HKM: Hokejisti rozstrieľali Gelnicu, najviac gólov dal Šagát

Druholigoví hokejisti HKM Rimavská Sobota rozstrieľali v 7. kole mužov skupiny “B” Gelnicu 9:3. Do knihy strelcov sa v sobotu, 27. októbra, zapísal štyrmi úspešnými zásahmi Šagát, dvomi Lvomský a po jednom góle pridal Pinka, Filipiak a Šlamiar.

Po predošlej kontumácii domáceho zápasu s Hviezdou Dolný Kubín, ktorý sa neodohral kvôli pokazenej rolbe, sa s chuťou pustili rimavskosobotskí hokejisti do súpera z Gelnice. “Od začiatku sme nikoho nenechali na pochybách, kto je pánom na ľade a hneď v prvej tretine sme na bránu súpera pustili hotový uragán,” povedal pre Rimava.sk manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom. Ako poznamenal, súperov brankár pritom chytil tri stopercentné šance a tretina tak skončila 4:1. Druhú tretinu začali domáci hokejisti vlažnejšie. “No po inkasovaní gólu v našej sieti prepli na vyšší rýchlostný stupeň čo sa prejavilo aj na hre,” podotkol Oštrom, podľa ktorého v záverečnej tretine kontrolovali hru, strelili ďalšie tri góly a zaslúžene vyhrali 9:3.

“Fantastický výkon podal Michal Šagát, ktorý v zápase strelil štyri góly,” zhodnotil Oštrom a dodal, že v zápase nastúpilo viacej nových hráčov na hosťovaní v HKM. Novou akvizíciou v bráne HKM je Tomáš Čajkovský (HC 07 Detva), Martin Mikluš (ZPA Prešov), ktorý gól v zápase síce nedal ale prihral na štyri. Ďalšou posilou je mladý Silvester Ševčík (MHK Žilina), ktorý podľa Oštroma už skúsil štastie aj v Kanade. Štvrtou posilou je odchovanec domáceho hokeja Jozef Fabo, ktorý hosťuje za prvoligový L. Mikuláš no dostal súhlas hrať zápasy aj za R. Sobotu. “Podal veľmi zodpovedný výkon,” uzavrel Oštrom.

Najbližší zápas odohrajú hokejisti HKM vo štvrok, 1. novembra, o 17.00 hod. v Detve. Na domáci ľad nastúpia v sobotu, 3. novembra, o 17.00 hod. proti MHK Humenné.

HKM Rimavská Sobota – HK SLOVAN Gelnica 9:3 (4:1, 2:1, 3:1)
góly: Šagát 4, Lvomský 2, Pinka, Filipiak a Šlamiar, strely 50:14, vylúčenia 6:2,

Zostava HKM: Čajkovský (Juraštík) – Gallo, M. Slovák, Šagát, J. Slovák, Mikluš – Maček, Kučera, Lvomský, Filipiak, Ďubek – Goláň, Ševčík, Fabo, Šlamiar, Báti, Pinka