Korzar: Hokejisti Gelnice sa z Rimavskej Soboty vrátili bez streleného gólu

Hokejisti Gelnice sa z Rimavskej Soboty vrátili bez streleného gólu

Vydané dnes o 0:00 Autor: Jozef Petruška

Na zápas 24. kola druhej hokejovej ligy skupiny Východ vycestovali Gelničania  do Rimavskej Soboty so značne zdecimovaným kádrom. Ku štyrom dlhodobým maródom pribudli ďalší dvaja a jedného zmohla chrípka.

GELNICA. Na súpiske figurovali dvaja brankári a jedenásti hráči v poli. Napriek tomu bojovali v bezgólovej prvej tretine úspešne.

„Dokonca po strele Finduru, ktorú zastavila konštrukcia bránky, sme mohli dokonca aj viesť,“ uviedol manažér HK Slovan Gelnica Ladislav Gross.

Gelničania nezachytili úvod druhej tretiny. V 22. minúte inkasovali dva góly, v 7. minúte tretí.

O osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Dobre rozohraní domáci hráči pridali v tretej tretine ešte tri góly.

„Za stavu 5:0 dal náš tréner príležitosť v bránke juniorovi Vartovníkovi, ktorý predviedol štyri vydarené zákroky a kapituloval len  v tesnom závere zápasu. A tak strelecká mizéria pokračuje. V posledných piatich zápasoch nás žŕdky pripravili o viac ako desať gólov,“ nostalgicky skonštatoval L. Gross.

Výsledok, II. liga, dospelí – 24. kolo: R. Sobota – Gelnica 6:0 (0:0, 3:0, 3:0).

Do konca súťaže zostávajú tri kolá. Gelničania budú mať trikrát výhodu domáceho prostredia s  bezprostrednými tabuľkovými  susedmi – Breznom, Detvou, Sabinovom.

V prípade úspechu môžu zabojovať ešte aj o konečné štvrté miesto. Zápas 14. februára proti Breznu začína už o 15.30 hod.