MS18 - I. divízia vo Füssene: prehra Sloveniek 0:1 so Švajčiarkami

FÜSSEN (SZĽH) – Aj napriek solídnym výkonom zostali slovenské hokejové reprezentantky aj po druhom vystúpení na majstrovstvách sveta I. divízie hráčok do 18 rokov v nemeckom Füssene bez víťazstva. V pondelok večer podľa podľahli rovesníčkam zo Švajčiarska 0:1 gólom z 56. minúty. Na konte majú tak zatiaľ jediný bod po úvodnej sobotňajšej prehre s Francúzkami 2:3 po predĺžení. V utorok nastúpia zverenkyne trénera Jána Valúcha proti favorizovaným Nemkám, vo štvrtok proti Nórkam a šampionát zakončia v piatok zápasom proti Veľkej Británii.

Slovensko 18 – Švajčiarsko 18 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
góly: 56. A. Müllerová. Vylúčenia 5:5, presilovky a oslabenia 0:0, strely 19:32.
Rozhodovali: Nelibová (ČR) - Ženan Fu (Čína) a Klafkiová (Nem.), 150 divákov
Zostava SR: Jablonovská – Čurmová, Vanerková, Klimášová, Zálešáková, Drábeková, T. Ištocyová – Obercianová, Paľová, Gorecká – Korenková, Šulíková, Košecká – Maskaľová, Trebuľová, Kollová – Záborská, Fedoročková.

Tréner J. Valúcho Ján Valúch (tréner SR 18 ženy): "Odohrali sme vyslovene smoliarsky zápas a hoci boli Švajčiarky strelecky aktívnejšie, naše hráčky by si za veľmi disciplinovaný výkon, neutíchajúcu bojovnosť a nasadenie, čím prispeli k veľmi dobrej úrovni stretnutia, bod zaslúžili. Víťazky profitovali z dvoch osobností vo svojich radoch - brankárky Andrey Brandliovej a útočníčky Aliny Müllerovej, obe majú za sebou štart na nedávmych ZOH v Soči! Práve Müllerovej individuálny prienik cez naše dve hráčky rozhodol o výsledku. Ostatné pokusy sme dokázali neutralizovať. Z piatich vylúčení, ktoré vyplynili s veľkej bojovnosti, iba jediný - v druhej tretine - bol z kategórie zbytočných, pretože sme sa ním pripravili o presilovku. Veľkou oporou bola brankárka Oľga Jablonovská, spolu so Müllerovou vyhlásené za najlepšie hráčky zápasu. Presne minútu pred koncom autorka gólu inkasovala dve minúty za držanie protihráčky. Vzali sme si oddychový čas, o pol minúty odvolali brankárku, boli sme v pásme Švajčiarok, ale tie nás už k zakončeniu už nepustili. Práve tu sa ukázalo, ako by sa nám zišla hráčka, ktorá by dokázala v koncovke vziať zodpovednosť na seba. V utorok nás čaká vari najťažší súper - domáce Nemky, ktoré po zostupe myslia iba na návrat medzi elitu. Kľúčové pre nás budú súboje proti Nórkam a Britkám." 31.03.2014 | Zdroj: SZĽH, fm