubíne.

Stretnutie aj v duchu snahy o víťazstvo začalo :Hviezda si vytvárala príležitosti, ale gól nie a nie streliť.Na druhej strane humenčania si nevytvorili ani žiadnú šancu a v 9 min viedli už 2:0 po dvoch zlepených góloch , keď najskôr v 6 min sa puk zaplietol útočníkoví Hviezdy pred vlastnou bránou pod korčule a domáci hráč poľahky strelil vedúci gól.O dve minúty vystihol slabšiu chvíľku kubínského brankára domáci Forgáš a strelou s uhla prekvapil všetkých vrátane brankára .Hrači Hviezdy pokračovali ďalej vo festivale zahodených šanci a urobili z domáceho gólmana Hviezdu zápasu .Do konca prvej tretiny sa nič nezmenilo a tak svietilo na ukazovateli skóre 2:0.

Druhá tretina bola úplne v rukách Hviezdy ,ale aj tak súper zvýšil skóre keď po pár sekundách využil ponúknutú presilovku a zvyšoval v 28 min už na hrozivých 3:0.Hrači Hviezdy výrazne tlačili súpera pred vlastnú bránu a tak bolo len otázne kedy padne gól a zápas sa zlomí. Zlom prišiel až v 37 min. keď najskôr strelu D.Ferletjaka spoza brankovej čiary si zrazil za chrbat vlastného brankára domáci obranca a o 44 sek. neskôr opäť D.Ferletjak pohotovo dorazil do prázdnej bránky strelu M.Polereckého ,ktorá prekĺzla brankárovi pomedzi betóny do bránkoviska .Do konca tretiny mal vyrovnanie na hokejke ešte J.Michalica keď pri samostatnom úniku nastrelil iba žrdku domácej bránky.

Do tretej tretiny išli hráči hviezdy s cieĺom strhnúť víťazstvo na svojú stranu ,ale opäť množstvo striel vedľa bránky a pekných kombinácií ostalo bez gólového efektu.Snaha však bola korunovaná aspoň vyrovnávajúcim gólom v 57 min keď strelu M.Polereckého tečoval domáci obranca do vlastnej bránky.Keď minútu na to išli dvaja útočníci Hviezdy osamotení na domáceho brankára zdalo sa že spravodlivosť zauraduje,tá však bola krutá a M.Bonda prestrelil domácu bránku a tak namiesto zaslúženého víťazstva išiel zápas do predĺžania.V tom boli šťastnejší domáci hráči,ktorí hrali presilovku a strelou spomedzi kruhou vybojoval víťazstvo pre humenčanov M.Ficko.

Záver stretnutia bol poznačený výkonom slabého rozhodcu P.Korbu,ktorý nesprávne vylúčil M.Hubu a po protestoch mu dal osobný a neskôr trest v hre za čo si asi M.Huba nejaký čas nezahrá.Rozhodca už v 2.min prehliadol faul na útočníka Hviezdy P.Hanušniaka ,ktorý ostal ležať po faule domáceho hráča so zapadnutým jazykom a následne bol odvezený s otrasom mozgu do nemocnice.Vedenie MšK Hviezda sa rozhodlo podať sťažnosť na SZĽH za výkon rozhodcov v tomto stretnutí a za ovplývnenie výsledku.

Report HE:

Hrdinom zápasu bol humenský brankár Hudák, ktorý zlikvidoval päť samostatných brejkov súpera.

HUMENNÉ. Na humenskom ľade sa v sobotu predstavil aktuálny líder II. hokejovej ligy, skupiny Východ - hokejisti z Dolného Kubína.

Paradoxne sa výsledok z Oravy navlas zopakoval aj pod Vihorlatom. Rozdiel bol v tom, že tentokrát prišli Humenčania o trojgólový náskok. Ba mohlo byť aj horšie, ale mužom zápasu bol brankár Martin Hudák.

Úvodná tretina bola vyrovnaná, pomerne rýchlo sa však domáci dostali do dvojgólového vedenia. V druhom dejstve už hostia pomaly preberali opraty do svojich rúk, ale v 28. minúte opäť inkasovali. Bolo teda už 3:0.

„Doplatili sme na hernú nedisciplinovanosť a laxnosť zadných radov. Po prvom inkasovanom góle prišiel do polminúty druhý a razom sme nevedeli, kde sme. Ešteže mal brankár Hudák svoj deň,“ konštatoval Jozef Kardoheli.

Pochvala gólmanovi

Hostia vypálili počas zápasu 46 streleckých pokusov, čo však bolo dôležité, mali päť - šesť čistých gólových šancí, ktoré skončili na zákrokoch Martina Hudáka.

„Práve on bol dnes mužom zápasu, jemu môžeme ďakovať aspoň za dva body,“ podotkol kouč MHK Bemaco Humenné.

Len stručne povedané, mali hokejisti z Oravy počas stretnutia päť brejkov. Ani jediný zásluhou humenského gólmana nepremenili v gólový efekt.

Novou tvárou v humenských obranných radoch bol Miroslav Ficko. Humenský odchovanec viacero sezón pôsobil hokejovo v Poprade, po ročnej hokejovej pauze sa vrátil v Humennom na ľad.

„Bolo cítiť, že dlhšie hokej nehral, tréningové dávky ho však dostanú do pohody. Možno pomôže aj to, že práve on zápas rozhodol,“ dodal Jozef Kardoheli.

Miroslav Ficko začal stretnutie postavením „stromu“ pre hráča hostí, ktorý si ho nevšimol, nepríjemne narazil a zápas predčasne ukončil (nič vážne sa nestalo). Posledným jeho slovom v zápase bola bomba od modrej, ktorá ukončila predĺženie i zápas.