Gelničania to na Liptákov vedia

Za tri minúty dokázali streliť tri góly.

GELNICA. Vo veľmi oklieštenej zostave bez piatich hráčov základnej zostavy, s piatimi obrancami, z toho dvoma mladíkmi, odcestovali v sobotu 8. februára gelnickí hokejisti na Liptov.

Prišli do Liptovského Mikuláša síce s pokorou, ale odhodlaní aj v tejto zredukovanej zostave  bojovať o čo najlepší výsledok.

Zabral tretí útok

Večerný zápas II. hokejovej ligy Východ na mikulášskom štadióne začali miernym tlakom domáci. Po prvej tretine bol stav vyrovnaný 1:1.

„V 31. minúte hrali domáci presilovku 5:3. A čuduj sa svete, L. Laškody ušiel a Petričko strelil veľmi dôležitý gól na 2:2. Od tejto chvíle sme prevzali iniciatívu a v priebehu troch minút strelili tri góly. V tejto fáze stretnutia zabrala hlavne tretia päťka Loja - M. Gross -  J. Palko. V tretej tretine Gelničania pokračovali vo veľmi dobrom kolektívnom výkone a tretia päťka zaistila trojgólové vedenie Gelnice. Skúsení Liptáci sa nevzdávali a v 56. minúte kapitán R. Škácha znížil na rozdiel gólu. Schyľovalo sa k dráme. Naši chlapci však umnou hrou podporenou výbornými zákrokmi  brankára Miša Palka  odolali náporu domácich, a tak sa zrodilo v Liptove prekvapenie – získali sme na ľade súpera tri body,“ opísal dianie v Liptove asistent trénera Slovana Gelnica Ladislav Gross.

Výsledok, II. liga Východ – dospelí: L. Mikuláš B – Gelnica 5:6 (1:1, 2:3, 2:2), M. Gross 2, L. Laškody, Petričko, D. Laškody, Loja.

V sobotu 15. februára v dohrávke 4. kola hostia Gelničania doma Sabinov a súťaž ukončia v priamom súboji o konečné piate miesto v Brezne.