Orange Minihokej Tour 2014 už pozná finálový poltucet

Orange Minihokej Tour 2014 už pozná finálový poltucet
BRATISLAVA (SZĽH) – Do hokejového života na Slovensku už Orange Minihokej Tour neodmysliteľne patrí. Takto unisono sa vyjadrili kompetentní zo šiestich dejísk regionálnych kôl už 6. ročníka tohto príťažlivého podujatia, v ktorom sa stretáva každoročne okolo 700 žiakov a žiačok z hokejových prípraviek 4. ročníkov základných škôl. „Orange Minihokej Tour - veľká konfrontácia hokejových benjamínkov - má progres. Úmocňuje v malých športovcov súťaživosť, tak charakteristikú pre túto vekovú kategóriu. Výsledky OMT nie sú až tak dôležité, podstatnejšia je motivácia pre ďalší hokejový rast, uvedomovanie si pocitu zodpovednosti voči kolektívu, vedieť sa sa v ňom tešiť spoločne z víťazstva, ale dokázať dôstojne stráviť aj prehru, ktorú život neraz prinesie,“ veľmi výstižne charakterizoval prínos minihokejového festivalu na Slovensku člen Komisie mládeže SZĽH a skúsený mládežnícky funkcionár Dukly Trenčín Róbert Kompas.

Po druhom februárovom víkende poznáme už šiestich postupujúcich do celoslovenského finálového turnaja. Z regionálnych kôl postúpili: z Michaloviec HC Košice, zo Spišskej Novej Vsi HK ŠKP Poprad, z Martina domáci MHA Martin, z DubníceHKm Zvolen, z ružinovského ľadu Zimného štadióna Vlada Dzurillu HC Slovan a z Trenčína talenty z klubu minuloročného víťaza HOBA Bratislava.

Poltucet finalistov sa predstaví 13. apríla v Bratislave, v deň medzištátneho stretnutia Slovensko – Rusko na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Nepochybne pre malých hokejstov bude veľkým magnetom, že trojica najúspešnejších družstiev prevezme medaily tesne pred strenutím pred vypredaným hľadiskom. A to nie je všetko: hlavný patrón podujatia a generálny partner SZĽH – spoločnosť Orange – pripravila pre víťazný kolektív mimoriadne lákavú odmenu: týždenný pobyt v Letnej škole Mariána Gáboríka!
ORANGE MINIHOKEJ TOUR 2014 –  regionálne kolá
Región východ - MICHALOVCE
Výsledky zápasov - skupina A: Michalovce – Košice 3:13, Michalovce – Bardejov 6:5, Košice – Bardejov 15:3, poradie v skupine A: 1. HC Košice 4 (28:6), 2. HK Mládež Michalovce 2 (9:18), 3.HC 46 Bardejov 0 (8:21, skupina B: Prešov – Humenné10:1, Liba Academy 11 - Prešov 3:11, Liba Academy 11 – Humenné 7:6 po sam. nájazdoch, poradie v skupine B: 1. P.H.K. Prešov 4 (21:4), 2. Liba Academy 11  2 (10:17) 3. MHK Humenné 1 (7:17
O umiestnenie – o 5. - 6. miesto:  Liba Academy 11  - Bardejov 7:6, o 3. – 4. miesto: Michalovce – Humenné 4:2, o 1. – 2. miesto: Košice – Prešov 8:7
Celkové  poradie: 1. HC Košice, 2. PHK Prešov, 3. HK Mládež Michalovce. 4. MHK Humenné, 5. HC 46 Bardejov. Družstvo Liba Academy 11 štartovalo mimo súťaž.
Do finálového turnaja OMT 2014 postupuje družstvo HC Košice
Región východ – SPIŠSKÁ NOVÁ VES
Výsledky zápasov - skupina A: Spišská Nová Ves – Gelnica 20:6, Spišská Nová Ves – Liptovský Mikuláš 10:5, Gelnica – Liptovský Mikuláš 5:6, poradie v skupine A: 1. HK Spišská Nová Ves 4 (30:11), 2. MHK 32 Liptovský Mikuláš 2 (11:15), 3. HK Slovan Gelnica 0 (11:26), skupina B: Poprad – Lučenec 15:1, Poprad – Detva 25:1, Lučenec – Detva 8:2, poradie v skupine B: 1. HK ŠKP Poprad 4 (40:2), 2. HC Lučenec 2 (9:17), 3. HC 07 Detva 0 (3:33)
O umiestnenie – o 5. - 6. miesto:, Gelnica – Detva 9:4, o 3. – 4. miesto:  Liptovský Mikuláš – Lučenec 7:5, o 1. – 2. miesto:  Spišská Nová Ves – Poprad 6:13
 Celkové  poradie: 1. HK ŠKP Poprad, 2. HK Sp.N.Ves, 3 MHK 32 L. Mikuláš, 4. HC Lučenec, 5. HC 07 Detva. Družstvo HK Slovan Gelnica štartovalo mimo súťaž.
Do finále OMT 2014 postupuje družstvo HK ŠKP Poprad

Región stred - MARTIN
Výsledky zápasov – skupina A: Martin - Dolný Kubín 24:1, Martin – Banská Bystrica 11:3, Dolný Kubín – Banská Bystrica 1:10, poradie v skupine A: 1. Martin 4 (35:4), 2. Banská Bystrica 2 (13:14), 3. Dolný Kubín 0 (2:34), skupina B: Ružomberok - Blesky Detva 0:5, Ružomberok – Brezno 1:16, Blesky Detva – Brezno 2:5, poradie v skupine B: 1. Brezno 4 (21:3), 2. Blesky 2 (7:5), 3. Ružomberok 0 (1:21)
O umiestnenie – o 5. - 6. miesto: Dolný Kubín – Ružomberok 8:14, o 3. - 4. miesto:Blesky Detva – Banská Bystrica 4:9, o 1. - 2. miestoMartin - Brezno 11:4.
Celkové  poradie: 1. MHA Martin, 2. HK Brezno, 3. HK ´05 Banská Bystrica, 4. MHK Blesky Detva, 5. MHK Ružomberok, 6. MHK Dolný Kubín
Do finálového turnaja OMT 2014 postupuje družstvo MHA Martin
 

Región stred - DUBNICA
Výsledky zápasov – skupina A: Dubnica – Považská Bystrica 7:3, Dubnica – Zvolen 7:9, Považská Bystrica – Zvolen 4:5, poradie v skupine A: 1. Zvolen 4 (14:11), 2. Dubnica 2 (14:12), 3. Považská Bystrica 0 (7:12), skupina B: Púchov – Žilina 4:5, Púchov - Prievidza 5:0, Žilina – Prievidza 6:4, poradie v skupine B: 1. Žilina 4 (11:8), 2. Púchov 2 (9:5), 3. Prievidza 0 (4:11)
O umiestnenie – o 5. - 6. miesto: Prievidza- Považská Bystrica 5:3, o 3. - 4. miesto: Púchov - Dubnica 8:2, o 1. - 2. miesto: Žilina - Zvolen 3:6
Celkové poradie: 1. HKm Zvolen, 2. MšHK Žilina, 3. MŠK Púchov, 4. MHK Dubnica, 5. MšHK Mládež Prievidza, 6. HK 95 Považská Bystrica.
Do finálového turnaja OMT 2014 postupuje družstvo Hkm Zvolen
 

Región západ - BRATISLAVA (štadión V. Dzurillu)
Výsledky zápasov - skupina A: Ružinov – Trnava 7:2, Ružinov – Nové Zámky 15:1, Trnava – Nové Zámky 8:1, poradie v skupine A: 1. Ružinov 4 (22:3), 2. Trnava 2 (10:8), 3. Nové Zámky 0 (2:23), skupina B: Slovan – Piešťany 4:1, Slovan – Skalica 20:0, Piešťany – Skalica 21:1, poradie v skupine: 1. Slovan 4 (24:1), 2. Piešťany 2 (22:5), 3. Skalica 0 (1:41).
O umiestnenie – o 5. - 6. miesto:  Nové Zámky – Skalica 20:0, o 3. - 4. miesto: Trnava – Piešťany 3:8, o 1. - 2. miesto: Ružinov – Slovan 4:6.
Celkové  poradie: 1. HC Slovan Bratislava, 2. HK Ružinov, 3. ŠHK 37 Piešťany, 4. HK Trnava, 5. HK Lokomotíva Nové Zámky, 6. HK 36. Skalica
Do finálového turnaja OMT 2014 postupuje družstvo HC Slovan Bratislava
Región západ - TRENČÍN
Výsledky zápasov - skupina A: Trenčín – Partizánske 12:7, Rewnčín – Topoľčany 5:6, Partizánske – Topoľčany 4:7, poradie v skupine A: 1. Topoľčany 4 (13:9), 2. Trenčán 2 (17:13), 3. Paertizánske 0 (11:19), skupina B: HOBA – Nitra 16:1, HOBA – Levice 24:0, Nitra – Levice 16:4, poradie v skupine B: 1. HOBA 4 (40:1), 2. Nitra 2 (17:20), 3. Levice 0 (4:40).
O umiestnenie – o 5. - 6. miesto: Partizánske – Levice 7:2, o 3. - 4. miesto: Trenčín – Nitra 3:14, o 5. - 6. miesto: Topoľčany – HOBA 1:23
Celkové poradie: 1. HOBA Bratislava, 2,HC Topoľčany, 3. MMHK Nitra, 4. HK Dukla Trenčín, 5. Iskra Partizánske, 6. HC Levice
Do finálového turnaja OMT 2014 postupuje družstvo HOBA Bratislava
12.02.2014 | Zdroj: SZĽH, fm
 
12.02.2014 14:22:50
Romi - Admin
Online hokejový manažér - zahraj sa na skutočného hokejového manažéra!
Admin: rominho22@azet.sk
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one