MS 20: Skalický proti Nemecku vo štvrtom útoku

Na prvý zápas MS 20 proti Nemecku so Sabolom v bránke
MALMÖ (SZĽH) -  "Veľké očakávanie, nie nervozita. Všetko je nachystané ako má byť, už len, aby sa to začalo," charakterizoval Ernest Bokroš, tréner hokejovej reprezentácie Slovenska  hráčov do 20 rokov, predštartovú atmosféru v našom tíme pred piatkovým vstupom do bojov svetového šampionátu tejto vekovej kategórii vo švédskom  Malmö. Súperom budú od 15.00 hokejisti Nemecka, pre ktorých sa majstrovstvá sveta (27. 12. 2013 - 5. 1. 2014) začali už štvrtkovým stretnutím proti Kanaďanom, v ktorom podľahli zámorskému súperovi 2:7. V piatok  o 15.00 na ľade miestneho Isstadionu nastúpia Slováci proti Nemcom  (vysiela RTVS) a vzhľadom na zloženie tejto základnej A-skupiny (ešte USA, Česko, Kanada) pôjde o mimoriadne dôležitý súboj. 
 

"Kľúčový význam tohto stretnutia si uvedomujú oba tímy. Z jedného zápasu ťažko robiť hlbšie závery, navyše na MS je každý duel iný," pripomína tréner Ernest Bokroš, ktorý by veľmi rád dožičil (a my s níim), aby si jeho zverenci užili šampionát bez záchranárskych starostí.  "Kanaďania sú jedným z veľkých favoritov turnaja, no Nemci sa držali do polovice zápasu.  Šetrili sa na náš alebo odpadli? Ťažko povedať.  Spolu s chlapcami sme si pozreli tento súboj, po ktorom sme kúpili DVD záznam, nastrihali ho a na večernom mítingu už oboznámili hráčov s našou analýzou."  Na nemeckej súpiske je polovica hráčov pôsobiacich v zámorských mládežníckych súťažiach.  E. Bokroš: "Vidno aj na ich hernom prejave. Prezentujú sa výrazným fyzickým hokejom. Sú vždy nepríjemní v defenzíve, najmä keď sa im podarí streliť prvý gól. Preto bude v piatkovom meraní síl veľmi dôležité, komu sa podarí otvoriť skóre zápasu."

Ernest Bokroš oznámil nomináciu na piatok:Sabol (na striedačke pripravený Baroš) - Luža, Predajnianský, Rusina,  Gachulinec, Valjent, Černák, Dinda, Kečkeš -  Gríger, Kolena, Réway - Lunter, Daňo, Cehlárik - Horanský, Mlynčár, Minárik - Skalický, Šimun, Tibenský.
"Naši reprezentanti majú za sebou už po  tri hodinové tréningy, všetky na ľade Isstadionu,"  informoval manažér Roman Ulehla, ktorému dejisko našich zápasov pripomína trošku, ale vraj naozaj len trošku, zvolenský štadión.  Po štvrtkovom predpoludňajšom tímovom fotografovaní a tréningu popoludní naša výprava sledovala duel Nemcov s Kanaďanmi. R. Ulehla: "Áno, pripomenuli nám, že sme Nemcov v sezóne už dva razy zdolali, no v piatok to bude úplne iná káva. Ako my aj Nemci sa sústredia na tento duel. Je však dobré, že si naši reprezenanti mohli pozrieť súpera priamo v akcii.  Rozbor ich zápasu na večernom mítingu obohatilo aj motivačné video.  Naši hráči sa na piatkový zápas už tešia a v tíme cítiť  zdravú motiváciu," dodal Roman Ulehla.
"Pre nemecký tímu v najsilnejšej  divízii je vždy náročnou úlohou udržať sa medzi svetovou elitou.  Naším cieľom je vyhnúť sa bojom o záchranu. V porovnaní so situáciou na posledných  MS v Ufe (pozn. -  Nemci sa zachránili v baráži s Lotyšskom) je určitou výhodou, že niektorí z našich   kľúčových hráčov sa vrátili do družstva a spolu s nimi prišli aj skúsenosti z juniorskych MS najvyššej triedy," hovorí technický riaditeľ výberu Nemecka 20 Michael Pfuhl. Do pozornosti dáva trojicu - brankára Marvina Cüppera , krídelníka Dominika Kahuna a  najväčší nemecký hokejový ofenzívny talent, ktorým je Leon Draisaitl. Všetci traja hrajú v Kanade v top juniorských ligích a všeobecne sa očakáva, že Draisaitl bude v prvej desiatke budúcoročného draftu NHL!  
 
Káder na MS 20 vo švédskom Malmö (27. 12. 2013 - 5. 1. 2014): 
Brankári: Richard Sabol (HC ‘05 Banská Bystrica), Samuel Baroš (HC Slovan Bratislava), Denis Godla (HC Slovan Bratislava), 
Obrancovia: Patrik Luža, Tomáš Rusina, Michal Valjent (všetci HC Slovan Bratislava), Daniel Gachulinec, Jakub Predajniansky (obaja HC ‘05 Banská Bystrica), Erik Černák (HC Košice), Ľubomír Dinda (HK ŠKP Poprad), Martin Kečkeš (HC Energie Karlovy Vary, ČR)
Útočníci: Marko Daňo, Milan Kolena, Filip Mlynčár, Jozef Tibenský (všetci HC Slovan Bratislava), Mário Lunter, Eduard Šimun (obaja HC ‘05 Banská Bystrica), David Minárik (HK Dukla Trenčín)Stanislav Horanský (MsHK Žilina),  Pavol Skalický (HK Spišská Nová Ves), Martin Réway (Gatineau Olympiques, QMJHL/ Kan.), Dávid Gríger (HC Energie Karlovy Vary, ČR), Peter Cehlárik (Lulea HF, Švéd.).
Realizačný tím:  Darius Rusnák (vedúci výpravy) Roman Ulehla (manažér), Ernest Bokroš (hlavný tréner), Rudolf Jurčenko (tréner brankárov),  Norbert Javorčík (asistent trénera), Anton Bartánus (asistent trénera), MUDr. Milan Petro (lekár), Rastislav Ladecký, Ľuboš Ondrejka (maséri)
Program SR "20" v základnej A-skupine na MS do 20 rokov v Malmö:
piatok 27. decembra 2013: Slovensko - Nemeckom (15.00)
sobota 28. decembra 2013: USA - Slovensko (13.30)
pondelok 30. decembra 2013: Kanada - Slovensko (17.30)
utorok 31. decembra 2013: Slovensko - Česko (13.30)
 
Na prvý zápas MS 20 proti Nemecku so Sabolom v bránke
"Veľké očakávanie, nie nervozita. Všetko je nachystané ako má byť, už len, aby sa to začalo," charakterizoval Ernest Bokroš, tréner hokejovej reprezentácie Slovenska  hráčov do 20 rokov, predštartovú atmosféru v našom tíme pred piatkovým vstupom do bojov svetového šampionátu tejto vekovej kategórii vo švédskom  Malmö. Súperom budú od 15.00 hokejisti Nemecka, pre ktorých sa majstrovstvá sveta (27. 12. 2013 - 5. 1. 2014) začali už štvrtkovým stretnutím proti Kanaďanom, v ktorom podľahli zámorskému súperovi 2:7. V piatok  o 15.00 na ľade miestneho Isstadionu nastúpia Slováci proti Nemcom  (vysiela RTVS) a vzhľadom na zloženie tejto základnej A-skupiny (ešte USA, Česko, Kanada) pôjde o mimoriadne dôležitý súboj. 
 
"Kľúčový význam tohto stretnutia si uvedomujú oba tímy. Z jedného zápasu ťažko robiť hlbšie závery, navyše na MS je každý duel iný," pripomína tréner Ernest Bokroš, ktorý by veľmi rád dožičil (a my s níim), aby si jeho zverenci užili šampionát bez záchranárskych starostí.  "Kanaďania sú jedným z veľkých favoritov turnaja, no Nemci sa držali do polovice zápasu.  Šetrili sa na náš alebo odpadli? Ťažko povedať.  Spolu s chlapcami sme si pozreli tento súboj, po ktorom sme kúpili DVD záznam, nastrihali ho a na večernom mítingu už oboznámili hráčov s našou analýzou."  Na nemeckej súpiske je polovica hráčov pôsobiacich v zámorských mládežníckych súťažiach.  E. Bokroš: "Vidno aj na ich hernom prejave. Prezentujú sa výrazným fyzickým hokejom. Sú vždy nepríjemní v defenzíve, najmä keď sa im podarí streliť prvý gól. Preto bude v piatkovom meraní síl veľmi dôležité, komu sa podarí otvoriť skóre zápasu."

Ernest Bokroš oznámil nomináciu na piatok:Sabol (na striedačke pripravený Baroš) - Luža, Predajnianský, Rusina,  Gachulinec, Valjent, Černák, Dinda, Kečkeš -  Gríger, Kolena, Réway - Lunter, Daňo, Cehlárik - Horanský, Mlynčár, Minárik - Skalický, Šimun, Tibenský.
"Naši reprezentanti majú za sebou už po  tri hodinové tréningy, všetky na ľade Isstadionu,"  informoval manažér Roman Ulehla, ktorému dejisko našich zápasov pripomína trošku, ale vraj naozaj len trošku, zvolenský štadión.  Po štvrtkovom predpoludňajšom tímovom fotografovaní a tréningu popoludní naša výprava sledovala duel Nemcov s Kanaďanmi. R. Ulehla: "Áno, pripomenuli nám, že sme Nemcov v sezóne už dva razy zdolali, no v piatok to bude úplne iná káva. Ako my aj Nemci sa sústredia na tento duel. Je však dobré, že si naši reprezenanti mohli pozrieť súpera priamo v akcii.  Rozbor ich zápasu na večernom mítingu obohatilo aj motivačné video.  Naši hráči sa na piatkový zápas už tešia a v tíme cítiť  zdravú motiváciu," dodal Roman Ulehla.
"Pre nemecký tímu v najsilnejšej  divízii je vždy náročnou úlohou udržať sa medzi svetovou elitou.  Naším cieľom je vyhnúť sa bojom o záchranu. V porovnaní so situáciou na posledných  MS v Ufe (pozn. -  Nemci sa zachránili v baráži s Lotyšskom) je určitou výhodou, že niektorí z našich   kľúčových hráčov sa vrátili do družstva a spolu s nimi prišli aj skúsenosti z juniorskych MS najvyššej triedy," hovorí technický riaditeľ výberu Nemecka 20 Michael Pfuhl. Do pozornosti dáva trojicu - brankára Marvina Cüppera , krídelníka Dominika Kahuna a  najväčší nemecký hokejový ofenzívny talent, ktorým je Leon Draisaitl. Všetci traja hrajú v Kanade v top juniorských ligích a všeobecne sa očakáva, že Draisaitl bude v prvej desiatke budúcoročného draftu NHL!  
 
Káder na MS 20 vo švédskom Malmö (27. 12. 2013 - 5. 1. 2014): 
Brankári: Richard Sabol (HC ‘05 Banská Bystrica), Samuel Baroš (HC Slovan Bratislava), Denis Godla (HC Slovan Bratislava), 
Obrancovia: Patrik Luža, Tomáš Rusina, Michal Valjent (všetci HC Slovan Bratislava), Daniel Gachulinec, Jakub Predajniansky (obaja HC ‘05 Banská Bystrica), Erik Černák (HC Košice), Ľubomír Dinda (HK ŠKP Poprad), Martin Kečkeš (HC Energie Karlovy Vary, ČR)
Útočníci: Marko Daňo, Milan Kolena, Filip Mlynčár, Jozef Tibenský (všetci HC Slovan Bratislava), Mário Lunter, Eduard Šimun (obaja HC ‘05 Banská Bystrica), David Minárik (HK Dukla Trenčín)Stanislav Horanský (MsHK Žilina),  Pavol Skalický (HK Spišská Nová Ves), Martin Réway (Gatineau Olympiques, QMJHL/ Kan.), Dávid Gríger (HC Energie Karlovy Vary, ČR), Peter Cehlárik (Lulea HF, Švéd.).
Realizačný tím:  Darius Rusnák (vedúci výpravy) Roman Ulehla (manažér), Ernest Bokroš (hlavný tréner), Rudolf Jurčenko (tréner brankárov),  Norbert Javorčík (asistent trénera), Anton Bartánus (asistent trénera), MUDr. Milan Petro (lekár), Rastislav Ladecký, Ľuboš Ondrejka (maséri)
Program SR "20" v základnej A-skupine na MS do 20 rokov v Malmö:
piatok 27. decembra 2013: Slovensko - Nemeckom (15.00)
sobota 28. decembra 2013: USA - Slovensko (13.30)
pondelok 30. decembra 2013: Kanada - Slovensko (17.30)
utorok 31. decembra 2013: Slovensko - Česko (13.30)
 
 
27.12.2013 11:43:42
Romi - Admin
Online hokejový manažér - zahraj sa na skutočného hokejového manažéra!
Admin: rominho22@azet.sk
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one