HKM: Prvá prehra na domácom ľade. Brezno:Chuť po víťazstve niekedy nestačí

HKM: Prvá prehra na domácom ľade

Rimavskosobotskí hokejisti prehrali v 3. kole II. ligy seniorov na domácom ľade so Sabinovom. Úvod zápasu domácim nevyšiel podľa predstáv a už v 14. minúte prehrávali 3:0. Hoci sa hokejistom HKM v druhej tretine podarilo vyrovnať a gólom Cútta ísť do vedenia, víťazstvo si neudržali a s Sabinovom prehrali 4:6.

Ako pre Rimava.sk uviedol predseda HKM Štefan Hanzel, súper na vedúci gól využil presilovku po zbytočných vylúčeniach o dvoch hráčov. „Chlapci sa po tomto momente zmobilizovali a vyvíjali neustály tlak na súperovu bránku, ktorú však strážil vynikajúci brankár Hyben. Bol to však súper, ktorý dokázal z minima vyťažiť maximum a v štrnástej minúte už vyhrával 0:3,“ povedal Hanzel a dodal, že rimavskosoboťanom sa však ešte v prvej tretine podarilo Slovákom znížiť na 1:3.

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil, ale čo bolo podľa Hanzela hlavné, dvoma gólmi Slováka a Petrička sa im podarilo vyrovnať. „Na začiatku tretej tretiny sme sa počas presilovej hry gólom Cútta dostali do vedenia a dúfali sme, že zápas dovedieme do víťazného konca. Bohužiaľ z našej strany to bolo gólovo všetko,“ priblížil. Ako Doplnil, húževnatý súper to využil a po ich hrubých chybách v rozohrávke aj trestal. V závere zápasu domácim nepomohol ani výrazný tlak a ani hra bez brankára a tak Sabinov dokázal prvý krát bodovať v Rimavskej Sobote za posledné tri roky.

„Opäť, ako už viac krát, sa nám potvrdilo, že hokej sa nehrá na šance, ale na góly. Súpera sme jednoznačne prestrieľali (49:21), ale bez gólového efektu. Obrovskú zásluhu na tom má súperov brankár, ale aj trochu viac šťastia na hokejkách súpera,“ zhodnotil zápas Hanzel a poznamenal, že aj tento zápas potvrdil ich slabiny v zadných radoch.

Rimavskosobotskí hokejisti budú mať šancu na reperát už najbližšiu sobotu, ked odohrajú svoj ďalší domáci zápas s HK Slovan Gelnica. Začiatok stretnutia je o 17,00 hod.

HKM Rimavská Sobota – HK Sabinov 4:6 (1:3, 2:0, 1:3)

Góly HKM: Ján Slovák 2, Petričko, Cútt

Zostava HKM: Malatinec – Michal Slovák, Goláň, Gábor, Kučera, Melicherčík, Pocs – Ján Slovák, Bačkor, Šagát, Petričko, Rusič, Mikluš, Iványi, Filipiak, Cútt, Báti, Krahulec, Jánov

Brezno:Chuť po víťazstve niekedy nestačí

V sobotu podvečer sa v Aréne Brezno, alebo ak chcete na štadióne Ladislava Horského odohrával priami boj o prvú priečku skupiny „B“ 2.hokejovej ligy. Horehronci boli víťazne naladený a chceli to doma potvrdiť plným bodovým ziskom. Prvý gól padol do bránky hostí z Dolného Kubína vo 8.minúte, keď po samostatnej akcií Petra Turňu brankár Bachan puk vyrazil pred seba a Pinka ho bezprostredne dokorčuľoval a poľahky prekonal ležiaceho gólmana Kubína. Diváci Brezna v aréne jasali a mysleli už na ďalší gól v Bránke hostí. Opak bol však pravdou. V 12.minúte prišiel čas Hazuchu, keď najskôr po skrumáži pred brankárom Čajkovským posunul puk za bránkovú čiaru Brezna.
Na konci 15.minúty v oslabení Brezno nechalo uniknúť znovu Hazuchu a hostia z Oravy miesto inkasovania gólu jeden pridali. Čistý hetrik dokonal Kubínsky Hazucha znovu samostatným únikom v 19.minúte a Breznania mali hlavu v smútku. Na začiatku druhej časti hry sa bývali hráč Brezna Smolka odvďačil svojmu bývalému zamestnávateľovi Breznu za bezproblémový prestup gólom do siete domácich a to už vyzeralo pre Horehroncov zle nedobre. V polovici druhej časti hry Brezno zatlačilo hostí, čo ústilo k zníženiu z hokejky Jana Čerňana na 2:4 z pohľadu Brezna. Domáci cítili svoju šancu a všetko vrhli do útoku. Miesto kontaktného gólu Brezna však prišla ďalšia ľadová sprcha z hokejky Michalicu, ktorý uzavrel druhú tretinu na 2:5 pre hostí z Oravy. V poslednej tretine Horehronci začali do súpera búšiť ešte viac a postupne gólmi Juraja Donovala a Riša Ivana, ktorý prekrásne individuálne strelil kontaktný gól v 46.minúte. Do konca ostávalo ešte 14.minút a Aréna Brezno začala znovu žiť. Domáci diváci hnali svojich dopredu a tý sa zo všetkých síl snažili vyrovnať. Horehroncom sa však vyrovnávajúci gól nedarilo streliť a tak 70sekúd pred koncom odvolali svojho brankára. Hostia v priebehu 6 sekúnd dokázali vyhodiť puk, ktorý ešte domáci obranca tečoval, ale aj tak sa dokotúľal do bránky Horehroncov a o výsledku zápasu bolo rozhodnuté. Zápas so smolným koncom v boji o prvú priečku napokon oslavoval Dolný Kubín. Tak ako v predchádzajúcom zápase aj dnes sa Brezno na každý gól strašne veľa nadrelo a domáci hráči musia popracovať na koncovke, inak to budú mať veľmi ťažké. Šancu na reparát budú mať Brezňania už budúcu sobotu v Liptovskom Mikuláši, kde sa stretnú s tunajšou rezervou Liptákov. Čo sa však Breznianskému publiku nedá uprieť, je fakt že aj po vypadnutí z 1.hokejovej ligy na hokej nezanevreli a už druhý krát za sebou vytvorili návštevu kola 2.hokejovej ligy.