Gelničania inkasovali od Soboťanov až trinásť gólov

HKM Rimavská Sobota-HK Slovan Gelnica 13:2 (2:1, 4:0, 7:1).
Góly HKM Rim. Sobota:
Dominik Korvín 3, Peter Šlamiar, Peter Filipiak ml.-po 2 góly, Michal Šagát, Ján Báti, Ján Slovák ml., Jakub Škántar, Ľubo Bačkor, Simon Iványi- po 1 góle. - Laskody D.,Cebula
Po dlhšej dobe sa zase predstavili naši muži na domácom ľade v Rimavskej Sobote. Na tento zápas sa zodpovedne pripravovali celý týždeň.

Veľmi dobre sme vedeli, že mužstvo z Gelnice je nepredvídané a môže sa pričiniť o senzáciu. Veď na zápas

z Gelnice pricestovalo mužstvo v najsilnejšej zostave, a to 18 hráčov a 2 brankári. Už prvá tretina bola veľmi zaujímavá, kde sa útoky striedali na obidvoch stranách. Podarilo sa nám ju vyhrať 2:1, keď sme jediný gól dostali pri presilovke 5.3, a takto sa skončila prvá tretina.

Druhá a tretia tretina sa niesla v jasnej réžii našich chlapcov, čo vyjadrili aj gólmi. Veď jeden bol krajší ako druhý. Bol to naozaj krásny zápas z našej strany. Určite sme ním potešili našich fantastických fanúšikov, ktorí si to zaslúžia za ich fandenie. V tomto zápase vynikla hlavne druhá päťka na čele s kapitánom Petrom Šlamiarom, ktorá spolu strelila 8 gólov z 13 strelených do súperovej siete. Bolo radosťou pozerať sa na niektoré akcie na jeden dotyk.

Na záver mi nedá, aby som nepoďakoval celému mužstvu za fantastický výkon všetkých hráčov a za krásny novoročný darček. Po zápase aj funkcionári hostí na čele s prezidentom HK Slovan Gelnica ocenili naše kvality a povedali, že ešte tak dobre nás nevideli hrať. Medzi funkcionármi Rimavskej Soboty a Gelnice sú nadštandardné vzťahy. Po zápase zavládla v šatni a na večeri obrovská radosť z víťazstva.

Počet divákov: 354 !!!

Rozhodcovia: hlavný: Slavomír Švajka (Spišská Nová Ves), čiaroví: Juraj Tornay, Ing. Vlado Wolf (obaja Poprad)

Počet striel: 48:21

Zostava HKM Rimavská Sobota: R. Juraštík (od 48 min. T. Sihelský), P. Gallo, M. Slovák, M. Šagát, J. Slovák, S. Iványi, J. Škántar, M. Nociar, D. Korvín, P. Šlamiar, P. Filipiak ml., A. Georgievský, D. Nociar, Ľ. Bačkor, J. Kucej, J. Báti. Tréner: T. Daniš, ved. mužstva: J. Slovák st., lekár: T. Steller, šport. riaditeľ: M. Iványi, manažér: J. Oštrom.