Gelničania nechýbali na Országh cupe

Priaznivci hokejbalu si predposledný májový víkend prišli na svoje. Na banskobystrickom zimnom štadióne sa konal 6. ročník prestížneho a najväčšieho hokejbalového turnaja v Európe – Országh Cup 2015, ktorého sa zúčastnil aj Hbk Gelnica.

Tímy boli rozdelené do ôsmich skupín, hralo sa systémom každý s každým, 2x12 minút čistého času, bez prestávky. Do play-off postupovali tímy umiestnené v základných skupinách na 1. až 3. mieste (pre tímy na 4. miestach sa turnaj skončil).

Gelničania nakoniec vďaka najhoršiemu skóre 1:21 skončili na poslednom 32. mieste. O jediný gól na turnaji sa postaral Tomáš Gross. „Doplatili sme na ťažkých súperov v skupine. Zvolenčania patrili medzi veľkých favoritov celého turnaja a Kežmarok mal vo svojom tíme hráčov z extraligy.

Nečudo, že sme v týchto zápasoch prehrali s vyšším rozdielom. Proti Modrému Kameňu sme si verili, no mali sme problémy s brankármi. Škoda, že sme nepremenili dobré šance, mohli sme zápas zdramatizovať. Na tomto turnaji sme štartovali pred štyrmi rokmi, vtedy sme skončili oveľa lepšie,“ povedal kapitán Gelnice Daniel Loja.

Vysoká úroveň

Gelničania nepočkali na vyvrcholenie turnaja, no aj tak sa pochvalne vyjadrili na úroveň tohto ročníka. „Úroveň Országh Cupu bola veľmi vysoká. Na tomto turnaji nechýbali slovenskí reprezentanti v hokeji Mislav Rosandič, či Tomáš Záborský.

Viaceré tímy mali vo svojich zostavách hokejbalových reprezentantov. My sa hokejbalu nevenujeme tak intenzívne. V mužstve máme väčšinou bývalých hokejistov. Navyše tréningové podmienky v Gelnici nie sú dobré,“ dodal Daniel Loja. Gelničania by mali najbližšie štartovať koncom júna na turnaji vo Svidníku.