HK 96 Nitra víťazom II. ligy, po dráme vyhrala v Mikuláši

Logo 2. ligy seniorov

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ  - Hokejisti HK 96 Nitra zvíťazili v sobotňajšom druhom stretnutí finále druhej hokejovej ligy seniorov na ľade rezervy Liptovského Mikuláša 6:5 po predĺžení a stali sa celkovým víťazom súťaže. O výhre hostí rozhodol v tretej minúte predĺženia Ladislav Ostertág. Zápas poznačili časté vylúčenia, na oboch stranách rozhodcovia rozdali po 17 dvojminútových trestov. Nitra získala právo štartu v I. lige v sezóne 2016/2017. Rezerva Liptovského Mikuláša by však ani v prípade úspechu nepostúpila vyššie, pretože nesmie pôsobiť v rovnakej súťaži ako "áčko" toho istého klubu.

Výsledok sobotňajšieho druhého stretnutia finále play-off II. hokejovej ligy (hrá sa na dve víťazstvá):

MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" - HK 96 Nitra 5:6 po predĺžení (2:1, 1:2, 2:2 - 0:1) -konečný výsledok série 0:2, Nitra sa stala víťazom II. ligy
Góly: 11. a 52. M. Oravec, 7. Pida, 30. Fiala, 57. Legerský (tr. strieľanie) - 24., 30. a 52. Bafrnec, 15. Molnár, 50. Vasiľko, 63. Ostertág
Vylúčení: 17:17 na 2 min, navyše: Koniar (L. Mikuláš) 10 min osobný trest, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, Snášel - Bednár, Vyšný, 325 divákov

Výsledok prvého stretnutia finále play-off II. hokejovej ligy (hrá sa na dve víťazstvá):
HK 96 Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš "B" 5:4 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0) - stav série 1:0
Góly:
 8. Ostertág, 29. Marián Tvrdoň, 34. Tarnóczy, 48. T. Daniška, 61. Vasiľko - 40. a 56. Legerský, 10. Potocký, 26. Martínek
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 2:1, rozhodovali: Štefik, Valach - Jakubec, D. Konc ml., 222 divákov