Sezona 2012/2013

Vyžrebovanie

Prípravka II. 4. ročník: po 31.08.2002 do 01.09.2003 (ročník 2002, 2003)
Predprípravka 3. ročník a nižšie: po 31.08.2003
Hrací systém: 3 turnaje v každej skupine, jedenkrát u každého družstva v skupine, každý s každým.

Humenné - Gelnica 6:7 Strompf, Šveda, Tomaško po 2, Medvec
Bardejov - Gelnica 8:6 Strompf, Šveda, Timko, Tomaško, Drajna, Richtarčík.

Priateľský zápas prípraviek: Sp. Nová Ves - Gelnica 14:14, góly hostí:
Tomaško 5, Šveda 3, Heidi Strompf 3, Timko, Šemrinec, Hagen Strompf

V predvečer záveru kalendárneho roka 2012 si to malí hokejisti z východu Slovenska v sobotu rozdali v bojoch o Vianočný pohár. Na trebišovskom klzisku sa najviac darilo piatakom z Bardejova, radosť ale neskrývali ani strieborní zástupcovia domáceho klubu oslavujúceho dvadsať rokov od svojho vzniku. Milým spestrením bola premiérová turnajová účasť nového tímu akadémie Igora Libu.

Zatiaľ čo sa rodičia malých hokejistov pustili pred halou do varenia guláša, oni spustili boje o úvodné body do tabuľky. Prvé dva zápasy turnaja priniesli jednoznačné víťazstvá Trebišova a Bardejova a práve ich vzájomný duel tak mal predstavovať akési predčasné finále. Výsledok 0:11 predstavoval pre domácich studenú sprchu a zástupcovia Horného Šariša si ním v predstihu zabezpečili turnajové víťazstvo.

Dramatický priebeh priniesol štvrtý zápas, v ktorom živili Rebeli Igora Libu šancu na zisk svojho historického bodu. Ešte pár minút pred koncom bol stav nerozhodný (5:5), v závere sa ale prezentovali lepšou kondíciou piataci z Gelnice. Vyšťavení hokejisti LA Academy potom po krátkej pätnásťminútovej prestávke nastúpili proti suverénnemu Bardejovu a podľa očakávania išlo o hru mačky s myšou.

Oveľa väčšiu hru nervov priniesol záverečný súboj turnaja, ktorý bol zároveň bojom o striebornú trofej. Trebišovčania začali veľmi zle a po dvoch gólov inkasovaných pri vlastnej presilovke prehrávali s Gelnicou už 1:4. Tragický úvod ich ale nakopol k zaradeniu vyššieho rýchlostného stupňa a po zavŕšení dvojciferného počtu gólov predviedli strieborné oslavy, za aké by sa nehanbili ani naši vicemajstri sveta z Helsínk.

Výsledky Vianočného turnaja piatakov v Trebišove:

Bardejov - Gelnica 8:2 (1:0, 6:1, 1:1), Strompf, Petrovský

Gelnica - Čaňa 8:5 (3:2, 2:2, 3:1), Sokolský 3, Petrovský, Šemrinec, Andrejko, Strompf, Drajna

Trebišov - Gelnica 10:6 (2:2, 6:1, 2:3), Sokolský 3, Varga, Andrejko, Petrovský.

Trebišov - LA Rebels 12:2

Bardejov - Trebišov 11:0

LA Rebels - Bardejov 1:23

Konečné poradie: 1. Bardejov, 2. Trebišov, 3. Gelnica, 4. LA Rebels