Gelničania vonku prehrali oba zápasy

Dve prehry a desiate miesto. Gelničania proti Partizánskemu doma s prehľadom zvíťazili, ale na ľade súpera sa im nedarilo.

Vydané dnes o 0:00 Autor: Jozef Petruška

V konečnom poradí patrí HC Rebellion desiata priečka.

GELNICA. Po víťaznom stretnutí doma s Iskrou Partizánske sa séria o konečné deviate miesto presunula na stredné Slovensko.

Desiata priečka

Súboje o konečné deviate miesto sa hrali na dva víťazné zápasy. Po výsledku 7:3 z gelnického ľadu mali hráči Rebellionu dva pokusy na úspešné zakončenie sezóny.

V sobotu prehrali tesne o gól 2:3 a tak sa o všetkom rozhodovalo v nedeľu.

„Škoda prvého sobotňajšieho zápasu. V nedeľu lepšie vyšiel úvod Prievidzi. Priestrieľali nás v pomere 16:6, z toho dva presné pokusy skončili v sieti. Zlomový moment prišiel pri vylúčení Petrička do konca zápasu. Domáci presilovku využili a viedli už 3:0. Z trestného strieľania Laškody vykresal iskierku nádeje. Dokonca v závere druhej tretiny sme mali výhodu presilovej hry piatich proti trom. V poslednej tretine už diváci gól nevideli a tak domáci vyhrali stretnutie a celú sériu. Skončili sme na desiatom mieste, čo nie je až také zlé. Potešila dobrá forma mužstva v závere sezóny, ktorú sme si predĺžili nadstavbovou časťou. Po úvodných peripetiách je úspech, že sa hokej v našom meste hral,“ povedal po skončení nadstavbovej časti po poslednom zápase sezóny Marián Znak z HC Rebellion Gelnica.

Výsledky: Partizánske – Gelnica 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Partizánske – Gelnica 3:1 (2:0, 1:1, 1:0) – stav série 2:1 pre Prievidzu.