Gelničania v premiére 2. ligy získali skalp exprvoligistu

GELNICA (SZĽH) - V sobotu 1. októbra 2011 sa začala majstrovská súťaž hokejovej II. LS, ktorá sa v sezóne 2011/2012 hrá sa v dvoch skupinách (A a B). Družstvá sa v prvej fáze stretnú každý s každým dvojkolovo.

V premiérovom kole skupiny B vycestovala „Strompfova družina" z Gelnice na Horehronie. Stalo sa tak v priebehu týždňa už druhýkrát, pretože v nedeľu 25. septembra zohrali Gelničaniasvoj jediný prípravný zápas práve na breznianskom ľade (4:4).Hostia povzbudení dobrým výkonom apriaznivým výsledkom z prípravy nastúpili proti minuloročnému prvoligistovi síce opatrne, ale bez rešpektu.Žiaľ, úvod zápasu im nevyšiel a domáci skórovali už v 45 sekunde. Gelničanmi gól neotriasola dôsledne vykrývali stredné pásmo, čím znemožnili domácimvyvinúťsi trvalejšítlak. V 11. minúte využil presilovku Šiška a vyrovnal. Potom však prišli dve chyby v obrane Gelnice a v 16. min. už bolo 3:1 v prospech domácich Brezňanov. Následne mali domáci vylúčených dvoch hráčov. V presilovke 5:3 znížil Tomáš Cvejn delovkou na 2:3 z pohľadu Gelnice.
Po prvej tretine v kabíne Gelnice tréner hráčov pochválil za bojovný výkon a dodržiavanie taktických pokynov. Aj keď v 22. minúte hostia opäť inkasovali, gól ich nezlomil a pokračovali v trpezlivej defenzíve v strednom pásme, čo značne „brnkalo na nervy" domácim hráčom. A potom prišla „smrtonosná" päťminútovka Gelnice. Najprv v presilovke znížil Gross a o niekoľko minút Radovan Znak nechytateľným švihom doslova vymietol pavučinu domácej brány - 4:4. O 24 sekúnd po vyrovnanídokonal dielo obratu v stretnutí svojím typickým nájazdom ofenzívny obranca Dobranský. Gól padol presne sekundu pred polovicou setretnutia a len málokto veril, že do konca zápasu už ďalší gól nepadne.
Výsledok- 2 LS - 1. kolo - skupina B:

MŠK Brezno - HK Slovan Gelnica 4:5 (3:2, 1:3, 0:0)
.Góly: Ivan, Čerňan, Bauer, Šimšík - Šiška, Cvejn, Gross, Znak, Dobranský.

Slovan Gelnica vycestuje za svojimi súpermi v nasledujúcich kolách ešte trikrát. Začiatok sezóny na ZŠ P. Bindasa v Gelnici je plánovaný na posledný októbrový víkend. Prvý majstrovský druholigový hokej by sa mal hrať v Gelnici 1. novembra proti tradičnému rivalovi zo Sabinova.