O víťazstve Gelnice nad R. Sobotou rozhodol Ščurko

O víkendovom víťazstve druholigovej Gelnice s domácimi rimavskosobotskými hokejistami rozhodol Ladislav Ščurko, ktorý je obvinený z vraždy rozhodcu. Zápas 19. kola skupiny B sa odohral na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote a skončil 4:5 v neprospech HKM. Autormi gólov domácich bol Rusič, Bačkor, Petričko a Maček. Na priebeh zápasu dohliadali aj policajné hliadky, na štadión prišlo takmer 400 divákov.

Ako Rimava.sk informoval predseda klubu HKM Štefan Hanzel, prvá tretina bola z obidvoch strán vyrovnaná. “V druhej tretine sme však súpera jasne prevýšili. Rýchlo sme korčuľovali, viacej sme kombinovali a mali sme navrch,” uviedol Hanzel. Ako dodal, domáci mali aj množstvo množstvo zahodených šancí, kde hráči veľa kombinovali miesto toho, aby viacej strieľali. “Skóre mohlo byť aj vyššie,” domnieva sa Hanzel.

V tretej tretine mali domáci hokejisti podľa Hanzela viacej z hry, ale bohužiaľ nevedeli streliť gól a súper využil šance, ktoré mal. Na tretí gól prihrával Ščurko a štvrtý aj premenil. Nasledovalo predĺženie, kde obranca spravil na útočnej modrej chybu a Ščurko ju v samostatnom nájazde využil. “V zápase išlo skôr o Gelnicu, ktorá chce zabojovať o druhé miesto v tabuľke,” podotkol predseda klubu HKM, ktorý bol tri kolá pred koncom základnej časti súťaže istým postupujúcimi do nadstavbovej časti súťaže skupiny B. V baráži si hokejisti HKM sily zmerajú s Partizánskym. Podľa Hanzela sa miesto zápasov dozvedia približne v polovici februára.

Posledné dva zápasy základnej skupiny hrajú hokejisti na ľade súpera. V nedeľu, 4. februára, cestujú do Bardejova, o týždeň neskôr odohrajú rimavskosobotskí hokejisti zápas v Brezne.

HKM Rimavská Sobota – HK Slovan Gelnica 4:5x (1:2, 3:0, 0:2, 0:1)
góly HKM: Rusič, Bačkor, Petričko, Maček

HKM Rimavská Sobota: Malatinec, Juraštík – M. Slovák, Melicherčík, Šagát, J. Slovák, Bačkor, Maček, Pócs, Mikluš, Rusič, Petričko, Goláň, Kučera, Báti, Filipiak, Jánov