Informácie

Oficiálny názov súťaže 2019-2020:                     2. Liga seniorov

Oficiálne logo súťaže 2019-2020:

Smernica pre súťaž 2LS 2019-2020:

Riadiaci orgán súťaže 2019-2020:                       SZĽH, Trnavská cesta 27/B, 831 04 Bratislava prostredníctvom Ligovej rady 2. ligy

Ligová rada 2. ligy seniorov 2019-2020:              Ladislav Gross, Rastislav Konečný, Pavol Remžíke-mail

Počet účastníkov 2019-2020:      18 (sk. A - 9, sk. B - 9)

1. ZÁKLADNÁ ČASŤ / skupinová (ZČ)
V skupine A každý s každým 1 x doma, 1 x vonku = 18 kôl (16 zápasov)
Posledný 9. účastník ukončí po ZČ sezónu.
V skupine B každý s každým 1 x doma, 1 x vonku = 18 kôl (16 zápasov)

ZÁPAS HVIEZD: Žiar nad Hronom, 25.01.2020

2. ČASŤ – nadstavbová
O umiestnenie sk. A (5.-8. sk. A)
Družstvá umiestnené po ZČ v sk. A na 5. až 8. mieste odohrajú zápasy semifinále systémom 5.-8., 6.-7. na tri víťazné zápasy, max 5 kôl.
O umiestnenie sk. B (5.-8. sk. B)
Družstvá umiestnené po ZČ v sk. B na 5. až 8. mieste odohrajú zápasy semifinále systémom 5.-8., 6.-7. na tri víťazné zápasy, max 5 kôl.

2. ČASŤ – Play-Off sk. A,B
Semifinále sk. A (1.-4.)

Semifinále sk. B (1.-4.)
O umiestnenie v sk. A (3. m. sk. A)
Porazené družstvá zo SF sk. A odohrajú zápasy O 3.m. v skupine A systémom 1.-2. na tri víťazné zápasy, max 5 kôl.
O umiestnenie v sk. A (3. m. sk. B)
Porazené družstvá zo SF sk. B odohrajú zápasy O 3.m. v skupine A systémom 1.-2. na tri víťazné zápasy, max 5 kôl.
Finále sk. A (1.-2.)
Víťazné družstvá zo SF sk. A odohrajú zápasy Finále sl. A systémom 1.-2., 2.-3. na tri víťazné zápasy, max 5 kôl.
Finále sk. B (1.-2.)
Víťazné družstvá zo SF sk. B odohrajú zápasy Finále sl. A systémom 1.-2., 2.-3. na tri víťazné zápasy, max 5 kôl.

3. ČASŤ – PLAY-OFF 2LS
O celkové miesto 2LS (O 3m. 2LS)
Porazené družstvo z Finále sk. A odohrá zápasy konečné O 3.m. proti porazenému družstvu z Finále sk. B systémom 1.-2. na tri víťazné zápasy, max 5 kôl. Víťaz série dostane bronzové medaile a pohár za konečné 3. miesto v2LS 2019/2020.

FINÁLE 2LS (A-B)
Víťazné družstvo z Finále sk. A odohrá zápasy O víťaza 2LS 2019/2020 proti víťaznému družstvu z Finále sk. B systémom 1.-2. na tri víťazné zápasy, max 5 kôl. Porazené družstvo dostane strieborné medaile a pohár za konečné 2. miesto v2LS 2019/2020, víťaz dostane zlaté medaile a pohár pre
víťaza 2LS 2019/2020.

ZOSTUP / POSTUP
Víťaz 2LS 2019/2020 postupuje priamo do 1. HL SR 2020/2021.

HRACIE DNI: SOBOTA + vložené dni / Play-Off SOBOTA / NEDEĽA

Termíny: termínovník 2LS 2019/2020

Bodovanie: 3 body - výhra v riadnom hracom čase, 2 body - výhra po predĺžení alebo SN, 1 bodov - prehra v predĺžení, alebo po SN, 0 bodov - prehra v riadnom hracom čase

Predĺženie a samostatné nájazdyPredĺženie, samostatné nájazdy, tresty stanovuje Ligová rada 1LS, športovo-technické náležitosti, špecifikácie a usmernenia budú uvedené v Smernici pre 2. Ligu seniorov platnej pre sezónu 2019 / 2020.

ŠPORTOVO-TECHNICKÉ INFORMÁCIE:

1) Podmienky štartu hráčov, ustanovenia pre kluby a pod. sú stanovené v platných predpisoch SZĽH.
2) Veková kategória senior:  od 1.1.1999 a starší
*3) Zmeny začiatku, termínu, miesta stretnutia ai. sa realizujú elektronicky prostredníctovm informačného systému SZĽH návod pdf a priebežne sa aktualizujú na:  www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/results/739/2-hokejova-liga

Termínovník 2019-2020:   2019-20 terminovnik.pdf