Korzar: Gelnickí hokejisti sa na Horehroní prebudili

Gelnickí hokejisti sa na Horehroní prebudili

Vydané dnes o 0:00 Autor: Jozef Petruška

Bezbodový pôst skončil po sérii štyroch prehier.

GELNICA. V šestnástom kole 2. hokejovej ligy skupina B vycestovali gelnickí hokejisti na Horehronie, kde sa v dôležitom zápase stretli s Breznom.

Vartovníkova premiéra

Domáci chceli odplatiť prehru 1:4 z Gelnice, hostia  chceli po štvorkolovom pôste znova bodovať.

„Bojovnosť  a  hernú prevahu naši nakoniec v 13. minúte korunovali vedúcim gólom. Tento gól ich akoby prebudil z letargie a po niekoľkých kombinačných  akciách odchádzali po 20 minútach do šatne s trojgólovým náskokom. Druhá tretina priniesla málo pekného hokeja. Divákov potešil len gól  Luntera presne v polovici zápasu,“ opísal dianie v Brezne funkcionár Slovana Gelnica Marián Znak.

Niekoľko výborných zákrokov predviedol  v gelnickej bránke mladík Samuel Vartovník, ktorý nastúpil prvýkrát vo svojej kariére do gelnickej brány od začiatku stretnutia.

Prvý brankár Depta v Brezne nečakane absentoval a tak psychický tlak na tohto 18-ročného odchovanca Sp. Novej Vsi bol veľmi veľký.

„Na začiatku tretej tretiny sa stalo niečo nepochopiteľné. Nepočúvali nás nohy, ruky ani hokejový mozog. Výsledkom bol dokonalý obrat v skóre – v 45. minúte viedli domáci 4:3! Oddychový čas prišiel našim hráčom vhod. Slová trénera si vzali chlapci k srdcu a došlo k druhému prebudeniu. Úsilie korunoval v 48. minúte svojím druhým gólom na 4:4 Cvejn a dve minúty pred koncom otočil skóre v náš prospech D. Loja. Tento zvrat ťažko znášali domáci hráči. A tak – aj  s prispením nahnevaných divákov vznikla za domácou bránou šarvátka, výsledkom ktorej bola zaplnená trestná lavica a preriedené  obidve striedačky,“ skonštatoval M. Znak.

Domáci sa  síce snažili o vyrovnanie hrou bez brankára, ale nervozita im príliš zväzovala ruky. A tak 14 sekúnd pred koncom kapitán L. Laškody pohodlne skóroval do prázdnej brány.

Výsledok, II. liga, dospelí – skupina Východ: Brezno – Gelnica 4:6 (0:3, 1:0, 3:3), Cvejn 2, P. Gross, D. Laškody, Loja, L. Laškody.

V utorok ráno cestujú Gelničania na posledný zápas druhej časti súťaže do Detvy. Voľný žreb 3. januára využijú na priateľský zápas s výberom SAHL Sp. Nová Ves o 14.30 hod.

„Potom pozývame na trojkráľový majstrák 6. januára 2015 s Ružomberkom,“ pridal pozvánku Marián Znak.