Humenčania do tretice víťazne

Hokejisti MHK Bemaco Humenné zvládli aj svoj tretí zápas na domácom ľade a pohodlne porazili súpera z Gelnice. S celkovým počtom 8 bodov naďalej vládnu tabuľke 2.ligy - východ. Zápas skvele vyšiel odchovancovi humenského hokeja Jakubovi Mihaličovi, ktorý jeden gól sám dal a na štyri prihral.

MHK Humenné - HK Slovan Gelnica 9 : 1 (3:0, 4:0, 2:1)

Góly:  Stríž 2x, Segľa 2x, Baranok, Roháčik, Mihalič, Korvín, Náhlik - Laškody
Rozhodovali: Kalina, Dankovič, Kovaľ
Počet divákov: 493

Humenskí hokejisti vstúpili do zápasu ako jasný favorit a od úvodných minút diktovali tempo. Postupne si vypracovali viacero šancí, no gólovo sa ujala až tá v 10. minúte, keď sa gólovo presadil Baranok. Obrovskú prevahu využili do konca tretiny domáci ešte dvoma gólmi. V 18. minúte sa po asistencii Roháčika presadil Segľa a o dve minúty neskôr si hráči úlohy vymenili. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 3:0.

Keď v úvode druhej tretiny zvýšil Stríž na 4:0, začala sa exhibícia domácich. Na malú chvíľu ju ešte zastavil hlavný rozhodca, ktorý postupne vylúčil troch domácich hokejistov, a hosťom venoval viac ako dvojminútová presilovka o dvoch hráčov. Ani to Gelničanom nepomohlo a paradoxne si počas oslabenia  vypracovali 4 strelecké príležitosti domáci hokejisti. Vrcholom oslabenia bol druhý gól Stríža, ktorý si v 26. minúte nakorčuľoval medzi kruhy a tvrdou strelou zužitkoval excelentnú nahrávku Mihaliča.

2014-10-hokej-he-gelnica15

Správne vyhecovaní domáci hokejisti pokračovali v dobrom tempe aj naďalej a v druhej časti tretiny pridali ďalšie dva góly. Najprv vyhnal z bránky Gelnice Deptu Mihalič, aby sa po ňom gólovo presadil Korvín. Keďže do konca druhej tretiny predviedol viacero pekných zákrokov aj domáci brankár Petro, na druhú prestávku odchádzali hráči za stavu 7:0.

Do záverečného dejstva nastúpili domáci v bránke už so Zgiborom, ktorý podobne ako jeho predchodca ukázal viacero pekných okamihov a od čistého konta ho delilo 101 sekúnd. Na opačnej strane klziska naďalej excelovali humenskí korčuliari, ktorí postupne pridali ďalšie tri góly. V 46. minúte si poľahky položil brankára Segľa a v 49. minúte tečoval strelu Mihaliča pohodlne Náhlik. Na konečných 9:1 upravil b 59. minúzr Laškody.