Hráči MHK Bemaco Humenné si zahrajú baráž o prvú ligu

MHK Bemaco Humenné  - HK Slovan Gelnica 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 3x Erik Bochňa, Richard Ficko, Ján Skokan
Rozhodovali: Sýkora, Beňuška, Hricko

Od úvodu zápasu videlo 704 divákov vyrovnaný hokej, avšak bez väčších gólových príležitostí. Prvú strelu na bránku vyslali domáci hráči, ale tá neskončila za chrbtom brankára Ľuboša Krochtoma. Následne sa naskytla šanca hosťom, keď za hru s vysokou hokejkou bol vylúčený Martin Hopkovič. Poskytnutú početnú výhodu však hráči Gelnice nevyužili, a tak prišiel trest. Podobne v presilovej hre napriahol od modrej čiary Richard Ficko a dobre chytajúcemu brankárovi hostí vymietol ľavú šibenicu. Do konca prvej časti zápasu už gól nepadol a tak sa do šatní išlo za stavu 1:0.

Do druhého dejstva nastúpili humenskí hráči vo vysokom tempe. Hneď v prvej minúte sa pred bránkoviskom najlepšie zorientoval Erik Bochňa a zasunul puk za súperovho brankára. Domáci tak rýchlo viedli 2:0.
V 14. minúte  sa nešťastne zranil brankár hostí a tak na jeho miesto putoval Michael Palko. Ten inkasoval do konca zápasu ešte trikrát. V 42. minúte ho po spolupráci Zavackého a Skokana prekonal Erik Bochňa. O sedem minút neskôr si títo hráči úlohy vymenili. Po prihrávkach Bochňu a Zavackého zvyšoval na 4:0 Ján Skokan.

Absolútnu dominanciu druhej formácie domácich potvrdil v 55. minúte zavŕšením hattricku Erik Bochňa, ktorý upravil na konečných 5:0. Hráči MHK Humenné definitívne potvrdili prvé miesto v tabuľke a s určitosťou si zahrajú baráž o absolútneho víťaza 2. ligy. Ich súpermi budú hráči MHK Dubnica nad Váhom.