Cieľom Soboťanov je baráž, postup poteší


Hokejisti HKM Rimavská Sobota vstúpili do novej sezóny so smelými plánmi. Chcú si vybojovať postup do baráže a následne miestenku do I. ligy. V ich radoch budú pôsobiť skúsení extraligisti. Sú rozhodnutí nič nenechať na náhodu.

RIMAVSKÁ SOBOTA. Tento víkend sa rozbehla druhá hokejová liga. Z avizovaného celoslovenského modelu napokon zišlo a tak budú tímy, účinkujúce v tretej najvyššej slovenskej hokejovej súťaži, zbierať body v dvoch skupinách A a B. Soboťania sú v tej druhej a veria, že sa im opäť, ako po dve sezóny dozadu, podarí vybojovať postup do baráže. O miestenku do nadstavbových duelov sa budú uchádzať aj mužstvá Brezna, Liptovského Mikuláša, Dolného Kubína, Gelnice, Sabinova a Bardejova, ktoré bude domáce duely hrať na humenskom ľade. Do novej sezóny vstúpili Soboťania pod vedením nového trénera Milana Patkoša, ktorý istý čas pôsobil aj v Lučenci. Generálny manažér HKM Rimavská Sobota Jozef Oštrom potvrdil, že zmena na tomto poste bola nutná.

„Dva roky bol kormidelníkom nášho mužstva Peter Filipiak st. Za jeho prácu mu treba poďakovať, pretože pre tunajší hokej urobil všetko, čo bolo v jeho silách. Zmena na trénerskom poste pramenila z nesúladu najmä starších hráčov s trénerom. Angažovali sme preto Milana Patkoša, ktorý je tunajšej hokejovej verejnosti dobre známy. Zatiaľ sme s ním veľmi spokojní. Môžem potvrdiť, že chlapci plnia jeho pokyny doslova do bodky. Zlepšila sa aj tréningová dochádzka. Zrejme sa potvrdzuje príslovie, že nová metla dobre metie,“ vysvetlil J. Oštrom.

Pribudli nové tváre

Soboťania vstupujú do novej sezóny opäť s najvyššími cieľmi. Už v minulých sezónach sa netajili úmyslom prebojovať sa do druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Pomôcť by im mali aj nové posily, v radoch ktorých nechýbajú aj skúsení extraligisti.

„Chceme pokračovať v nastúpenom trende a urobiť všetko pre to, aby sme sa prebojovali do I. ligy. Tunajšia športová verejnosť javí veľký záujem o hokej a fanúšikovia by si túto súťaž určite zaslúžili,“ podotkol J. Oštrom. Zároveň predstavil nový káder HKM Rimavská Sobota.

„Máme troch brankárov – Radovana Juraštíka, Róberta Malatinca a Romana Babíka. V obrane budú nastupovať Michal Slovák, Martin Goláň, z HKM Zvolen prišiel Dávid Kučera, Rastislav Gábor, z HK Košice nás posilnil Jozef Pocs. V útočných formáciách sa na ľade predstavia Ľubomír Bačkor, Ján Slovák ml., Matej Melicherčík, Matúš Petričko, odchovanec košického hokeja, ktorý v minulej sezóne obliekal dres francúzskeho HK Brest. Aktuálne prestúpil do nášho klubu a na konte má vyše tristo extraligových štartov. Ďalšou vynikajúcou posilou je Juraj Rusič, ktorý v minulosti hájil farby HK Košice a absolvoval približne 170 extraligových štartov, Ján Báti, Peter Filipiak ml., Michal Šagát z Lučenca, ktorý hrával za žiakov, dorast i juniorov zvolenského HKM, Simon Iványi, ktorý bude nastupovať v našom drese a tiež aj za HKM Zvolen, z HC 05 Banská Bystrica nás posilnil Filip Krahulec, z Lučenca je u nás Vladimír Jánov. Tento týždeň sme dotiahli aj prestup Mareka Miklušáka z Prešova, tiež sme sa dohodli na hosťovaní s Ivanom Líškom z HKM Zvolen. Ešte by sme potrebovali jedného obrancu. Niečo už máme vo vyhliadke a všetko je na dobrej ceste,“ upresnil J. Oštrom. Prezidentom klubu je naďalej Štefan Hanzel, ktorý je zároveň členom výkonného výboru II. hokejovej ligy. Vedúcim mužstva je Ján Slovák st.

Vytvorila sa dobrá partia

Atmosféra v HKM Rimavská Sobota je vynikajúca. Vytvorila sa dobrá partia, ktorá ťahá za jeden koniec povrazu. Nové posily sa javia ako veľký prínos, čo sa potvrdilo aj v prípravnom zápase.

„Zdá sa, že sme tento rok mali šťastnú ruku a naša voľba bola dobrá. Našťastie, nenastala situácia, že by hráč bez vysvetlenia neprišiel a nedvíhal telefón, tak ako tomu bolo v minulosti. V našich radoch už nebude pôsobiť Lučenčan Miroslav Drugda, ktorý sa však zachoval príkladne. Zatelefonoval mi, že sa dal na iný šport, čo akceptujeme a prajeme mu veľa úspechov. Takto by to malo byť. Povedať veci na rovinu a nie sa bezdôvodne zatajovať. Mira je však škoda, pretože mal pred sebou sľubnú hokejovú budúcnosť. Bol to skvelý útočník, veľký bojovník, dobrý v osobných súbojoch i v rohu, kde vybojoval veľa pukov. Mal tiež dobrú povahu, bol priateľský a zapadol do nášho kolektívu. Ten chceme udržať ako jednoliaty celok, v ktorom budú skĺbení mladší hráči so staršími. Môžem potvrdiť, že nové posily sa rýchlo adaptovali, čo tu už dávno nebolo a to ma teší,“ ozrejmil J. Oštrom.

Fanúšikov nechcú sklamať

Hokejisti HKM Rimavská Sobota sa na novú sezónu začali pripravovať v auguste na detvianskom ľade. V meste pod Poľanou absolvovali tri tréningové jednotky. Následne sa presunuli na rimavskosobotský zimný štadión, kde majú od 14. septembra k dispozícii ľadovú plochu. Tu odohrali prvý a zároveň aj posledný prípravný duel pred sezónou 2011/2012. V ňom si svoju pripravenosť otestovali proti súperovi z Levíc a vysoko zvíťazili 7:2. Po dvakrát sa gólovo presadili Goláň s J. Slovákom ml., ďalej skórovali Petričko, Bačkor a Melicherčík.

„Touto cestou by som sa chcel poďakovať vedeniu mesta Rimavská Sobota a najmä primátorovi Jozefovi Šimkovi. Vychádzajú nám maximálne v ústrety a všetko, čo bolo dohodnuté, sa plní do bodky. Tiež ďakujem zamestnancom Technických služieb mesta. V Rimavskej Sobote je záujem o hokej. Svedčí o tom aj početná divácka kulisa na zápasoch a vynikajúci fanklub. Verím, že naši hráči sa im odvďačia peknými výsledkami a ako som už spomenul, najlepšie by to bolo postupom do vyššej súťaže. Sezóna sa však len začína, takže treba postupovať od zápasu k zápasu a nič nenechať na náhodu,“ vyjadril sa J. Oštrom.

Manažér klubu tiež pripomenul, že sa rozšírili sponzorské rady klubu, ktoré sú zárukou, že sezóna by mala prebehnúť hladko a bez finančných problémov.

Hokejisti HKM Rimavská Sobota sa po prvýkrát v sezóne predstavia na domácom ľade v sobotu 8. októbra, kedy budú hostiť súpera z Liptovského Mikuláša.


streda 5. 10. 2011 8:35 | Marcela Ballová
05.10.2011 16:56:38
Romi - Admin
Online hokejový manažér - zahraj sa na skutočného hokejového manažéra!
Admin: rominho22@azet.sk
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one