3.kolo 1HL: Michalovce pokračujú vo výborných výkonoch, Trebišov sa trápi, Bardejov porazil Detvu

Tretím kolom pokračuje druha najvyššia slovenská hokejová liga, 1.hokejová liga, ktorá má na programe šesť zápasov. Voľno dnes majú hokejisti Topoľčian.

HK Trebišov – HK Spišská Nová Ves 0:7
(0:2, 0:1, 0:4)

Domáci začali nebojácne, ale vedenia sa ujali Spišiaci pri presilovke 4:3. V 11. min skóroval Farkašovský po prečíslení do opustenej bránky. V druhej tretine sa hral kombinačný hokej. V 26. min vystrelil Opatovský, puk sa odrazil od plexiskla na chrbát Smika a odtiaľ do brány – 0:3. V 30. min sa domáci Pisio rútil sám na Chovana, no ten šancu zlikvidoval. V tretej tretine ovládli hru Spišiaci a naznačili, že budú patriť k ašpirantom na postup. Pri štvrtom góle asistoval aj brankár hostí Chovan. Šiesty gól padol z trestného strieľania za hodenie hokejky brankárom Smikom. Prehra je pre domácich krutá - na strely zvíťazili 35:32...
HK Trebišov: Smik - Kobeľa, Danko, Veľk, Kontura, Valko, Ivančo, Tomaščík, Pačuta - Findura, Gašpar, Pisio, Sax, Sax, Schnelly, Ficko, Cútt, Mach, Marcinko, Seman
HK SNV: Chovan - Bajc, Ordzovenský, Priechodský, Novajovský, Gurčík, Borovský, Kirner, Vartovník - Kropáč, Hamrák, Farkašovský, Novák, Prokop, Novák, Opatovský, Majeský, Krempaský, Džerenga, Klinga
Góly a asistencie: 0:1 Opatovský (Gurčík, Majeský) pres/1, 0:2 Farkašovský (Hamrák), 0:3 Opatovský (Majeský), 0:4 Novák (Priechodský), 0:5 Farkašovský (Kropáč, Ordzovenský), 0:6 Novák  tres.str., 0:7 Novák (Novák, Prokop)
Rozhodcovia: Jura - Bogdaň, Kalina
Vylúčení: 8/9
Využitie: 0/1
Oslabenia: 0/0
Divákov: 720

Marián Horváth, HK Spišská Nová Ves: Prvých desať minút bol z našej strany disciplinovaný výkon, nepúšťali  sme súpera do vyložených šancí, dali sme aj dva góly z presiloviek. Druhá desaťminútovka bola z našej strany už trochu rozháraná. Aj keď sme v druhej tretine dali tretí gól, tak táto tretina bola z našej strany najslabšia. Súper  si dokázal vytvoriť šance a len vďaka Jánovi Chovanovi sme neinkasovali. Poslednú tretinu sme ovládli klzisko a zaslúžene sme štyrmi gólmi potvrdili víťazstvo. Chcem by som vyzdvihnúť výkon Jána Chovana, ktorý podal skutočne vynikajúci výkon. Celý tím však podal veľmi dobrý výkon. Je to druhé kolo, sú tam ešte nejaké chybičky, takže máme stále čo zlepšovať.

HK Dukla Michalovce – HC Prešov 07 4:1
(0:0, 3:1, 1:0)

V úvode sa hral vyrovnaný hokej. Prvú šancu si vypracovali v 10. min domáci, ale Valentínovu tutovku zlikvidoval Petrík. Dukla sa ujala vedenia v 25. min po krásnej akcii Kmiťa, ktorý nahral strelcovi Boržíkovi. O sedem minút našiel Bednár spoza bránky Šechného a ten pomedzi betóny zvýšil na 2:0. V 34. min unikla v oslabení dvojica hostí, ale strelu Hurtaja famóze chytil Kotvan. O štyri minúty však už domáci gólman bol na dorážku Komu prikrátky. Odpoveď Dukly bola blesková: Slovák „nabil“ Žembovi a bolo 3:1. V úvode tretej tretiny Králik nahral pred prázdnu bránku Fajčákovi, ktorý dal na 4:1. Gól potom už nepadol – Prešovčan Cmorej trafil spojnicu Kotvanovej bránky a na druhej strane Slovák žŕdku.

HK Dukla Michalovce: Kotvan - Žemba, Valentín, Hančák, Kadlubiak, Boržik, Šeliga - Bednár, Šechný, Slovák, Bouz, Palovčík, Mach, Kovaľ, Kmiť, Králik, Pavličko, Fajčák
HC Prešov 07:Petrík - Koma, Pulščák, Špila, Penxa, Hopkovič, Chovan, Popela - Hajnik, Caban, Cmorej, Haas, Hurtaj, Raček, Kivader, Kubus, Segľa, Dírer
Góly a asistencie: 1:0 Boržik (Kmiť, Pavličko), 2:0 Šechný (Bednár, Žemba), 2:1 Cmorej (Pulščák), 3:1 Žemba (Slovák), 4:1 Fajčák (Králik)
Rozhodcovia: Kubuš - Korba, Smerek
Vylúčení: 3/6
Využitie: 0/0
Divákov: 1820

Peter Mihaľo, HK Dukla Michalovce: K tomuto víťazstvu netreba veľa rozprávať. Napriek tomu, že v prvej tretine sme hrali ešte vlažne, boli sme lepším mužstvom a od druhej tretiny sme boli jednoznačnými pánmi na ľade. V podstate sme nepustili súpera do žiadnej vyloženej šance  a bolo len otázkou času, kedy dáme góly. Bola to hra  našich hráčov proti brankárovi Petríkovi. Vo všetkých herných činnostiach sme boli lepší, čo sa týka prihrávok, korčuľovania, zakončenia. Hrali sme pred krásnou návštevou a dúfame, že na Spišskú Novú Ves na budúci piatok príde ešte lepšia.
Peter Křemen, HC Prešov 07: Domáci vyhrali dnes zaslúžene. My sme chceli bodovať aj tu, na ľade Michaloviec. Prvú polovicu sme ešte zvládli. Boli sme vyrovnaným súperom domácim hokejistom. Zápas sme si prehrali v priebehu nejakých siedmich–ôsmich minút, kedy sme inkasovali dva góly po našich hrubých chybách. Zlomový moment bol za stavu 1:2, keď sme mali šancu dať do prázdnej brány, ale trafili sme tyčku. Ak by bolo 2:2, bolo by to úplne iné, ale inkasovali sme na 1:3.  Posledná tretina bola v réžii Michaloviec, ktoré si poistili víťazstvo štvrtým gólom. Prehrali sme zaslúžene, nepodali sme očakávaný výkon. Som sklamaný, ale treba uznať aj silu súpera. Michalovce sú na domácom ľade silným mužstvom

HC Dukla Senica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:3
(0:1, 1:1, 0:1)

Hostia sa ujali vedenia v 60. s a celú tretinu boli lepším mužstvom. Druhá však patrila domácim. Už v 10. s Šimek peknou strelou takmer od modrej nachytal brankára hosti na hruškách – 1:1. Dukla ožila a zápas dostal ten správny náboj. Útoky sa striedali na oboch stranách, Kledrowetz unikol, ale strelecky sa nepresadil. Na druhej strane neprekonali gólmana hostí Zahumenský ani Reismüller. V 38. min urobili domáci chybu, čo hostia pri presilovke využili na druhý gól. V záverečnej časti sa domáci snažili o vyrovnanie, ale Cibula trafil slabo do brankára, nepresadil sa ani spomedzi kruhov, Šúrek trafil vyrážačku, veľkú šancu spálil Vaškovič. Dukla odvolala brankára, ale Kadura v čase 59:18 min trafil do prázdnej bránky.

HC Dukla: Kristín - Škápik, Baron, Zahumenský, Reissmüller, Ondrovič, Vrbovský, Král, Kocian - Vaškovič, Šimek, Mikušovič, Hanták, Lezo, Šúrek, Penák, Cibulka, Šebesta, Herda, Kajba
MHk 32: Palko - Kokavec, Hyben, Kledrowetz, Klepáč, Devečka, Klepáč, Nitriansky - Ďurný, Mravec, Kadura, Uram, Paukovček, Kuric, Pajong, Pleva, Bartík, Valášek, Staroň
Góly a asistencie: 0:1 Kadura (Mravec), 1:1 Šimek (Vaškovič, Baron), 1:2 Klepáč (Paukovček, Uram) pres/1, 1:3 Kadura (Ďurný)
Rozhodcovia: Hauko - Otrubčák, Polakovič
Vylúčení: 4/6
Divákov: 823

Pavol Klečko, HC Dukla Senica: Znovu sme šli do zápasu s tým, že sme v prvej minúte inkasovali prvý gól. V tom duchu sa aj niesla prvá tretina, hrali sme zakríknuto, báli sme sa súpera. Na začiatku druhej tretiny sme dali vyrovnávajúci gól, ktorý nás postavil na nohy a hráči si konečne začali veriť a zistili, že aj s takým kvalitným súperom sa dá hrať vyrovnaná partia. Inkasovali sme ku koncu tretiny v presilovej hre po našej taktickej chybe. Tretiu tretinu sme sa sústredili na to, aby sme nedostali gól a na to, aby sme sa presadili z brejku po chybe súpera. Tá aj prišla, bohužiaľ, netrafili sme prázdnu bránu. V záverečnej power play, keď sme sa snažili o vyrovnanie, sme inkasovali. Všetkým hráčom na čele s brankárom Kristínom ďakujem za výkon. Podali fantastický výkon na hranici svojich možností s veľkou bojovnosťou. Ďakujem aj divákom a pevne verím, že aj táto prehra nás v konečnom dôsledku posunie niekam vyššie, kde si myslím, že by sme sa mohli pohybovať.
Rudolf Záruba, MHK 32 Liptovský Mikuláš:
Prvú tretinu sme si vytvorili tlak na súperovu bránu, ktorý sme dekorovali hneď v prvej minúte, ale v prvých dvadsiatich minútach to bolo z našej strany všetko. Šance tam boli, ale mali sme s ich premieňaním veľké problémy. V druhej tretine nás hneď v desiatej sekunde zmrazili domáci Seničania, ktorí pohotovým útokom a rýchlou strelou od modrej čiary dali na 1:1.  Táto tretina bola už trochu rozháraná, nakoľko súper ožil po strelenom góle, začal nás agresívne napádať, bol to od nich snaživý výkon. My sme dali v presilovke na 2:1. Mali sme znova kopec šancí, ktoré sme nevyužili, ktoré nás v konečnom dôsledku mohli mrzieť. V tretej tretine sme dali v power play nakoniec tretí gól, ktorý nám výhru poistil. Sme radi, že sme tieto tri body získali, musíme ich potvrdiť na domácom ľade  proti Považskej Bystrici. Súper bol zdatný na čele s brankárom Kristínom, ktorý im vychytal kopec šancí. Na druhej strane si dve minúty pred koncom vytvoril vyložené šance, ktoré, chvalabohu, nepremenil. Odchádzame zo Senice s tromi bodmi a sme veľmi radi.

HK 95 Považská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 3:7
(2:2, 1:1, 0:4)

Hostia využili hneď prvú presilovku, ale nestarnúci Smerčiak vzápätí, takisto v početnej výhode vyrovnal. Potom urobili domáci chybu v útočnej tretine, ktorú skúsení hostia potrestali druhým gólom. Počas piešťanskej presilovky Koložváry - v oslabení - vyrovnal! Aj v druhej tretine sa hral zaujímavý hokej. Domáci sa ujali vedenia po samostatnom úniku Koledu. No netešili sa dlho, lebo Haring dal na 3:3. Tretia tretina bola dramatická - obe mužstvá si vytvárali sľubné šance. Považania však robili chyby v strednom pásme a gólmi za ne pykali. Hostia vyhrali zaslúžene. Pre domácich, ktorí podali sympatický výkon, je však vysoká prehra krutá, veď do 49. min držali vyrovnaný stav...

HK 95: Mišovec - Smerčiak, Lukáč, Cigánik, Beňa, Ftorek, Hošták - Koleda, Lipták, Koložváry, Valach, Stráňovský, Bujdák, Teska, Bačík, Boško, Fujerík
ŠHK 37: Fumač - Kolník, Urban, Trokan, Vrána, Bokroš, Grman, Poláček, Macháč - Pupák, Baran, Vyletelka, Haring, Peško, Románek, Barinka, Mišura, Jánoš, Chylo, Učeň, Rybárik
Góly a asistencie: 0:1 Mišura (Jánoš) pres/1, 1:1 Smerčiak (Lipták, Koložváry) pres/1, 1:2 Haring (Peško, Románek), 2:2 Koložváry (Koleda) oslab/1, 3:2 Koleda (Bačík), 3:3 Haring (Peško, Románek), 3:4 Vrána (Jánoš, Mišura), 3:5 Bokroš (Vrána, Mišura) pres/1, 3:6 Rybárik (Vrána, Bokroš) pres/2, 3:7 Mišura  pres/1
Rozhodcovia: Matula - Nosek, Kuník
Vylúčení: 6/3
Využitie: 1/4
Oslabenia: 1/0
Divákov:

Milan Hovorka, ŠHK 37 Piešťany: Dve tretiny podávali domáci hráči snaživý výkon a držali s nami krok. Využili naše chyby, zatiaľčo my sme sa dlho trápili s koncovkou. Od druhej tretiny sme sa s prvým gólom ako keby uvoľnili a začali sme mať ľahkosť na hokejkách. Súper sa snažil, ale robil chyby a my sme ich využili. Preto sme vyhrali poslednú tretinu 4:0 a otočili výsledok.

HK Púchov – HK Trnava 1:4
(0:3, 1:1, 0:0)

Hráči nováčika z Púchova narazili aj v treťom zápase na svojom ľade na vyspelého prvoligového súpera. Trnavčania boli od začiatku lepší, rýchlejší, častejšie sa dostávali k streľbe a tá sa im darila. Prvý gól dal obranca Šimka pri presilovke druhej päťky hostí, druhý pridal Grman a skóre prvej tretiny zavŕšil Barčák po spolupráci s Ďurišom. Hra sa v druhej časti hry sčasti vyrovnala, sympatické na domácich bolo, že sa aj napriek nepriaznivému stavu snažili ešte čosi so zápasom urobiť. Odmenou im gól, ktorý padol v polovici zápasu po akcii tretieho útoku. Rozlet domácich však potom pribrzdili dve vylúčenia. V 40. min pri hre štyroch proti štyrom zavŕšil štvrtým gólom víťazstvo Trnavčanov Čavrk.

HK Púchov: Zubo - Hulák, Celar, Tichý, Kováčik, Hubka, Vereš, Sušanin, Zemko - Vraník, Varga, Bajtala, Bednárik, Grošaft, Čopák, Ružička, Pavlovič, Juríček, Kudlej, Ludvig, Prna
HK Trnava: Stacho - Šimka, Schneider, Reho, Grill, Lupták, Haršáni, Duran, Hano - Čavrk, Schmidt, Hlavna, Grman, Horský, Čunderlík, Krajčovič, Jančovič, Dudáš, Barčák, Ďuriš, Hančiak
Góly a asistencie: 0:1 Šimka (Čavrk, Schmidt) pres/1, 0:2 Grman (Hlavna, Jančovič), 0:3 Barčák (Ďuriš), 1:3 Ružička (Juríček, Pavlovič), 1:4 Čavrk (Dudáš, Schmidt)
Rozhodcovia: Krist - Šťastný, Vido
Vylúčení: 12/4
Divákov: 222

Rudolf Macko, HK Trnava: Hrali sme proti prvoligovému nováčikovi. Brali sme to za povinné víťazstvo, boli sme predsa len papierový favorit. Bol som spokojný so začiatkom, že sme nepodcenili súpera, ktorý odohral zatiaľ tri zápasy. Síce bez výhry, ale s dobrými výsledkami a dokázali svojich súperov potrápiť. S tým sme išli aj do zápasu. S prvou tretinou som najspokojnejší, vyhrali sme ju 3:0, mohli a mali sme dať aj viac gólov. Potom prišlo určité uspokojenie. Upozorňoval som na to hráčov. V druhej tretine nás súper začal viac napádať. My sme to práve teraz podcenili a súper znížil na 3:1, ale ku koncu tretiny sme zvýšili na 4:1. V poslednej tretine súper prestal trochu hrať hokej a začal sa venovať osobným súbojom. Som spokojný z môjho trénerského pohľadu s našou predvedenou hrou. Som rád, že sme zápas zvládli bez nejakých zranení a väčších problémov. Máme tri body a už myslíme na ďalší zápas, ktorý zohráme v nedeľu s našou dvadsiatkou.

HC 46 BEMACO Bardejov – HC 07 Detva 3:1
(1:1, 1:0, 1:0)

V prestížnom zápase narazili na seba dvaja štvrťfinalisti minulej sezóny, z ktorých boli úspešnejší Detvania. Domáci sa preto hotovali na odvetu, do ktorej nastúpili posilnení extraligovým obrancom Michalom Školiakom. Vedenia ujali hostia gólom ľavého krídla ich najlepšieho útoku – Pacigu. Hráči Bemaka, hnaní skvelým obecenstvom, však ešte do konca tretiny vyrovnali. Obraz hry sa nezmenil ani v druhej tretine. Bol to boj o každý meter ľadu, obrany na čele s brankármi však pracovali spoľahlivo. Až v 40. min Petruška strhol vedenie na stranu Bardejova. Dráma sa odohrávala takmer až do samého konca, keď Stríž predsa len tretím gólom spečatil víťazstvo svojho tímu.

HK46: Marton - Takáč, Pichnarčík, Polaček, Gajdoš, Školiak, Slimák, Šimo, Mojdis - Gmitter, Sabol, Baláž, Molnár, Dancsák, Stríž, Petruška, Náhlik, Schneider, Mihalič, Belušár, Knap
HC 07: Kurali - Dvořák, Neumann, Kozelnický, Hataš, Repa, Zošiak, Škvarka, Nemček - Kubenko, Mahdalík, Paciga, Síkela, Kóňa, Indrych, Rehuš, Piperek, Zuzin, Zorvan, Michálik, Koval
Góly a asistencie: 0:1 Paciga (Kubenko, Kozelnický), 1:1 Schneider (Náhlik, Petruška) pres/1, 2:1 Petruška (Náhlik), 3:1 Stríž (Dancsák, Molnár)
Rozhodcovia: Bodák - Bednár, Tornaj
Vylúčení: 2/11
Využitie: 1/0
Divákov: 650

Jozef Čontofalský, BEMACO HC 46 Bardejov: Dnešný zápas s Detvou mal solídnu úroveň. Bol to ale predsa len zápas na začiatku sezóny. Vyhrali sme 3:1, mali sme väčší počet striel, ale Detva hrala tiež veľmi dobre. Myslím si, že naše víťazstvo je celkom zaslúžené. Nehrali sme oslnivo, ale vyhrali sme a to je pre mňa dôležité.

Zdroj: webhokej24.sk, szlh.sk