HK Púchov - HC Nové Zámky 4:3 (0:1,0:2,4:0)

16.08.2011 18:00
Strely: 32 Strely: 35 Presilovky: 2 Presilovky: 1 Oslabenia: 1 Oslabenia: 0
 Súpiska HK Púchov: Zubo (Ninis) - Richter, Niník, Tichý, Tuček, Buček, Zalčík - Vereš, Vraník, Prna, Kudlej, Varga, Čopák, Sušanin, Malacha, Bednárik Tréner: Rudolf Dráb

Súpiska HC MIKRON Nové Zámky: Švajda (Vaczlav) - Baron, Šilhavík, Laco, Štefánik, Jaško, Zošiak - Krištof, Tarnóczy, Bednárik, Dékany, Paulovič, Brveník, Sikela, Puliš, Tonhauser, Kalina, Huňady, Fedor Tréner: Jindřich Novotný Rozhodcovia Gašparík Martin Valach Miroslav Farkaš Pavol

HC Breclav - HC Dukla Senica 0:3 (0:0,0:2,0:1)
21. Zahumensky (Vaskovic, Mikusovic) 29. Penak (Kral) 48. Grill(Simek)

HC Prešov 07 - HC Bemaco Bardejov 5:3
(1:0, 3:1, 1:2)
Góly a asistencie: 1:0 Dírer, 2:0 Kubus, 3:0 Raček, 4:0 M.Segľa, 4:1 Molnár, 4:2 Ľ.Sabol 4:3 Molnár, 5:3 Hopkovič
Diváci: 300

Domáci Prešov začal aktívne a už v 1.minúte sa po Račekovom uvoľnení dostal do nájazdu P.Hurtaj, ale Andreanin v bráne Bardejova odolal. Vzápätí sa v šanci ocitol M.Segľa, ale zastavil ho hvizd čiarového rozhodcu pre postavenie mimo hry. V 3.minúte tvrdo a presne pálil bardejovský Gmitter, ale Zima bol proti. Krátko na to na druhej strane pohrozil Kubus, ale len do nôh Andreanina. Následný protiútok hostí zneškodnila pozorná domáca obrana. V 14.minúte sa únik M.Segľu ešte gólom neskončil, avšak o tri minúty Dírerova strela otvorila skóre. Desať sekúnd pred koncom tretiny predviedli biliardovú akciu P. Molota s Cmorejom, ale neúspešne.

Hneď v úvode druhej tretiny mohol Bardejov vyrovnať, ale Kivader stihol odčiniť svoje zaváhanie. V 23.minúte hostia takmer doplatili na zlé striedanie. Do prečíslenia sa dostal Kubus s M.Segľom. V tej istej po spolupráci spomínanej dvojice už Kubus parádne trafil do čierneho. O zníženie sa snažil M. Baláž, ale Zima vykryl priestor svojej brány. V 27.minúte hneď po buly pálil M.Segľa do horného rohu a vyhnal Andreanina na striedačku. Do brány sa postavil ďalší exprešovčan Marton, ktorý dokázal svoje mužstvo niekoľkokrát podržať. V 30.minúte sa dostal do nájazdu Petruška, ktorý bol vo finálnej fáze faulovaný a rozhodca Smrek nariadil trestné strieľanie. Petruška proti Martonovi neuspel. Minútu pred koncom ďalší z rady Prešovčanov v hosťujúcom drese Molnár po dôraznom prieniku znížil na 1:4 z pohľadu Bardejova.

V tretej časti bolo vidno na domácich hráčoch únavu. Naopak hostia chytili druhý dych a obraz hry sa zmenil od základu. V 46.minúte bývalý hráč Prešova Náhlik tvrdou strelou z diaľky vyskúšal Zimovu pozornosť. O chvíľu sa črtala šanca Šarišanov, ktorú zastavila domrvená prihrávka Pulščáka na Petrušku. Prešovčania na nedorozumenie v obrane doplatili v 48.minúte, keď exkošičan Ľ.Sabol nikým nekrytý preloboval domáceho gólmana. Následne mali Hornošarišania dvojnásobnú presilovku, ktorú dokázal Prešov ustáť. Napokon Bardejov dosiahol tretí gól, keď po obrovskej hrúbke Penxu, si druhý gól v zápase pripísal Molnár. Dve minúty pred koncom si vyžiadal tréner Čontofalský oddychový čas a stiahol Martona. Tri sekundy pred záverečnou sirénou Hopkovič strelou cez celé kĺzisko vsietil piaty žlto-modrý gól a uzavrel skóre na 5:3.

Zdroj: webhokej24.sk

HK Trnava - HK 95 Pov. Bystrica 5:3

HK Dukla Michalovce - HK Trebišov 6:3 (1:0, 2:0, 3:3)
Góly: Minčák a Halás po 2, Pavol Segľa, Kovaľ - Gergeľ 2, T. Sax, 820 divákov

O pohár mesta Topoľčany: trofej pre suverénneho majstra Ukrajiny HC Topoľčany TOPOĽČANY 14. augusta (SZĽH) - Víťazom medzinárodného hokejového turnaja O Pohár mesta Topoľčany sa stal majster Ukrajiny HC Donbass Doneck, ktorý nestratil ani bod, neinkasoval ani gól a trom súperom ich nastrieľal dovedna sedemnásť. V záverečnom zápase turnaja zdolal Doneck domáceho prvoligistu, ktorý obsadil 2. miesto pred poľským mužstvom KS Nesta Toruň a "Gladiátormi" z Trnavy.

Výsledky stretnutí na hokejovom turnaji O pohár mesta Topoľčany:

nedeľa: HK Gladiators Trnava - KS Nesta Toruň 3:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1) HC Topoľčany - HC Donbass Doneck (Ukr.) 0:5 (0:3, 0:1, 0:1

sobota: HC Donbass Doneck (Ukr.) - KS Nesta Toruň (Poľ.) 6:0 (3:0, 3:0, 0:0) HC Topoľčany - HK Gladiators Trnava 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)

piatok: HK Gladiators Trnava - Donbass Doneck 0:6 (0:2, 0:2, 0:2) HC Topoľčany - KS Nesta Toruň 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Spišská Nová Ves –Prešov 8:4 (0:1,5:2,3:1) Góly: Prokop, Mach, Džerenga, Hamrák, Novajovský, Krempaský 3. SNV: Lizák- Borovský, Ordzovenský – Kropáč, Hamrák, Mach – Vartovník, Horváth, Novák F., Prokop, Novák L. – Priechodský, Novojovský, Piso, Cútt, Krempaský – Džerenga, Klinga, Muránsky Povedali po zápase: Marián Horváth – tréner SNV: „Úvod zápasu nebol z našej strany dobrý. Postupne sme prebrali hru do svojich rúk a presadili sme sa aj strelecky. Dali sme šancu mladým juniorom, takže zápas splnil svoj účel. Videli sme našich ďalších chlapcov v akcii v mužskom hokeji. V príprave pokračujeme ďalej. Máme pred sebou turnaj Spišský pohár doma a cestujeme do Rumunska na turnaj. Určite vieme , kde nás tlačí päta, potrebujeme posilniť obranu a aj útočníkov.“ Peter Křemen – tréner Prešova: „Dnes sa hral hokej bez obrán, padlo veľa gólov. Myslím si, že domáce víťazstvo bolo zaslúžené. Bolo vidieť, že sme o týždeň menej na ľade ako súper. Mali sme ťažké nohy, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. Robili sme veľa zbytočných chýb a toto nás pripravilo o lepší výsledok. Pol stretnutia sme držali zápas nerozhodne. V druhej polovici stretnutia sme jednoducho zápas dohrávali bez bojovnosti. Osem gólov dostať v prvom prípravnom zápase ma veľmi mrzí, ale urobíme si s tým poriadok, lebo začíname prípravu a jednoducho hráči, ktorí nebudú plniť svoje povinnosti a nebudú dodržiavať hernú disciplínu, tak nebudú hrať.“